Croatia – Electricity – Nabava električne energije
Issued by Hrvatske ceste d.o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 55,00,000
- Reference
- 612029-2026
- Location
- Croatia
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
Predmet nabave je opskrba električnom energijom, specificiran i određen vrstom i predviđenom (okvirnom) količinom u Troškovniku i Prilogu I. – Mjerna mjesta, tarifni modeli i obračunski elementi, a koji se nalazi u prilogu. Gospodarski subjekti nude predmet nabave sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom (NN 85/15 i 49/20, 104/20, 80/21 te eventualne izmjene) pridržavajući se Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21) i ostalih propisa koji reguliraju ovo tržište. Obračun električne energije izvršit će Isporučitelj temeljem mjernih podataka koje će utvrditi Operator distribucijskog sustava mjernim uređajima na obračunskim mjernim mjestima Naručitelja, sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom i Mrežnim pravilima distribucijskog sustava (NN 74/2018 i 52/2020 te eventualne izmjene). Obračunski element na temelju kojih se radi obračun opskrbe električnom energijom je: - preuzeta radna energija izražena u kWh. Kao obračunski element predviđa se i naknada za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije (OIE) sukladno Odluci o naknadi za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju (NN 87/17 i 57/20) i trošarina za poslovnu uporabu električne energije sukladno Zakonu o trošarinama (NN 106/2018) koje su uređene pozitivnim propisima Republike Hrvatske te druge moguće naknade, poreze ili dodatke sukladno važećim propisima, a koje je kupcu električne energije dužan obračunati opskrbljivač električnom energijom. U slučaju promjene propisa koji reguliraju iznos naknade za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju ili trošarina za poslovnu/neposlovnu uporabu, na način da dođe do promjene iznosa navedene naknade odnosno trošarine, odabrani ponuditelj dužan je naplaćivati iznos naknade koja je sukladna iznosu koji na snazi u vrijeme izdavanja računa za isporučenu električnu energiju. Sukladno Uredbi o otklanjanju poremećaja na domaćem tržištu energije (NN 104/2022; NN 31/2023); Hrvatske ceste d.o.o. su pravna osoba s javnim ovlastima, te kao takve podliježu cijeni električne energije prema Članku 3. predmetne Uredbe.
Lots Lot 1 — Nabava električne energije (estimated 5500000): Predmet nabave je opskrba električnom energijom, specificiran i određen vrstom i predviđenom (okvirnom) količinom u Troškovniku i Prilogu I. – Mjerna mjesta, tarifni modeli i obračunski elementi, a koji se nalazi u prilogu. Gospodarski subjekti nude predmet nabave sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom (NN 85/15 i 49/20, 104/20, 80/21 te eventualne izmjene) pridržavajući se Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21) i ostalih propisa koji reguliraju ovo tržište. Obračun električne energije izvršit će Isporučitelj temeljem mjernih podataka koje će utvrditi Operator distribucijskog sustava mjernim uređajima na obračunskim mjernim mjestima Naručitelja, sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom i Mrežnim pravilima distribucijskog sustava (NN 74/2018 i 52/2020 te eventualne izmjene). Obračunski element na temelju kojih se radi obračun opskrbe električnom energijom je: - preuzeta radna energija izražena u kWh. Kao obračunski element predviđa se i naknada za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije (OIE) sukladno Odluci o naknadi za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju (NN 87/17 i 57/20) i trošarina za poslovnu uporabu električne energije sukladno Zakonu o trošarinama (NN 106/2018) koje su uređene pozitivnim propisima Republike Hrvatske te druge moguće naknade, poreze ili dodatke sukladno važećim propisima, a koje je kupcu električne energije dužan obračunati opskrbljivač električnom energijom. U slučaju promjene propisa koji reguliraju iznos naknade za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju ili trošarina za poslovnu/neposlovnu uporabu, na način da dođe do promjene iznosa navedene naknade odnosno trošarine, odabrani ponuditelj dužan je naplaćivati iznos naknade koja je sukladna iznosu koji na snazi u vrijeme izdavanja računa za isporučenu električnu energiju. Sukladno Uredbi o otklanjanju poremećaja na domaćem tržištu energije (NN 104/2022; NN 31/2023); Hrvatske ceste d.o.o. su pravna osoba s javnim ovlastima, te kao takve podliježu cijeni električne energije prema Članku 3. predmetne Uredbe.
Buyer: Hrvatske ceste d.o.o.
Buyer country: HRV
Procedure: open
CPV code: 09310000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 9 notices from Hrvatske ceste d.o.o., going back to August 2026 — 7 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Energy & Power. There are 21 open Energy & Power tenders in Croatia. This one closes in 30 days.
More from this buyer
- Croatia – Construction, foundation and surface works for highways, roads – Izgradnja DC8, dionica TTTS - Dugi Rat sa spojnim cestama, Faza 2: od čvora TTTS uključujući čvorište Stara Podstrana s pristupnim cestama· closes 18 Sept
- Croatia – Road-maintenance works – Rekonstrukcija državne ceste oznake DC117, dionica: Odvojak za Rukavac-Vis, duljine cca 4,9 km· closes 18 Sept
- Croatia – Engineering design services – Izrada glavnih projekata s ishođenjem građevinske dozvole te izvedbenih projekata za most preko rijeke Save na trasi spojne ceste (os 1) od DC232 do DC224 U Kratečkom s početkom u st 0+000,00 do st približno 0+895,00· closes 18 Sept
- Croatia – Construction, foundation and surface works for highways, roads – Izgradnja DC12: Čvorište Vrbovec 2 (D10) - Bjelovar - Virovitica - G.P.Terezino Polje (Gr.R.Mađ.), dionica Bjelovar - Virovitica - G.P. Terezino Polje (Gr.R.Mađ.), duljine 60 km, Etape 1C i 2A, L=11,37 km· closes 1 Oct
- Croatia – Construction-site supervision services – Kompletan nadzor nad izvođenjem radova rekonstrukcije državne ceste oznake DC56, dionica 004, I faza, stacionaža od km 0+000 do km 8+100, dionica Drniš-Ružić· closes 24 Sept
Similar Energy & Power tenders
- Croatia – Solar photovoltaic modules – Nabava i montaža FE TUŠ i FE Supetar· closes 15 Sept
- Croatia – Gaseous fuels – Opskrba plinom· closes 6 Oct
- Croatia – Electrical materials – Materijal i dijelovi za tekuće i investicijsko održavanje objekata i poslovnog inventara· closes 15 Sept
- Croatia – Diesel fuel – Nabava dizelskog goriva· closes 6 Oct
- Croatia – Natural gas – Opskrba prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnika· closes 15 Sept
Documents
- TED-official-notice-612029-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Work including door-to-door (residential and commercial) garbage collection and segregation, road and drain cleaning and community sanitation premises cleaning in all villages of Gram Panchayat kodiyaiPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-S.MADHOPUR · BDO-BOLI · India
- SITC of VRF AC wiring and EI and Fans light fittings ceiling fans AC wiring computer wiring and net working for Second floor AO Chambers under Mumbai Region at West wing GPO Heritage Building MumbaiDepartment of Posts · Maharashtra Circle,Dept. of Posts · CPMG,Maharashtra Circle,Mumbai,POST · EE ( Electrical),Postal Electrical Division,POST · India
- Italy – Electrical installation work of electrical distribution apparatus – Lotto 1 - Lavori di efficientamento funzionale ed energetico dell'impianto idrovoro Ponti Alti di Sant'Apollinare in Comune di Rovigo per contrastare il fenomeno della subsidenza. Realizzazione di un impianto fotovoltaico a terra della potenza nominale di 100 kWp, completo di sistema di accumulo elettrochimico, inverter DCCentrale Unica di Committenza (C.U.C.) AdiDelta · Italy
- Germany – Construction works for power plants and heating plants – Haus 164, DKFZ Neubau, 2.BA, Los 3210a - Baugrube + VerbauDeutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ Standort Dresden) · Germany
- Spain – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – 2026-0-18 SERVICIO DE MANTENIMIENTO INTEGRAL DE EQUIPOS DE ALTA TECNOLOGÍA MARCA GENERAL ELECTRIC PARA EL HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRESERVICIO MADRILEÑO DE SALUD-HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRE · Spain
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →