Romania – Guard services – Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati
Issued by DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 1,92,888
- Reference
- 597059-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Acord cadru - servicii de pază, monitorizare și transport valori pentru sediile structurilor subordonate DGRFP Galati pe o durata de 36 luni. Termenul de solicitare clarificari de la I.3. (15 zile). De asemenea, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 10 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Lots Lot 1 — Lot 1 - Judet Buzău (estimated 192888): Servicii de paza si monitorizare judet Buzau Lot 1, conform caiet de sarcini. Cantitati AC min. 2016 ore / max. 6048 ore, monitorizare 1 locatie Cantitati CS min. 168 ore/ max. 1008 ore, monitorizare 1 locatie . Valoare minima CS - 5358 lei fara TVA, maxim CS - 32.148 lei fara TVA. Lot 2 — Lot 2 - Judet Constanța (estimated 4339296): Servicii de paza, monitorizare si transport valori Judet Constanta - Lot 2, conform caiet de sarcini: cantitati AC Minim 26304 ore (post 24h), 16128 (post 8 ore), Maxim 78912 ore (post 24h), 48384 ore (post 8h), monitorizare - 10 locatii , transport valori - 1 locatie. Cantitate CS min. 2232 ore (post 24h) min 1344 (post 8h), Max. 13176 ore(post 24h), 8064 ore (post 8h), monitorizare 10 locatii, transport valori - 1 locatie, Valoare minim CS 120.536 lei fara tva, Max. 723.216 lei fara TVA. Lot 3 — Lot 3 - Judet Galati (estimated 192888): Servicii de paza si monitorizare - Judet Galati Lot 3, conform caiet de sarcini: Cant AC min 2016 ore, maxim 6048 ore, monitorizare 1 - locatie Cantitate CS min 168 ore, max 1008 ore, monitorizare 1 locatie Valoare CS min. 5358 lei fara TVA, max. 32148 lei fara TVA Lot 4 — Lot 4 - Judet Tulcea (estimated 187488): Servicii de paza Lot 4 - judet Tulcea, conform caiet de sarcini: cant min. AC 2016 ore, maxim 6048 ore. Cant CS min 168 ore, max 1008 ore Valoare min CS 5208 lei fara TVA, 31248 lei fara TVA. Lot 5 — Lot 5 -Judet Vrancea (estimated 187488): Servicii de paza Judet - Vrancea Lot 5, conform caiet de sarcini: cant AC min. 2016 ore, max 6048 ore. Cant CS min. 168 ore, max. 1008 ore. Valoare CS min 5208 lei fara TVA, max 31248 lei fara TVA.
Buyer: DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 79713000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 21 open Financial & Professional Services tenders in Romania. This one closes in 26 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Sascut 2026 DSBC· closes 9 Oct
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Fantanele 2026 DSBC· closes 6 Oct
- Romania – Marketing services – Servicii de gestionare şi vânzare a spaţiului publicitar SRR prin reprezentare media – 2 Loturi.· closes 7 Oct
- Romania – Guard services – SERVICII DE PAZĂ CIVILĂ FIXĂ ȘI PAZĂ PRIN PATRULARE AUTO LA OBIECTIVELE C.N. A.C.N. SA.· closes 16 Sept
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Livezi 2026 DSBC· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-597059-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- Poland – Security services – Świadczenie całodobowej, stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w oddziałach Muzeum Narodowego w KrakowieMuzeum Narodowe w Krakowie · Poland
- Croatia – Insurance services – USLUGE OSIGURANJAGRAD ZAGREB · Croatia
- France – Publishing services – Edition et diffusion d'ouvrages scientifiques pour le Département de l'Aube-.Département de l'Aube · France
- France – Provision of services to the community – Aménagements intérieurs, extérieurs et signalisations pour les véhicules du département de l'HéraultConseil départemental de l'Hérault · France
- Italy – Guard services – S11_Servizio di custodia dei veicoli rimossi nel territorio del Comune di MilanoAzienda Trasporti Milanesi · Italy
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →