FreeTender
Accepting bidsitbSlovakia

Slovakia – Construction work for water and sewage pipelines – Horná Streda – vodovod, stoková sieť a čistiareň odpadových vôd

Issued by Obec Horná Streda · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
29 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 1,63,06,678.13
Reference
609347-2026
Location
Slovakia
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

Predmetom zákazky je realizácia stavebných prác na výstavbe vodárenských a kanalizačných infraštruktúr v obci Horná Streda, katastrálne územie obce Horná Streda, okres Nové Mesto nad Váhom. Zákazka pozostáva z troch vzájomne previazaných stavieb: 1. Horná Streda – vodovod vrátane vodovodnej vetvy „A" – výstavba verejnej rozvodnej vodovodnej siete v obci. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010154-3/HD1, v znení neskorších zmien. Vodovodná vetva „A" bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia č. j. OU-NM-OSZP-2020/005331-03/HD1, v znení neskorších zmien. 2. Horná Streda – stoková sieť – výstavba verejnej splaškovej kanalizácie v obci vrátane čerpacích staníc a výtlačných potrubí. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. 3. Horná Streda – čistiareň odpadových vôd – výstavba mechanicko-biologickej čistiarne odpadových vôd vrátane všetkých technologických súborov a súvisiacich objektov. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. Zákazka je z dôvodu viaczdrojového financovania členená na tri Etapy podľa zmluvy o dielo. Podrobný opis predmetu vrátane projektovej dokumentácie, výkazu výmer a zoznamu právoplatných povolení je uvedený v Podkladovej dokumentácii. Podrobné vymedzenie predmetu zákazky je uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.

Lots Lot 1 — Horná Streda – vodovod, stoková sieť a čistiareň odpadových vôd (estimated 16306678.13): Predmetom zákazky je realizácia stavebných prác na výstavbe vodárenských a kanalizačných infraštruktúr v obci Horná Streda, katastrálne územie obce Horná Streda, okres Nové Mesto nad Váhom. Zákazka pozostáva z troch vzájomne previazaných stavieb: 1. Horná Streda – vodovod vrátane vodovodnej vetvy „A" – výstavba verejnej rozvodnej vodovodnej siete v obci. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010154-3/HD1, v znení neskorších zmien. Vodovodná vetva „A" bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia č. j. OU-NM-OSZP-2020/005331-03/HD1, v znení neskorších zmien. 2. Horná Streda – stoková sieť – výstavba verejnej splaškovej kanalizácie v obci vrátane čerpacích staníc a výtlačných potrubí. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. 3. Horná Streda – čistiareň odpadových vôd – výstavba mechanicko-biologickej čistiarne odpadových vôd vrátane všetkých technologických súborov a súvisiacich objektov. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. Zákazka je z dôvodu viaczdrojového financovania členená na tri Etapy podľa zmluvy o dielo. Podrobný opis predmetu vrátane projektovej dokumentácie, výkazu výmer a zoznamu právoplatných povolení je uvedený v Podkladovej dokumentácii. Podrobné vymedzenie predmetu zákazky je uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.

Buyer: Obec Horná Streda

Buyer country: SVK

Procedure: open

CPV code: 45231300

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 37 open Construction & Infrastructure tenders in Slovakia. This one closes in 24 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →