Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Starachowice oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów z PSZOK
Issued by Gmina Starachowice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 3,38,37,831.01
- Reference
- 612189-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
1) Przedmiotem zamówienia jest: realizacja usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, wytworzonych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Starachowice, poprzez: a) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, b) wyposażenie miejsc gromadzenia odpadów selektywnie zbieranych w zamieszkałej zabudowie wielolokalowej (bloki) w niezbędne pojemniki, c) wyposażenie właścicieli zamieszkałych nieruchomości jednorodzinnych i wielorodzinnych w niezbędne worki na odpady selektywne zebrane, oraz pojemniki na odpady bio. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do Specyfikacji warunków zamówienia. UWAGA! Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, w tym instalacji komunalnych, do których będzie przekazywać odpady odebrane od właścicieli nieruchomości zgodnie z załącznikiem nr 13 do SWZ. 2) Zamawiający nie wymaga ale przewiduje możliwość odbycia przed złożeniem oferty, wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi, strukturą zabudowy, i specyfikacją terenu gminy, która może, w sposób istotny wpłynąć na treść harmonogramów odbioru odpadów. 3) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia: czynności związane z obsługą pojazdów komunalnych specjalnie zabudowanych zazwyczaj na podwoziu samochodów ciężarowych, przystosowanych do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania zagospodarowania lub utylizacji. 4) Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi dokumenty potwierdzające spełnienie przez niego wymagań w zakresie realizacji zadania, obejmującego: a) wpisu do rejestru działalności regulowanej (RDR); b) wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny; c) wpis do BDO; d) zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów; e) zezwolenie na transport odpadów lub wpis do rejestru (zgodnie z ustawą o odpadach); f) umowy z instalacjami przetwarzania, odzysku, unieszkodliwiania i składowania odpadów komunalnych; g) umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie określonym niniejszym zamówieniem, na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł na okres trwania umowy.
Lots Lot 1 — Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Starachowice oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów z PSZOK (estimated 33837831.01): 1) Przedmiotem zamówienia jest: realizacja usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, wytworzonych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Starachowice, poprzez: a) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, b) wyposażenie miejsc gromadzenia odpadów selektywnie zbieranych w zamieszkałej zabudowie wielolokalowej (bloki) w niezbędne pojemniki, c) wyposażenie właścicieli zamieszkałych nieruchomości jednorodzinnych i wielorodzinnych w niezbędne worki na odpady selektywne zebrane, oraz pojemniki na odpady bio. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do Specyfikacji warunków zamówienia. UWAGA! Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, w tym instalacji komunalnych, do których będzie przekazywać odpady odebrane od właścicieli nieruchomości zgodnie z załącznikiem nr 13 do SWZ. 2) Zamawiający nie wymaga ale przewiduje możliwość odbycia przed złożeniem oferty, wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi, strukturą zabudowy, i specyfikacją terenu gminy, która może, w sposób istotny wpłynąć na treść harmonogramów odbioru odpadów. 3) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia: czynności związane z obsługą pojazdów komunalnych specjalnie zabudowanych zazwyczaj na podwoziu samochodów ciężarowych, przystosowanych do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania zagospodarowania lub utylizacji. 4) Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi dokumenty potwierdzające spełnienie przez niego wymagań w zakresie realizacji zadania, obejmującego: a) wpisu do rejestru działalności regulowanej (RDR); b) wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny; c) wpis do BDO; d) zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów; e) zezwolenie na transport odpadów lub wpis do rejestru (zgodnie z ustawą o odpadach); f) umowy z instalacjami przetwarzania, odzysku, unieszkodliwiania i składowania odpadów komunalnych; g) umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie określonym niniejszym zamówieniem, na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł na okres trwania umowy.
Buyer: Gmina Starachowice
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90500000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 5 notices from Gmina Starachowice, going back to August 2026 — 5 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Water & Environment. There are 215 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 9 days.
More from this buyer
- Poland – Water containers – Zakup zbiorników na deszczówkę w ramach projektu: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”· closes 13 Oct
- Poland – Road construction works – „Wykonanie drogi gminnej ul. Bugaj w Starachowicach”· closes 10 Oct
- Poland – Road construction works – Budowa odcinka ul. Wiosennej w Starachowicach· closes 19 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Starachowice oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów z PSZOK· closes 10 Sept
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych· closes 15 Sept
- Poland – Waste-tip management services – Zagospodarowanie i/lub zagospodarowanie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania - zlokalizowanych na terenie Jeleniej Góry, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.· closes 23 Sept
- Poland – Household-refuse disposal services – ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA BYTOM· closes 16 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu.· closes 24 Sept
- Poland – Cleaning services – Zakup usługi sprzątania dla Centrali ARiMR na lata 2027· closes 18 Sept
Documents
- TED-official-notice-612189-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Work including door-to-door (residential and commercial) garbage collection and segregation, road and drain cleaning and community sanitation premises cleaning in all villages of Gram Panchayat kodiyaiPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-S.MADHOPUR · BDO-BOLI · India
- Poland – Household-refuse disposal services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy MurówGmina Murów · Poland
- Croatia – Natural risks or hazards protection services – Usluga preventivne, redovne i izvanredne obrana od poplava i leda na branjenom području br. 1: područje maloga sliva Biđ-BosutHrvatske vode, pravna osoba za upravljanje vodama · Croatia
- France – Leak-testing services – PRESTATIONS D'INSPECTION VISUELLE, DE CONTROLE D'ETANCHEITE ET D'ESSAI DE COMPACTAGECommunauté d'agglomération Val Parisis · France
- Croatia – Natural risks or hazards protection services – Usluga preventivne, redovne i izvanredne obrane od poplava i leda na branjenom području br. 14: središnji dio područja maloga sliva »Zagrebačko prisavlje«Hrvatske vode, pravna osoba za upravljanje vodama · Croatia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →