Slovakia – Road junction construction work – Vybudovanie kruhovej križovatky na ceste
Issued by Trenčiansky samosprávny kraj · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 22 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 17,46,429.67
- Reference
- 607436-2026
- Location
- Slovakia
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Stavba rekonštrukcie križovatky na ceste II/507 je umiestnená v katastrálnom území mesta Púchov. Začiatok stavby je v km 174,986 a koniec v km 175,198 staničenia cesty II/507. Stavba je situovaná na ľavo brežnej strane potoka Biela Voda. Súvislá zástavba je po ľavej strane stavby od km 0,100 až do km 0,150. Rekonštrukciu križovatky na ceste II/507 si vyžaduje dopravná situácia na území. V súčasnej dobe je predmetná križovatka šesťramenná, úrovňová s hlavnou cestou č. II/507. Vzhľadom na množstvo ramien a nutnosti zachovania obojsmernej premávky na jednotlivých ramenách križovatky je najvhodnejší variant výstavby okružnej križovatky s vonkajším priemerom 45 metrov. Stavba si vyžiadala úpravu jednotlivých ciest pripojených na cestu II/507. Stavba je umiestnená na ceste II/507 - Púchovská cesta, a svojim rozsahom zasahuje aj na ulice Streženická cesta, Svätoplukova a Riečna. Cesta II/507 je navrhovaná kat. MZ 12/50, funkčnej triedy B2, resp. MZK 12/50. Ide o hlavný objekt stavby, ktorého súčasťou je aj samotná okružná križovatka s vonkajším priemerom 45 metrov. Streženická cesta je navrhovaná kat. MO 8/30, f. t. C3, cesta na Svätoplukovej ulici a Riečnej ulici je navrhovaná rovnakej kat. MO 8/30, f. t. C3. Súčasťou stavby je úprava chodníkov a nové verejné osvetlenie v priestore okružnej križovatky a preložka, resp. ochrana inžinierskych sietí. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.
Lots Lot 1 — Vybudovanie kruhovej križovatky na ceste II/507 (estimated 1746429.67): Stavba rekonštrukcie križovatky na ceste II/507 je umiestnená v katastrálnom území mesta Púchov. Začiatok stavby je v km 174,986 a koniec v km 175,198 staničenia cesty II/507. Stavba je situovaná na ľavo brežnej strane potoka Biela Voda. Súvislá zástavba je po ľavej strane stavby od km 0,100 až do km 0,150. Rekonštrukciu križovatky na ceste II/507 si vyžaduje dopravná situácia na území. V súčasnej dobe je predmetná križovatka šesťramenná, úrovňová s hlavnou cestou č. II/507. Vzhľadom na množstvo ramien a nutnosti zachovania obojsmernej premávky na jednotlivých ramenách križovatky je najvhodnejší variant výstavby okružnej križovatky s vonkajším priemerom 45 metrov. Stavba si vyžiadala úpravu jednotlivých ciest pripojených na cestu II/507. Stavba je umiestnená na ceste II/507 - Púchovská cesta, a svojim rozsahom zasahuje aj na ulice Streženická cesta, Svätoplukova a Riečna. Cesta II/507 je navrhovaná kat. MZ 12/50, funkčnej triedy B2, resp. MZK 12/50. Ide o hlavný objekt stavby, ktorého súčasťou je aj samotná okružná križovatka s vonkajším priemerom 45 metrov. Streženická cesta je navrhovaná kat. MO 8/30, f. t. C3, cesta na Svätoplukovej ulici a Riečnej ulici je navrhovaná rovnakej kat. MO 8/30, f. t. C3. Súčasťou stavby je úprava chodníkov a nové verejné osvetlenie v priestore okružnej križovatky a preložka, resp. ochrana inžinierskych sietí. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.
Buyer: Trenčiansky samosprávny kraj
Buyer country: SVK
Procedure: open
CPV code: 45233125
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from Trenčiansky samosprávny kraj, going back to September 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Manufacturing & Supply. There are 27 open Construction & Infrastructure tenders in Slovakia. This one closes in 18 days.
More from this buyer
- Slovakia – Architectural, engineering and planning services – Zlepšenie cyklistickej infraštruktúry na hornej Nitre“ – úsek Prievidza – Handlová – I. etapa – projektová dokumentácia stavebného zámeru a inžinierska činnosť· closes 3 Oct
- Slovakia – Secondary school construction work – Zníženie energetickej náročnosti SOŠ technickej Dubnica nad Váhom· closes 10 Oct
- Slovakia – Miscellaneous furniture and equipment – Mobiliár (Pretvorenie „Prvej brány“ na umeleckú rezidenciu)· closes 29 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Slovakia – Electrical power systems design services – Vypracovanie projektovej dokumentácie – V6724 Úprava VVN vedenia ES Štrba po p. b. č. 39· closes 6 Oct
- Slovakia – Architectural, engineering and planning services – Zlepšenie cyklistickej infraštruktúry na hornej Nitre“ – úsek Prievidza – Handlová – I. etapa – projektová dokumentácia stavebného zámeru a inžinierska činnosť· closes 3 Oct
- Slovakia – Castle construction work – Rekonštrukcia Spišského hradu, Románsky palác a západné paláce· closes 17 Sept
- Slovakia – Secondary school construction work – Zníženie energetickej náročnosti SOŠ technickej Dubnica nad Váhom· closes 10 Oct
- Slovakia – Construction work – Rekonštrukcia prevádzkových priestorov štátnej opery v Banskej Bystrici· closes 24 Sept
Documents
- TED-official-notice-607436-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Poland – Cycle path construction work – Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy NasielskGMINA NASIELSK · Poland
- Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Ramavtal besiktning elnätsanläggningarC4 Elnät AB · Sweden
- Germany – Carpentry installation work – BAU - VOB - LV27 Schreinerarbeiten Mobile Trennwand - Schule HUMBBS Bau- und Betriebsservice GmbH · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →