FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i

Issued by Gmina Masłów · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
2 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
609320-2026
Location
Poland
Sector
Water & Environment
Type
services

Details

1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym: Zakres 1: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28” Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi. Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady. Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028” Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji. Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego).

Lots Lot 1 — Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym: Zakres 1: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28” Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi. Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady. Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028” Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji. Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego). Zamawiający informują, że niniejsze postępowanie obejmuje dwa zakresy realizowane na rzecz Zamawiających działających wspólnie na podstawie zawartego porozumienia, przy czym nie dopuszcza się składania ofert częściowych. W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrany Wykonawca zawrze odrębne umowy z każdym z Zamawiających, odpowiednio: 1) z Gminą Masłów – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i wewnętrznych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Gminy Masłów; 2) z Powiatem Kieleckim – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Powiatu Kieleckiego. Każda z umów stanowić będzie odrębny stosunek zobowiązaniowy, a każdy z Zamawiających będzie samodzielnie realizował prawa i obowiązki wynikające z zawartej przez siebie umowy, w szczególności dokonywał odbioru i rozliczenia usług realizowanych na jego rzecz. Umowy zawarte z poszczególnymi Zamawiającymi stanowić będą odrębne stosunki zobowiązaniowe pomiędzy właściwym Zamawiającym a Wykonawcą i będą dotyczyć wyłącznie zakresu usług realizowanych na rzecz danego Zamawiającego. Rozwiązanie, wypowiedzenie, odstąpienie od umowy lub niewykonanie zobowiązań wynikających z umowy zawartej przez Wykonawcę z jednym z Zamawiających nie będzie wpływać na obowiązywanie umowy zawartej z drugim Zamawiającym, chyba że okoliczność stanowiąca podstawę takiego działania dotyczyć będzie również realizacji tej drugiej umowy.

Buyer: Gmina Masłów

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 90620000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 215 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 27 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Water & Environment tenders

All Water & Environment tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →