FreeTender
Accepting bidsitbSlovakia

Slovakia – Construction work for halls of residence – "EDUTECH campus“ - Komplexná rekonštrukcia školského internátu

Issued by Trenčiansky samosprávny kraj · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
14 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 43,19,986.96
Reference
608433-2026
Location
Slovakia
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

Predmetom diela je komplexná rekonštrukcia školského internátu situovaného v EDUTECH campuse. Internát je budova s jedným podzemným podlažím a 7 nadzemnými podlažiami. V rámci rekonštrukcie budú vnútorné priestory internátu zrekonštruované, na podlažiach, kde budú ubytovacie jednotky sa zmení systém z izbového na bunkový, každá bunka bude mať samostatné hygienické zázemie (kúpeľňa so sprchou a WC). K internátu bude pristavané nové požiarne schodisko, 7.NP, ktoré je t.č. realizované ako podkrovie bude ostránené a riešené ako nová nadstavba s plochou strechou. V rámci internátu budú priestory pre ubytovanie, vyučovanie, administratívu a prevádzku. Všetky vnútorné inštalácie budú nové, doplnený bude systém protipožiarnej ochrany objektu (EPS a HSP), na strechu budú inštalované fotovoltické panely a v suteréne objektu bude zriadená baterkáreň na ukladanie energie. V rámci budovy bude vymenený výťah. - Dielo musí byť zhotovené tak, aby bolo v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/852 z 18. júna 2020 o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií a o zmene nariadenia (EÚ) 2019/2088 (ďalej len "nariadenie o taxonómii") ako aj so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“, ktorý je obsiahnutý v Článku 9 ods. 4 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/1060 z 24. júna 2021, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde plus, Kohéznom fonde, Fonde na spravodlivú transformáciu a Európskom námornom, rybolovnom a akvakultúrnom fonde a rozpočtové pravidlá pre uvedené fondy, ako aj pre Fond pre azyl, migráciu a integráciu, Fond pre vnútornú bezpečnosť a Nástroj finančnej podpory na riadenie hraníc a vízovú politiku. Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“ sú uvedene v Prílohe E. 4 súťažných podkladov: “Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou nespôsobovať významnú škodu”. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.

Lots Lot 1 — EDUTECH campus - Komplexná rekonštrukcia školského internátu (estimated 4319986.96): Predmetom diela je komplexná rekonštrukcia školského internátu situovaného v EDUTECH campuse. Internát je budova s jedným podzemným podlažím a 7 nadzemnými podlažiami. V rámci rekonštrukcie budú vnútorné priestory internátu zrekonštruované, na podlažiach, kde budú ubytovacie jednotky sa zmení systém z izbového na bunkový, každá bunka bude mať samostatné hygienické zázemie (kúpeľňa so sprchou a WC). K internátu bude pristavané nové požiarne schodisko, 7.NP, ktoré je t.č. realizované ako podkrovie bude ostránené a riešené ako nová nadstavba s plochou strechou. V rámci internátu budú priestory pre ubytovanie, vyučovanie, administratívu a prevádzku. Všetky vnútorné inštalácie budú nové, doplnený bude systém protipožiarnej ochrany objektu (EPS a HSP), na strechu budú inštalované fotovoltické panely a v suteréne objektu bude zriadená baterkáreň na ukladanie energie. V rámci budovy bude vymenený výťah. - Dielo musí byť zhotovené tak, aby bolo v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/852 z 18. júna 2020 o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií a o zmene nariadenia (EÚ) 2019/2088 (ďalej len "nariadenie o taxonómii") ako aj so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“, ktorý je obsiahnutý v Článku 9 ods. 4 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/1060 z 24. júna 2021, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde plus, Kohéznom fonde, Fonde na spravodlivú transformáciu a Európskom námornom, rybolovnom a akvakultúrnom fonde a rozpočtové pravidlá pre uvedené fondy, ako aj pre Fond pre azyl, migráciu a integráciu, Fond pre vnútornú bezpečnosť a Nástroj finančnej podpory na riadenie hraníc a vízovú politiku. Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“ sú uvedene v Prílohe E. 4 súťažných podkladov: “Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou nespôsobovať významnú škodu”

Buyer: Trenčiansky samosprávny kraj

Buyer country: SVK

Procedure: open

CPV code: 45214700

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 8 notices from Trenčiansky samosprávny kraj, going back to September 20268 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Manufacturing & Supply. There are 37 open Construction & Infrastructure tenders in Slovakia. This one closes in 9 days.

More from this buyer

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →