Greece – Cleaning services – Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού κτιριακών χώρων
Issued by ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,70,717.1
- Reference
- 594877-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού των χώρων των κτιρίων: • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.-Α.Α.: 24ο χλμ. Λ. Μαραθώνος (Διασταύρωση Ραφήνας), Ραφήνα (Εμβ. επιφ.: 523,56 m2), υπόγειο, ισόγειο και α’ όροφος • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.-Δ.Α.: Ευαγ. Κιούση (Κοραή) 14, Μέγαρα (Εμβ. επιφ.: 432,00 m2), υπόγειο, ισόγειο • Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Β.Ε.: Ναυαρίνου 28, Καλαμαριά (Εμβ. επιφ.: 1.141,23 m2), β΄ όροφος • Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Δ.Ε.: Καλαβρύτων 52-56 και Φλέμινγκ, Πάτρα (Εμβ. επιφ.: 581,50 m2) α’ όροφος • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π.Ε. Ηρακλείου: Κνωσού 6, Ηράκλειο Κρήτης (Εμβ. επιφ.: 341,26 m2), υπόγειο, ισόγειο, α΄ όροφος , β΄ όροφος • Αποθήκες Ασπροπύργου: Λεωφόρος ΝΑΤΟ, περιοχή Γκορυτσά, Ασπρόπυργος( Εμβ. επιφ.: 200,00 m2), ισόγειο γραφείο, φυλάκιο (ισόγειο και όροφος) • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- N.ΧΑΝΙΩΝ: (Γολγοθά 2, Όαση Βαρυπέτρου, Χανία ( Εμβ. επιφ.: 100,00 m2), ισόγειο • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Λάρισα ( Εμβ. επιφ.: 500,00 m2)», για δύο (2) έτη, όπως αυτά αναφέρονται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α΄» και περιγράφονται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ΄» τα οποία αποτελούν αναπόσπαστα μέρη της Διακήρυξης αυτής, συνολικού προϋπολογισμού εκατόν εβδομήντα χιλιάδων εξακοσίων ενενήντα δύο ευρώ και ενενήντα λεπτών (170.692,90€) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α και διακοσίων έντεκα χιλιάδων εξακοσίων ογδόντα εννέα ευρώ και είκοσι λεπτών (211.689,20€) συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. και των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, με κριτήριο ανάθεσης τη πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει μόνο τιμής.
Lots Lot 1 — Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού κτιριακών χώρων (estimated 170717.1): Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού των χώρων των κτιρίων που στεγάζονται οι υπηρεσίες της συγκεκριμένα: • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Ανατολικής Αττικής (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Α.Α.): 24ο χλμ. Λ. Μαραθώνος (Διασταύρωση Ραφήνας), Ραφήνα (Εμβ. επιφ.: 523,56 m2), υπόγειο, ισόγειο και α’ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Δυτικής Αττικής (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Δ.Α.): οδός Ευαγ. Κιούση (Κοραή) αρ. 14, Μέγαρα Αττικής (Εμβ. επιφ.: 432,00 m2), υπόγειο, ισόγειο • Διεύθυνση Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών -Βορείου Ελλάδος (Δ.Α.Ε.Φ.Κ. - Β.Ε.): οδός Ναυαρίνου αρ. 28, Καλαμαριά Θεσσαλονίκης (Εμβ. επιφ.: 1.141,23 m2), β΄ όροφος • Διεύθυνση Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών -Δυτικής Ελλάδας (Δ.Α.Ε.Φ.Κ. - Δ.Ε.): οδός Καλαβρύτων αρ. 52-56 και Φλέμινγκ, Πάτρα (Εμβ. επιφ.: 581,50 m2) α’ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Π.Ε. Ηρακλείου): οδός Κνωσού αρ. 6, Ηράκλειο Κρήτης (Εμβ. επιφ.: 341,26 m2), υπόγειο, ισόγειο, α΄ όροφος, β΄ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Νομού Χανίων (Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- N. ΧΑΝΙΩΝ): οδός Γολγοθά αρ. 2, Όαση Βαρυπέτρου, Χανιά ( Εμβ. επιφ.: 100,00 m2), ισόγειο • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Περιφέρειας Θεσσαλίας (Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ): Λάρισα ( Εμβ. επιφ.: 500,00 m2)», • Αποθήκες Ασπροπύργου: Λεωφόρος ΝΑΤΟ, περιοχή Γκορυτσά, Ασπρόπυργος Αττικής( Εμβ. επιφ.: 200,00 m2), ισόγειο γραφείο, φυλάκιο (ισόγειο και όροφος),
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 90910000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ, going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Manufacturing & Supply and Water & Environment. There are 10 open Water & Environment tenders in Greece. This one closes in 27 days.
More from this buyer
Similar Water & Environment tenders
- Greece – Snow-clearing services – ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΤΗΣ Π.Ε. ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2026· closes 29 Sept
- Greece – Snow-clearing services – ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2026-2027 ΣΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΜΣ· closes 7 Oct
- Greece – Urban solid-refuse collection services – ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΙΜΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΤΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ- ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ· closes 2 Oct
- Greece – Cleaning services – ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:202604172 / 24-08-2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ· closes 3 Oct
- Greece – Refuse and waste related services – ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ (ΑΠΟΚΟΜΙΔΗΣ, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΔΙΑΘΕΣΗΣ) ΑΣΤΙΚΩΝ ΣΤΕΡΕΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ· closes 15 Sept
Documents
- TED-official-notice-594877-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Repair and Reinforcing of Damaged Houses & Construction of New Core Houses with Sanitary BlocksUNOPS · Afghanistan
- WASH Sector - Water Supply System Rehabilitation in Al-Rawat (White Nile State)IOM · Global / multi-country
- WASH Sector - Water Supply System Rehabilitation in Jebal MoyaIOM · Sudan
- Procurement of 20 Quadcopter dronesUNDP · Ukraine
- Local Consultant in Environmental EconomicsUNDP · Armenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →