Romania – Software configuration services – Servicii de implementare „APLICAȚIE SOFTWARE – PLATFORMĂ INTEGRATĂ”, în cadrul Proiectului “DIGITALIZAREA UAT ORAȘUL SEGARCEA”
Issued by ORASUL SEGARCEA · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 21 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 21,87,338.93
- Reference
- 595713-2026
- Location
- Romania
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Obiectul procedurii constă în achiziționarea de Servicii de implementare „APLICAȚIE SOFTWARE – PLATFORMĂ INTEGRATĂ”, în cadrul Proiectului “DIGITALIZAREA UAT ORAȘUL SEGARCEA”, NR. CONTRACT FINANȚARE: 382/17.04.2025.Proiectul “DIGITALIZAREA UAT ORAȘUL SEGARCEA” este cofinanțat din PROGRAMUL REGIUNEA SUD-VEST OLTENIA 2021-2027, PRIORITATEA 2: DIGITALIZARE ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR ȘI AL FIRMELOR, OBIECTIV SPECIFIC 1.2: VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII, ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR, AL COMPANIILOR, AL ORGANIZAȚIILOR DE CERCETARE ȘI AL AUTORITĂȚILOR PUBLICE, APELUL DE PROIECTE: COD SMIS: PRSVO/224/PRSVO_P2/ OP1/RSO1.2/PRSVO_A9. Termenul pana la care se pot solicita clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă trebuie să răspundă la solicitările de clarificări astfel încât răspunsurile să fie publicate cu cel puțin 11 zile înainte de termenul-limită de depunere a ofertelor.
Lots Lot 1 — Default lot (estimated 2187338.93): Obiectul procedurii constă în achiziția de servicii de implementare „APLICAȚIE SOFTWARE – PLATFORMĂ INTEGRATĂ”, în cadrul Proiectului “DIGITALIZAREA UAT ORAȘUL SEGARCEA”, NR. CONTRACT FINANȚARE: 382/17.04.2025, în cadrul PROGRAMULUI REGIUNEA SUD-VEST OLTENIA 2021-2027, PRIORITATEA 2: DIGITALIZARE ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR ȘI AL FIRMELOR, OBIECTIV SPECIFIC 1.2: VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII, ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR, AL COMPANIILOR, AL ORGANIZAȚIILOR DE CERCETARE ȘI AL AUTORITĂȚILOR PUBLICE, APELUL DE PROIECTE: COD SMIS: PRSVO/224/PRSVO_P2/ OP1/RSO1.2/PRSVO_A9.
Buyer: ORASUL SEGARCEA
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 72265000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 29 open IT & Telecom tenders in Romania. This one closes in 20 days.
Similar IT & Telecom tenders
- Romania – Software-related services – “Servicii de suport tehnic pentru produse software Oracle” CR· closes 20 Oct
- Romania – Security software package – Acord-cadru de furnizare Soluție completă de Load Balancing, DNS și protecție aplicații· closes 30 Sept
- Romania – Desktop computer – Contract de achiziţie publică de furnizare şi instalare echipamente pentru laboratorul de microbiologie în cadrul proiectului ”Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică -Ginecologie Cuza Vodă Iași”, cod SMIS 327873, Echipamente IT· closes 2 Oct
- Romania – Computer-related services – Achiziția unui ansamblu de elemente software și hardware în cadrul proiectului “VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR SECTORULUI 2”· closes 22 Sept
- Romania – Miscellaneous software development services and computer systems – Servicii de dezvoltare și implementare a Sistemului Informatic Integrat inclusiv software de bază și instruire utilizatori” în cadrul proiectului ”Date și Informații Statistice Tehnologizate de Interes Național pentru Cunoaștere și Transparență” (DISTINCT), COD SMIS· closes 16 Sept
Documents
- TED-official-notice-595713-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Space Enabled and Geospatial Services Extension NoticeThe Minister for the Cabinet Office acting through Crown Commercial Service · United Kingdom
- Cyber Security Services 3 Extension NoticeThe Minister for the Cabinet Office acting through Crown Commercial Service · United Kingdom
- Equipement des BIFMIONJO · Madagascar
- Website for Green PlanGreen Plan · Lebanon
- IT Equipment and Office Furniture FittingsMinistry of Information, Communication, Transport and Tourism Development · Kiribati
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →