Poland – Refuse and waste related services – Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia.
Issued by Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" Sp. z o. o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 1 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 594305-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy – sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów, sklasyfikowanych pod kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t.j.Dz.U.2023.1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje: a) Odpad klasyfikowany pod kodem 20 01 10 – Odzież w ilości 840 Mg oraz 20 01 11 - Tekstylia w ilości 200 Mg selektywnie zebranych. Jednak nie mniej niż 200 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 10 oraz nie mniej niż 50 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 11 (minimum świadczenia) b) Odpady występują luzem. 3. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 10 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się taśmociągiem - górą przez naczepę (preferowana podłoga ruchoma) lub za pomocą ładowarki z długim wysięgnikiem. d) Po zważeniu pojazdu załadowanego odpadami, Zamawiający wystawiać będzie Kartę Przekazania Odpadów w systemie BDO. e) Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 4) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia. 5) Wykonawca zobowiązuje się do tego, że będzie gospodarował przekazanymi mu przez Zamawiającego Odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku mechanicznobiologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 6) Zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji. 4. Numer postępowania: 1/8/2026/Odzież i Tekstylia. Zamawiający wymaga powołania się na wskazany numer postępowania we wszelkiej korespondencji dotyczącej postępowania.
Lots Lot 1 — Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia.: 1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy – sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów, sklasyfikowanych pod kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t.j.Dz.U.2023.1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje: a) Odpad klasyfikowany pod kodem 20 01 10 – Odzież w ilości 840 Mg oraz 20 01 11 - Tekstylia w ilości 200 Mg selektywnie zebranych. Jednak nie mniej niż 200 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 10 oraz nie mniej niż 50 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 11 (minimum świadczenia) b) Odpady występują luzem. 3. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 10 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się taśmociągiem - górą przez naczepę (preferowana podłoga ruchoma) lub za pomocą ładowarki z długim wysięgnikiem. d) Po zważeniu pojazdu załadowanego odpadami, Zamawiający wystawiać będzie Kartę Przekazania Odpadów w systemie BDO. e) Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 4) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia. 5) Wykonawca zobowiązuje się do tego, że będzie gospodarował przekazanymi mu przez Zamawiającego Odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku mechanicznobiologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 6) Zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji. 4. Numer postępowania: 1/8/2026/Odzież i Tekstylia. Zamawiający wymaga powołania się na wskazany numer postępowania we wszelkiej korespondencji dotyczącej postępowania.
Buyer: Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" Sp. z o. o.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90500000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 118 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 30 days.
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 19 05 03 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów prowadzonego przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Sobuczynie· closes 29 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych w Gminie Jaworzyna Śląska· closes 4 Sept
- Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu wrzesińskiego w sezonie· closes 29 Sept
- Poland – Cleaning services – USŁUGA SPRZĄTANIA POMIESZCZEŃ SĄDU REJONOWEGO W WEJHEROWIE ORAZ TERENÓW PRZYLEGŁYCH DO BUDYNKÓW SĄDU REJONOWEGO W WEJHEROWIE· closes 19 Sept
- Poland – Snow-clearing services – Utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – 4 części.· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-594305-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Annual Contract for parking near Anardana chowk AC market and near tobha dhyana opposite tubewell near Kabadi market parking on yearly basis for one year Reserve Cost Rs. 2970700 lacs per year dtDepartment of Local Government · Director - Local Government · Municipal Corporation - Patiala · B and R · India
- SELECTION OF OPERATOR FOR OPERATION AND MAINTENANCE OF DRY WASTE PROCESSING FACILITIES IN DEWAS MUNICIPAL CORPORATIONDirectorate Urban Administration and Development · Muncipal Corporations - UAD · Muncipal Corporation - Dewas - UAD · India
- RFQ for Tools, Machinery, and Equipment for the Residual Plastic Recovery SystemUNDP · Bangladesh
- Improvement of Pemathang DR (9.30 Km) The scope of work includes: Widening & Embankment works Cross drainages (H/pipe, Pre-cast box culverts & causeway) Base course works (GSB & WMM) Blacktopping works Permanent works (Drains & RRM walls)Ministry of Infrastructure and Transport, Department of Surface Transport, Department of Surface Transport · Bhutan
- Drilling,Lowering of assembly, Development of Tubewell,80 m deep (DTH Method) at Siuni under HPCDP(Phase-II)-JICA-ODA at Village Siuni,G.P Mati Tihra,Tehsil Hamirpur,Distt Hamirpur (H.P)Himachal Pradesh Agriculture Development Society (JICA-ODA loan) · Project Director - HPCDP Project - JICA-ODA - Hamirpur · DPM - HPCDP Project - JICA-ODA - Hamirpur · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →