Poland – Landscaping work for green areas – Budowa skweru przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej
Issued by Miasto Białystok · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 8 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 599473-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa skweru przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. 2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z pozwoleniem na budowę wydanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 17.04.2026 r., Nr 149/2026, znak: DAR-III.6740.1.175.2025 (załącznik nr 9 do SWZ). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót opracowanych przez ACTIVE LINE Marcin Taczalski, ul. Wojciechowska 7F, 20-704 Lublin (załącznik nr 8 do SWZ). 4. Wykonawca powinien zgłosić w trakcie postępowania wszelkie uwagi i zastrzeżenia do dokumentacji i wystąpić do Zamawiającego o rozstrzygnięcie. 5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5 - letniej gwarancji na wykonane roboty (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ). 6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót i odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim. 7. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do uporządkowania terenu. 8. UWAGI: 1) Przed rozpoczęciem robót należy wykonać wszystkie prace związane z zabezpieczeniem drzew na placu budowy (ogrodzenia, odeskowania pnia, podwiązanie gałęzi, itp.). 2) Roboty budowlane będą prowadzone w czynnym obiekcie. 3) Roboty budowlane należy wykonywać z zapewnieniem ciągłego dostępu (dojścia i dojazdu) do obiektów sąsiadujących z ww. inwestycją w trakcie jej realizacji. 4) Wytwórcą i posiadaczem odpadów w postaci złomu (stal/żelazo) powstałych w trakcie realizacji robót jest Miasto Białystok, w imieniu którego działa Urząd Miejski w Białymstoku. 5) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w oparciu o zasadę DNSH, tj. do właściwego gospodarowania odpadami pobudowlanymi, prowadzenia robót z uwzględnieniem ograniczenia emisji hałasu i racjonalnego prowadzenia prac.
Lots Lot 1 — Budowa skweru przy ul. Komisji Edukacji Narodowej: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa skweru przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. 2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z pozwoleniem na budowę wydanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 17.04.2026 r., Nr 149/2026, znak: DAR-III.6740.1.175.2025 (załącznik nr 9 do SWZ). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót opracowanych przez ACTIVE LINE Marcin Taczalski, ul. Wojciechowska 7F, 20-704 Lublin (załącznik nr 8 do SWZ). 4. Wykonawca powinien zgłosić w trakcie postępowania wszelkie uwagi i zastrzeżenia do dokumentacji i wystąpić do Zamawiającego o rozstrzygnięcie. 5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5 - letniej gwarancji na wykonane roboty (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ). 6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót i odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim. 7. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do uporządkowania terenu. 8. UWAGI: 1) Przed rozpoczęciem robót należy wykonać wszystkie prace związane z zabezpieczeniem drzew na placu budowy (ogrodzenia, odeskowania pnia, podwiązanie gałęzi, itp.). 2) Roboty budowlane będą prowadzone w czynnym obiekcie. 3) Roboty budowlane należy wykonywać z zapewnieniem ciągłego dostępu (dojścia i dojazdu) do obiektów sąsiadujących z ww. inwestycją w trakcie jej realizacji. 4) Wytwórcą i posiadaczem odpadów w postaci złomu (stal/żelazo) powstałych w trakcie realizacji robót jest Miasto Białystok, w imieniu którego działa Urząd Miejski w Białymstoku. 5) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w oparciu o zasadę DNSH, tj. do właściwego gospodarowania odpadami pobudowlanymi, prowadzenia robót z uwzględnieniem ograniczenia emisji hałasu i racjonalnego prowadzenia prac.
Buyer: Miasto Białystok
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45112710
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from Miasto Białystok, going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Agriculture & Food. There are 233 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 5 days.
More from this buyer
- Poland – Planting and maintenance services of green areas – Kompleksowa pielęgnacja i wycinka drzew i krzewów w pasach drogowych i na działkach gminnych na terenie miasta Białegostoku wraz z nasadzeniami uzupełniającymi· closes 1 Oct
- Poland – Primary school construction work – Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku, ul. Magnoliowa 13 wraz z robotami towarzyszącymi· closes 11 Sept
- Poland – Primary school construction work – Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 43 w Białymstoku, ul. Stroma 16 wraz z robotami towarzyszącymi· closes 10 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Construction work for sports facilities – BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU· closes 19 Sept
- Poland – Construction management services – Usługi pełnienia funkcji inwestora zastępczego dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Państwowego Instytutu Geologicznego”· closes 2 Oct
- Poland – Construction work for power plant – Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Projektowanie, dostawa i budowa :instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61MW;instalacji fotowoltaicznej pn.PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9MW; Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn.ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472MW; ME Gr· closes 2 Oct
- Poland – Sewage-treatment plant construction work – Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej· closes 26 Sept
- Poland – Construction work – Przebudowa dwóch budynków CZP w Słupsku celem rozszerzenia działalności Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla dorosłych i uruchomienie Oddziału Dziennego Rehabilitacyjnego dla dzieci· closes 12 Sept
Documents
- TED-official-notice-599473-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- RBOSOL2026007: TENDER FOR PREMISES OF NEW VELAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026005: TENDER FOR PREMISES OF NEW BALE BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026006: TENDER FOR PREMISES OF NEW DAMANI NAGAR SOLAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →