Poland – Refuse and waste related services – Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu.
Issued by Gmina Sosnowiec - miasto posiadające prawa powiatu · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 23 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 25,92,291.45
- Reference
- 611420-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
1.Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu wyłącznie odpadów niebezpiecznych oraz poddanie ich ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania, zmagazynowanych w Sosnowcu przy.: 1) ul. Brynicznej 9 (działka ozn. ew. 4882/2 obręb 9); 2) ul. Mikołajczyka 59a (działka ozn. ew. 703/3 obręb 12), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2a i 2b do SWZ. 4. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA - informacje zostały szczegółowo opisane w rozdziale I SWZ. 5. Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 10% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wykonawca wnosi zabezpieczenie odrębnie na każdą z części, na którą jego oferta została uznana za najkorzystniejszą. 6. Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 7. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO 7.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 7.2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp (o ile został sformułowany), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 7.3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 7.4. W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 8. WIZJA LOKALNA. Zamawiający informuje, że organizuje dla zainteresowanych niniejszym zamówieniem Wykonawców wizję lokalną w odrębnych terminach dla każdej z części. Szczegółowe informacje dotyczące wizji zawarto w Rozdziale I, ust. 7 SWZ. 9. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA dla części 1 i 2 zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 30.06.2027 r., z tym, że: 1) Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia i przetworzenia ilości odpadów, będących przedmiotem zamówienia w terminie do 6 listopada 2026 roku z zastrzeżeniem pkt 2); 2) Przetworzenie w terminie do 30 czerwca 2027 r., odpadów przekazanych do instalacji do 6 listopada 2026 r., będzie możliwe jedynie w sytuacji, w której Wykonawca przedstawi pisemne oświadczenie posiadacza instalacji przetwarzającej odpady o braku możliwości ich przetworzenia w terminie do 6 listopada 2026 r. 10. PODSTAWY WYKLUCZENIA. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia: - o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, - wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 5k) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025).
Lots Lot 1 — Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Brynicznej 9. (estimated 2592291.45): 1.Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu wyłącznie odpadów niebezpiecznych oraz poddanie ich ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania, zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Brynicznej 9 (działka ozn. ew. 4882/2 obręb 9), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2.Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2a) do SWZ. Lot 2 — Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 59a. (estimated 2628749.9): 1. Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu wyłącznie odpadów niebezpiecznych oraz poddanie ich ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania, zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 59a (działka ozn. ew. 703/3 obręb 12), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2.Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2b do SWZ.
Buyer: Gmina Sosnowiec - miasto posiadające prawa powiatu
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90500000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Gmina Sosnowiec - miasto posiadające prawa powiatu, going back to August 2026 — 1 of them still open. They buy mostly in Energy & Power and Water & Environment. There are 215 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 18 days.
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych· closes 15 Sept
- Poland – Waste-tip management services – Zagospodarowanie i/lub zagospodarowanie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania - zlokalizowanych na terenie Jeleniej Góry, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.· closes 23 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Starachowice oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów z PSZOK· closes 15 Sept
- Poland – Household-refuse disposal services – ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA BYTOM· closes 16 Sept
- Poland – Cleaning services – Zakup usługi sprzątania dla Centrali ARiMR na lata 2027· closes 18 Sept
Documents
- TED-official-notice-611420-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- SECURITY SERVICES AT MAHEBOURG WATERFRONT POINTE DES REGATES, MAHEBOURG For The Period : 01 October 2026 to 31 August 2027 and 01 September 2027 to 31 AugustDISTRICT COUNCIL OF GRAND PORT · Mauritius
- Supply of instructor(s) for Environmental Club CCA for base year 2027 & option year 2028, including the materials & resourcesMinistry of Education - Schools · Singapore
- To provide air-conditioned passenger ferries to and fro Mainland Singapore and Semakau LandfillNational Environment Agency · Singapore
- Supply and Delivery of Auxiliary Pumps for Waste Water Treatment PlantNational Environment Agency · Singapore
- Purchase and delivery of creped qualitative filter papers for mosquito eggs collection to Environmental Health InstituteNational Environment Agency · Singapore
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →