Bulgaria – Construction-site supervision services – Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. П
Issued by ОБЩИНА ПЛОВДИВ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,50,418.33
- Reference
- 598388-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив. Строителният обект включва благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив, съгласно техническите спецификации, договора и приложенията към него и одобрения инвестиционен проект. Обектът представлява недвижима културна ценност – паметник на културата от национално значение, част от историческа зона „Филипопол-Тримонциум-Пловдив“, обявена с утвърден от министъра на културата протокол на НСОПК № 5/ 22.05.2000 г. Линк към инвестиционен проект: https://drive.google.com/drive/folders/16dfgj0OvPI8McFKBbr6_ACPIUbtaIdYE?usp=sharing
Lots Lot 1 — Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив (estimated 150418.33): Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив. Строителният обект включва благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив, съгласно техническите спецификации, договора и приложенията към него и одобрения инвестиционен проект. Обектът представлява недвижима културна ценност – паметник на културата от национално значение, част от историческа зона „Филипопол-Тримонциум-Пловдив“, обявена с утвърден от министъра на културата протокол на НСОПК № 5/ 22.05.2000 г. Линк към инвестиционен проект: https://drive.google.com/drive/folders/16dfgj0OvPI8McFKBbr6_ACPIUbtaIdYE?usp=sharing
Buyer: ОБЩИНА ПЛОВДИВ
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 71521000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ОБЩИНА ПЛОВДИВ, going back to August 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Manufacturing & Supply. There are 46 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 26 days.
More from this buyer
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Miscellaneous construction materials – „Доставка на строителни, ВиК, електро и дърводелски материали и инструменти за нуждите на обекти на Изпълнителна агенция „Военни клубове и военно-почивно дело“, по обособени позиции“.· closes 30 Sept
- Bulgaria – Construction, foundation and surface works for highways, roads – „Определяне на изпълнител за строителство, основен ремонт, рехабилитация (вкл. проектиране) и текущо поддържане на улиците, общинските пътища и техните съоръжения в Обособен подрайон (ОП) 9 „Освобождение“ на територията на община Бургас“· closes 4 Sept
- Bulgaria – Engineering design services – Изработване на инвестиционни проекти по следните обособени позиции: ОП1: „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“ ОП2: „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“ ОП3: „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“ ОП4:„Възстановяване на общински път за мах· closes 29 Sept
- Bulgaria – Construction supervision services – СКЛЮЧВАНЕ НА РАМКОВО СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА УПРАЖНЯВАНЕ НА СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ЕЛЕМЕНТИ ОТ ТЕХНИЧЕСКАТА ИНФРАСТРУКТУРА В ОБЩИНА „МАРИЦА”, ОБЛАСТ ПЛОВДИВ“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Technical inspection and testing services – Изпитване на електрозащитни средства· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-598388-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- EOI for Empanelment of Suppliers for Solar Panels & Solar Street Lights – Pan-IndiaBharatCares · India
- Balance work of C/o New School Building i.e Library and Examination Hall in R/o GSSS Palampur Distt. Kangra (HP)PWD · India
- Tender for shifting of 2 Nos of 250 KVA 11/0.4 KV s/stn Bus Stand and Sabji Mandi ( Bum Chowk) Jahu a/w LT Line coming in the alignment of NH Mandi - Jahu on Partial turnkey basis under ESD HPSEBL Bhareri. (ED Barsar)HPSEBL · CE(OP) CZ Hamirpur · SE(OP) Hamirpur · Sr. Xen (E) Barsar · India
- Improvement and widening of motorable road to village Sapni Distt. Kinnaur Km 7.900 toPWD · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →