FreeTender
Accepting bidsitbCzechia

Czechia – Construction work – Vybudování a provoz dobíjecího parku pro těžká elektrická vozidla - odpočívka D1 Osek nad Bečvou vlevo - Opakované řízení

Issued by Ředitelství silnic a dálnic s. p. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
3 Sept 2026
Closes
14 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
CZK 87,70,50,400
Reference
597627-2026
Location
Czechia
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

Zadavatel má právo hospodařit se stavbou dálnice D1, jejíž součástí je v souladu s § 12 odst. 5 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPK“) dálniční odpočívka „Osek“ situována v km 289,3 vlevo dálnice D1, umístěná na pozemku parc. č. 1628/1 v katastrálním území Osek nad Bečvou (dále jen „Odpočívka“). Zadavatel má zájem na tom, aby na Odpočívce byly ze strany koncesionáře realizovány a následně provozovány dobíjecí stanice pro těžká elektrická vozidla v rámci dobíjecího parku, které zabezpečí uživatelům dálnice D1 doplnění alternativních paliv, a to primárně pro elektrická vozidla s nejvyšší povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zadavatel pak zadáním této koncese míří mj. na splnění podmínek uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/1804 ze dne 13. 9. 2023 o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva a o zrušení Směrnice 2014/94/EU (dále jen „Nařízení AFIR“). Předmět plnění koncese je podrobně vymezen v textu Smlouvy a jejích příloh a tvoří jej především: - zpracování projektové dokumentace v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou, - provedení kompletní inženýrské činnosti ve vztahu k získání povolení záměru na provedení stavebních úprav a umístění dobíjecích stanic a dalších zadavatelem povolených objektů, - získání souvisejícího kolaudačního rozhodnutí, - zajištění kompletní realizace stavebních prací a instalace dobíjecích stanic v rámci dobíjecího parku ve stanovené lhůtě tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. b) bod i) Nařízení AFIR, - rozšíření kapacity dobíjecích stanic v termínu do 31. 12. 2030 tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. c) Nařízení AFIR, - zajištění provozu dobíjecího parku za podmínek a po dobu stanovenou Smlouvou, - odstranění dobíjecích stanic po ukončení plnění Smlouvy, nebo jejich prodej Zadavateli v rozsahu a za podmínek stanovených ve Smlouvě.

Lots Lot 1 — Vybudování a provoz dobíjecího parku pro těžká elektrická vozidla - odpočívka D1 Osek nad Bečvou vlevo - Opakované řízení (estimated 877050400): Zadavatel má právo hospodařit se stavbou dálnice D1, jejíž součástí je v souladu s § 12 odst. 5 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPK“) dálniční odpočívka „Osek“ situována v km 289,3 vlevo dálnice D1, umístěná na pozemku parc. č. 1628/1 v katastrálním území Osek nad Bečvou (dále jen „Odpočívka“). Zadavatel má zájem na tom, aby na Odpočívce byly ze strany koncesionáře realizovány a následně provozovány dobíjecí stanice pro těžká elektrická vozidla v rámci dobíjecího parku, které zabezpečí uživatelům dálnice D1 doplnění alternativních paliv, a to primárně pro elektrická vozidla s nejvyšší povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zadavatel pak zadáním této koncese míří mj. na splnění podmínek uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/1804 ze dne 13. 9. 2023 o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva a o zrušení Směrnice 2014/94/EU (dále jen „Nařízení AFIR“). Předmět plnění koncese je podrobně vymezen v textu Smlouvy a jejích příloh a tvoří jej především: - zpracování projektové dokumentace v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou, - provedení kompletní inženýrské činnosti ve vztahu k získání povolení záměru na provedení stavebních úprav a umístění dobíjecích stanic a dalších zadavatelem povolených objektů, - získání souvisejícího kolaudačního rozhodnutí, - zajištění kompletní realizace stavebních prací a instalace dobíjecích stanic v rámci dobíjecího parku ve stanovené lhůtě tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. b) bod i) Nařízení AFIR, - rozšíření kapacity dobíjecích stanic v termínu do 31. 12. 2030 tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. c) Nařízení AFIR, - zajištění provozu dobíjecího parku za podmínek a po dobu stanovenou Smlouvou, - odstranění dobíjecích stanic po ukončení plnění Smlouvy, nebo jejich prodej Zadavateli v rozsahu a za podmínek stanovených ve Smlouvě.

Buyer: Ředitelství silnic a dálnic s. p.

Buyer country: CZE

Procedure: oth-single

CPV code: 45000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 15 notices from Ředitelství silnic a dálnic s. p., going back to August 202614 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Agriculture & Food and Financial & Professional Services. There are 108 open Construction & Infrastructure tenders in Czechia. This one closes in 12 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →