Bulgaria – Architectural services for buildings – „Изработване на комплексен проект за инвестиционна инициатива и упражняване на авторски надзор, във връзка с реализация на обект: „Изграждане на тренировъчна зала за бокс в УПИ VI, кв. 653 по плана на кв. "Младост", гр. Сливен”
Issued by ОБЩИНА СЛИВЕН · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 8 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 58,333.33
- Reference
- 600900-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
Предмет на настоящата поръчка е изработване на Комплексен проект за инвестиционна инициатива съгласно чл. 150 от ЗУТ, включващ ПУП-ПРЗ и технически проект, както и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на тренировъчна зала за бокс в УПИ VI, кв. 653 по плана на кв. "Младост", гр. Сливен”. I. 1. Подробен устройствен план в част план за застрояване за УПИ VІ, в кв. 653, по плана на кв. „Младост“, на гр. Сливен, отреден „за спорт”, имот с нов идентификатор 67338.561.149 по КК, като приложение на одобрен със Заповед № РД 15-438/09.03.2021 г. план за регулация; 2. Технически инвестиционен проект за основното застрояване в имота – сграда за спортна зала за бокс с трибуни и необходимите открити площи и места за паркиране, при спазване действащите норми и нормативи. II. Упражняване на авторски надзор по време на строителството. Срокът за изготвяне на ПУП-ПРЗ и инвестиционен проект във фаза „Технически“ се оферира от участниците в календарни дни и започва да тече от датата на подписване на договора. Срокът не може да бъде по-малко от 90 (деветдесет) и повече от 120 (сто и двадесет) календарни дни. Срок за осъществяване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР: от датата на съставяне на Протокол за откриване на строителна площадка и определяне на строителна линия и ниво за строежа (Приложение №2 към чл. 7, ал. 3, т. 2 от Наредба № 3 от 31 юли 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството) до подписване на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа (Приложение №15 към чл. 7, ал. 3, т. 15 от Наредба № 3 от 31 юли 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството).
Lots Lot 1 — „Изработване на комплексен проект за инвестиционна инициатива и упражняване на авторски надзор, във връзка с реализация на обект: „Изграждане на тренировъчна зала за бокс в УПИ VI, кв. 653 по плана на кв. "Младост", гр. Сливен” (estimated 58333.33): Предмет на настоящата поръчка е изработване на Комплексен проект за инвестиционна инициатива съгласно чл. 150 от ЗУТ, включващ ПУП-ПРЗ и технически проект, както и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на тренировъчна зала за бокс в УПИ VI, кв. 653 по плана на кв. "Младост", гр. Сливен”. I. 1. Подробен устройствен план в част план за застрояване за УПИ VІ, в кв. 653, по плана на кв. „Младост“, на гр. Сливен, отреден „за спорт”, имот с нов идентификатор 67338.561.149 по КК, като приложение на одобрен със Заповед № РД 15-438/09.03.2021 г. план за регулация; 2. Технически инвестиционен проект за основното застрояване в имота – сграда за спортна зала за бокс с трибуни и необходимите открити площи и места за паркиране, при спазване действащите норми и нормативи. II. Упражняване на авторски надзор по време на строителството.
Buyer: ОБЩИНА СЛИВЕН
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 71221000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ОБЩИНА СЛИВЕН, going back to August 2026 — 2 of them still open. There are 50 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 4 days.
More from this buyer
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction, foundation and surface works for highways, roads – „Ремонт на улици и пътища на територията на община Пазарджик“· closes 2 Oct
- Bulgaria – Construction work for water and sewage pipelines – Проектиране и строително-ремонтни работи и авторски надзор за обект: „Изпълнение на нов водопровод в урегулиран поземлен имот на Регистрационно-приемателен център (РПЦ) - гр. Харманли“· closes 13 Oct
- Bulgaria – Construction work – „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11· closes 8 Oct
- Bulgaria – Construction work – „Изграждане на помещения за извършване на скрининг в Главна дирекция „Гранична полиция” с две обособени позиции· closes 10 Oct
- Bulgaria – Construction work – „Модернизиране на компостираща инсталация за разделно събрани битови биоразградими отпадъци, находяща се на територията на Регионално депо за неопасни отпадъци – Видин, за нуждите на общините Видин и Кула“· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-600900-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Poland – Cycle path construction work – Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy NasielskGMINA NASIELSK · Poland
- Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Ramavtal besiktning elnätsanläggningarC4 Elnät AB · Sweden
- Germany – Carpentry installation work – BAU - VOB - LV27 Schreinerarbeiten Mobile Trennwand - Schule HUMBBS Bau- und Betriebsservice GmbH · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →