Bulgaria – Construction work – „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11
Issued by ОБЩИНА СВИЩОВ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 7 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 2,03,984.5
- Reference
- 600215-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
1. Предмет на обществената поръчка: „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. 2. Описание на предмета на обществената поръчка: Предметът на поръчката включва следните дейности: ИЗРАБОТВАНЕ НА ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОЕКТ във фаза „Работен проект“ за внедряване на най-ефективния пакет от енергоспестяващи мерки за сградата, с който се постига минимум клас на енергопотребление „В” при спазване на пакета от енергоспестяващи мерки (ЕСМ), предложени в техническото и енергийното обследване и осигуряване на достъпна среда в сградата на хора със затруднено придвижване съгласно изискванията на Наредба №РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията на многофамилната жилищна сграда намираща се на адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР по време на изпълнението на строителните и монтажните работи в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията. ИЗВЪРШВАНЕ НА СТРОИТЕЛНО-МОНТАЖНИТЕ РАБОТИ на многофамилната жилищна сграда в гр. Свищов съгласно изготвения от Изпълнителя, съгласуван и одобрен по съответния ред работен инвестиционен проект. Предвижда се изпълнение на следните основни строително-монтажни работи: Мярка за енергоспестяване В1: Топлоизолация на стени – Доставка и монтаж топлоизолационна система с EPS с дебелина 12 см, Доставка и монтаж топлоизолационна система тип XPS 20 mm обръщане около прозорците – 1 109,87 м2, Полагане на цветна силикатна екстериорна мазилка (по цветен проект) – 1 109,87 м2 Мярка за енергоспестяване В3: Топлоизолация на покрив - Мярката включва полагане на топлоизолация от XPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK за всички покриви – 472,10 м2. Мярка за енергоспестяване В4: Топлоизолация на под - Мярката включва полагане топлоизолация от ХPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK – 105,49 м2 и подмяна на прозорци . Мярка за енергоспестяване В5: Подмяна дограма - Мярката включва подмяна на съществуващата дограма (дървена и/или метална дограма, и/или алуминиева и/или от друг вид дограма – несъответстваща на предписаната в Обследването за енергийна ефективност) с нова, стъклопакет на PVC рамка с максимален коефициент на топлопреминаване U=1,4 W/m².K. – 217,85 м2; Мярка за енергоспестяване С12: Осветителна инсталация – Мярката предвижда подмяна на осветителните тела в общите части на сградата с нови, енергоспестяващи и управлявани от сензори за движение и светлина – 12 бр.; Мерки за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване - Изпълнение на СМР за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване до входните врати на 2 блок-секции. Строежът е ЧЕТВЪРТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл. 9 от Наредба №1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи и писмо изх. №ВТ-1524-02-720/10.06.2016 г. на началника на ДНСК София. Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Lots Lot 1 — „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11 (estimated 203984.50): 1. Предмет на обществената поръчка: „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. 2. Описание на предмета на обществената поръчка: Предметът на поръчката включва следните дейности: ИЗРАБОТВАНЕ НА ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОЕКТ във фаза „Работен проект“ за внедряване на най-ефективния пакет от енергоспестяващи мерки за сградата, с който се постига минимум клас на енергопотребление „В” при спазване на пакета от енергоспестяващи мерки (ЕСМ), предложени в техническото и енергийното обследване и осигуряване на достъпна среда в сградата на хора със затруднено придвижване съгласно изискванията на Наредба №РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията на многофамилната жилищна сграда намираща се на адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР по време на изпълнението на строителните и монтажните работи в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията. ИЗВЪРШВАНЕ НА СТРОИТЕЛНО-МОНТАЖНИТЕ РАБОТИ на многофамилната жилищна сграда в гр. Свищов съгласно изготвения от Изпълнителя, съгласуван и одобрен по съответния ред работен инвестиционен проект. Предвижда се изпълнение на следните основни строително-монтажни работи: Мярка за енергоспестяване В1: Топлоизолация на стени – Доставка и монтаж топлоизолационна система с EPS с дебелина 12 см, Доставка и монтаж топлоизолационна система тип XPS 20 mm обръщане около прозорците – 1 109,87 м2, Полагане на цветна силикатна екстериорна мазилка (по цветен проект) – 1 109,87 м2 Мярка за енергоспестяване В3: Топлоизолация на покрив - Мярката включва полагане на топлоизолация от XPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK за всички покриви – 472,10 м2. Мярка за енергоспестяване В4: Топлоизолация на под - Мярката включва полагане топлоизолация от ХPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK – 105,49 м2 и подмяна на прозорци . Мярка за енергоспестяване В5: Подмяна дограма - Мярката включва подмяна на съществуващата дограма (дървена и/или метална дограма, и/или алуминиева и/или от друг вид дограма – несъответстваща на предписаната в Обследването за енергийна ефективност) с нова, стъклопакет на PVC рамка с максимален коефициент на топлопреминаване U=1,4 W/m².K. – 217,85 м2; Мярка за енергоспестяване С12: Осветителна инсталация – Мярката предвижда подмяна на осветителните тела в общите части на сградата с нови, енергоспестяващи и управлявани от сензори за движение и светлина – 12 бр.; Мерки за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване - Изпълнение на СМР за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване до входните врати на 2 блок-секции. Строежът е ЧЕТВЪРТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл. 9 от Наредба №1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи и писмо изх. №ВТ-1524-02-720/10.06.2016 г. на началника на ДНСК София. Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Buyer: ОБЩИНА СВИЩОВ
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 45000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ОБЩИНА СВИЩОВ, going back to August 2026 — 1 of them still open. They buy mostly in Agriculture & Food and Construction & Infrastructure. There are 46 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 34 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction materials – „Доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“ по три обособени позиции“· closes 1 Oct
- Bulgaria – Architectural services for buildings – „Изработване на комплексен проект за инвестиционна инициатива и упражняване на авторски надзор, във връзка с реализация на обект: „Изграждане на тренировъчна зала за бокс в УПИ VI, кв. 653 по плана на кв. "Младост", гр. Сливен”· closes 9 Sept
- Bulgaria – Miscellaneous construction materials – „Доставка на строителни, ВиК, електро и дърводелски материали и инструменти за нуждите на обекти на Изпълнителна агенция „Военни клубове и военно-почивно дело“, по обособени позиции“.· closes 30 Sept
- Bulgaria – Construction-site supervision services – Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. П· closes 29 Sept
- Bulgaria – Engineering design services – Изработване на инвестиционни проекти по следните обособени позиции: ОП1: „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“ ОП2: „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“ ОП3: „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“ ОП4:„Възстановяване на общински път за мах· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-600215-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- e-TENDER NOTICE FOR CONSTRUCTION OF TWO STORIED AO & RBO AND THREE STORIED SBILD BUILDING ON BANK’S VACANT PLOT AT MAHATMA GANDHI AVENUE, DURGAPUR, WEST BENGALState Bank of India · India
- PROVN OF PARKING SHED AT OMQ AREA AND SPL REPAIR OF UG CABLES OF TECHNICAL AREA AND INTERNAL WIRING OF OTM ACCN (INTERNAL ELECTRIFICATION) AT AF STN DINJAN UNDER GE (AF) MOHANBARIE-IN-C BRANCH - MILITARY ENGINEER SERVICES · CE EC AND CE (AF) SHILLONG - MES · CWE (AF) JORHAT - MES · GE (AF) MOHANBARI - MES · India
- REPAIR TO PATH PARAPETS ROAD SIDE BERMS AT MIL STN NAHAN UNDER GE CHANDIGARHE-IN-C BRANCH - MILITARY ENGINEER SERVICES · CE WC AND CE CHANDIGARH ZONE - MES · CWE CHANDIMANDIR - MES · GE CHANDIGARH - MES · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →