Czechia – Road construction works – I/45 Nové Heřminovy - Zátor, I. etapa
Issued by Ředitelství silnic a dálnic s. p. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 23 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- CZK 2,43,30,00,000
- Reference
- 591811-2026
- Location
- Czechia
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Předmětem stavby je vybudování I. etapy přeložky silnice I/45, to je silnice I. třídy v délce cca 5.0 km v kategorii S 11.5/90, která je na obou koncích napojena na stávající silnici I/45. Přeložka silnice I/45 v úseku mezi Novými Heřminovy a obcí Zátor je vyvolanou investicí z důvodu návrhu protipovodňových opatření na Horní Opavě a Vodního díla Nové Heřminovy. Stávající silnice bude po realizaci vodního díla přerušena a ocitne se v území zátopy. Z tohoto důvodu je nutné silnici I/45 přemístit nad úroveň zátopy nádrže Nové Heřminovy, stavba silnice I/45 tedy řeší přeložení stávající silnice I/45 mimo zátopové území vodního díla Nové Heřminovy. Na trase přeložky silnice I/45 je z důvodu křížení navržena okružní křižovatka v obci Nové Heřminovy (napojení sil. III/4581 směr Milotice a místních komunikací), dále úrovňová křižovatka se silnicí III/4583 (směr Čaková), okružní křižovatka v Loučkách u Zátoru (napojení stávající komunikace I/45 a místní komunikace) a okružní křižovatka v obci Zátor (napojení silnice III/4585 směr Brantice resp. III/45910 směr Lichnov a místní komunikace). Na trase přeložky silnice I/45 bude vybudováno několik mostních objektů a v místech hlubokých zářezů budou vybudovány zárubní zdi. V souběhu s pravobřežní obslužnou komunikaci jsou navrženy opěrné zdi. V místech, kde navrhovaná silnice I/45 prochází územím s objekty určených k trvalému bydlení, jsou navržena protihluková opatření. Součástí stavby budou dále úpravy a napojení komunikací nižších tříd, které budou dotčeny stavbou silnice I/45. Práce budou provedeny dle projektové dokumentace zpracované sdružením „Morava – RD PP pro střední zakázky BIM 2020“, vedoucí společník SHB a.s. a.s., IČO 25324365.
Lots Lot 1 — I/45 Nové Heřminovy - Zátor, I. etapa (estimated 2433000000): Předmětem stavby je vybudování I. etapy přeložky silnice I/45, to je silnice I. třídy v délce cca 5.0 km v kategorii S 11.5/90, která je na obou koncích napojena na stávající silnici I/45. Přeložka silnice I/45 v úseku mezi Novými Heřminovy a obcí Zátor je vyvolanou investicí z důvodu návrhu protipovodňových opatření na Horní Opavě a Vodního díla Nové Heřminovy. Stávající silnice bude po realizaci vodního díla přerušena a ocitne se v území zátopy. Z tohoto důvodu je nutné silnici I/45 přemístit nad úroveň zátopy nádrže Nové Heřminovy, stavba silnice I/45 tedy řeší přeložení stávající silnice I/45 mimo zátopové území vodního díla Nové Heřminovy. Na trase přeložky silnice I/45 je z důvodu křížení navržena okružní křižovatka v obci Nové Heřminovy (napojení sil. III/4581 směr Milotice a místních komunikací), dále úrovňová křižovatka se silnicí III/4583 (směr Čaková), okružní křižovatka v Loučkách u Zátoru (napojení stávající komunikace I/45 a místní komunikace) a okružní křižovatka v obci Zátor (napojení silnice III/4585 směr Brantice resp. III/45910 směr Lichnov a místní komunikace). Na trase přeložky silnice I/45 bude vybudováno několik mostních objektů a v místech hlubokých zářezů budou vybudovány zárubní zdi. V souběhu s pravobřežní obslužnou komunikaci jsou navrženy opěrné zdi. V místech, kde navrhovaná silnice I/45 prochází územím s objekty určených k trvalému bydlení, jsou navržena protihluková opatření. Součástí stavby budou dále úpravy a napojení komunikací nižších tříd, které budou dotčeny stavbou silnice I/45. Práce budou provedeny dle projektové dokumentace zpracované sdružením „Morava – RD PP pro střední zakázky BIM 2020“, vedoucí společník SHB a.s. a.s., IČO 25324365.
Buyer: Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Buyer country: CZE
Procedure: open
CPV code: 45233120
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 12 notices from Ředitelství silnic a dálnic s. p., going back to August 2026 — 11 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Agriculture & Food and Financial & Professional Services. There are 77 open Construction & Infrastructure tenders in Czechia. This one closes in 22 days.
More from this buyer
- Czechia – Construction work for highways, roads – I/55 Břeclav, obchvat· closes 6 Oct
- Czechia – Road construction works – I/45 Nové Heřminovy - Zátor, I. etapa· closes 22 Sept
- Czechia – Repair, maintenance and associated services related to roads and other equipment – Kontroly kvality svislého, vodorovného dopravního značení včetně dopravních zařízení· closes 5 Sept
- Czechia – Motorway construction works – D55, 5506 Napajedla - Babice· closes 17 Oct
- Czechia – Motorway construction works – D6 Olšová Vrata - Žalmanov· closes 15 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Czechia – Railway signalling works – „Zvýšení kapacity trati Týniště n. O. – Častolovice - Solnice, 3. část“, II. etapa – ZABEZPEČOVACÍ A SDĚLOVACÍ ZAŘÍZENÍ· closes 25 Sept
- Czechia – Special medical building construction work – Nový objekt gynekologicko-porodnického komplexu – Zhotovitel stavby· closes 18 Sept
- Czechia – Building-inspection services – Inženýrské a projektově manažerské činnosti při přípravě a realizaci projektu Dětského sportovně-kulturního centra· closes 26 Sept
- Czechia – Construction work for buildings relating to exhibitions – Nová vstupní expozice NKP Vyšehrad na parcelách č. 121/1, 121/4 a 96· closes 7 Oct
- Czechia – Modular and portable buildings – Nákup mobilního datového centra· closes 5 Sept
Documents
- TED-official-notice-591811-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Germany – Floor-covering work – BK 14.2 Tanzboden - Schwingboden am Hochbunker AgathofMagistrat der Stadt Kassel · Germany
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →