Romania – Guard services – SERVICII DE PAZĂ CIVILĂ FIXĂ ȘI PAZĂ PRIN PATRULARE AUTO LA OBIECTIVELE C.N. A.C.N. SA.
Issued by COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA CANALELOR NAVIGABILE SA · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 15 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 95,60,664
- Reference
- 597122-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
In conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 16635 din 04/08/2026: a. Asigurarea pazei și protecţiei angajaților, obiectivelor, bunurilor şi valorilor Achizitorului, conform Anexelor nr.1 și 2 Caietului de Sarcini și programului stabilit pentru fiecare obiectiv în parte și a proceselor verbale de predare-primire amplasament. b. Asigurarea ordinii și liniștii în perimetrul obiectivelor încredinţate. c. Asigurarea integrităţii personalului angajat al Achizitorului care işi desfăşoară activitatea în cadrul obiectivelor încredinţate. d. Monitorizarea permanentă în sistem video a obiectivelor în care există echipamente de supraveghere. e. Asigurarea pazei şi integrităţii sistemului de monitorizare a calităţii apei de pe CDMN şi CPAMN. f. Controlul accesului în incinta obiectivelor încredinţate. g. Realizarea neîntreruptă a unui schimb de date între Achizitor, Prestator şi organele de poliţie, menit să prevină şi să stopeze fenomenul infracţional. h. Asigurarea serviciilor de către Prestator în domeniul protecției mediului Pentru prestarea serviciilor de pază sunt necesare un numar de posturi, astfel; - 23 posturi fixe agent de pază, 24 h din 24 h; - 1 post fix șef de tură, 24 h din 24 h - 6 posturi pază prin patrulare auto, 24 h din 24 h, distanta zilnica de parcurs la obiectivele companiei fiind de 360 km/24 ore. Activitatea de pază se va desfăşura în conformitate cu prevederile Legii nr. 333/08.07.2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia persoanelor si a HG nr. 301/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 333/2003.
Lots Lot 1 — SERVICII DE PAZĂ CIVILĂ FIXĂ ȘI PAZĂ PRIN PATRULARE AUTO LA OBIECTIVELE C.N. A.C.N. SA. (estimated 9560664): In conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 16635 din 04/08/2026: a. Asigurarea pazei și protecţiei angajaților, obiectivelor, bunurilor şi valorilor Achizitorului, conform Anexelor nr.1 și 2 Caietului de Sarcini și programului stabilit pentru fiecare obiectiv în parte și a proceselor verbale de predare-primire amplasament. b. Asigurarea ordinii și liniștii în perimetrul obiectivelor încredinţate. c. Asigurarea integrităţii personalului angajat al Achizitorului care işi desfăşoară activitatea în cadrul obiectivelor încredinţate. d. Monitorizarea permanentă în sistem video a obiectivelor în care există echipamente de supraveghere. e. Asigurarea pazei şi integrităţii sistemului de monitorizare a calităţii apei de pe CDMN şi CPAMN. f. Controlul accesului în incinta obiectivelor încredinţate. g. Realizarea neîntreruptă a unui schimb de date între Achizitor, Prestator şi organele de poliţie, menit să prevină şi să stopeze fenomenul infracţional. h. Asigurarea serviciilor de către Prestator în domeniul protecției mediului Pentru prestarea serviciilor de pază sunt necesare un numar de posturi, astfel; - 23 posturi fixe agent de pază, 24 h din 24 h; - 1 post fix șef de tură, 24 h din 24 h – cerința în conformitate cu prevederile Art. 33, alin. 2 din HG 301 / 2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia persoanelor; - 6 posturi pază prin patrulare auto, 24 h din 24 h, distanta zilnica de parcurs la obiectivele companiei fiind de 360 km/24 ore. Activitatea de pază se va desfăşura în conformitate cu prevederile Legii nr. 333/08.07.2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia persoanelor si a HG nr. 301/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 333/2003.
Buyer: COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA CANALELOR NAVIGABILE SA
Buyer country: ROU
Procedure: oth-single
CPV code: 79713000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 21 open Financial & Professional Services tenders in Romania. This one closes in 12 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Sascut 2026 DSBC· closes 9 Oct
- Romania – Guard services – Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati· closes 29 Sept
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Fantanele 2026 DSBC· closes 6 Oct
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a padurilor-OS.Livezi 2026 DSBC· closes 6 Oct
- Romania – Marketing services – Servicii de gestionare şi vânzare a spaţiului publicitar SRR prin reprezentare media – 2 Loturi.· closes 7 Oct
Documents
- TED-official-notice-597122-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- Outsourcing of Operation and Comprehensive Maintenance of Electro-Mechanical Services in CTO Building Shimla (HP).BSNL — Himachal Pradesh · India
- CONSULTANCY SERVICES FOR FEASIBILITY STUDY FOR THE PROPOSED CABRO PAVING OF TRADE JUNCTION OFFICES TO KWALE HIGH COURT ROAD.Kwale County Government · Kenya
- PROVISION OF MEDICAL INSURANCE COVER FOR HON.MEMBERS AND STAFF OF MURANG’A COUNTY ASSEMBLYCounty Assembly Of Muranga · Kenya
- PROVISION OF MOTOR VEHICLE INSURANCECounty Assembly Of Muranga · Kenya
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →