Poland – Environmental engineering consultancy services – Ocena liczebności i rozmieszczenia bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim
Issued by Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 594999-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
1. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim oraz opracowanie raportu (dokumentacji) z tej inwentaryzacji, w szczególności: 1) analizę dostępnych materiałów źródłowych i danych archiwalnych, w tym danych przekazanych przez Zamawiającego, pochodzących z dokumentacji planów ochrony i planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 oraz innych opracowań i inwentaryzacji przyrodniczych, 2) opracowanie metodyki prowadzenia badań terenowych, 3) wykonanie inwentaryzacji terenowej w dwóch sezonach badawczych, 4) ocenę rozmieszczenia oraz liczebności populacji obu gatunków, 5) ocenę jakości i stanu zachowania siedlisk, 6) identyfikację korytarzy ekologicznych, 7) identyfikację zagrożeń i konfliktów związanych z występowaniem gatunków, 8) ocenę znaczenia działalności bobra europejskiego dla retencji wód, w tym wpływu tam i rozlewisk bobrowych na lokalne stosunki wodne, 9) opracowanie analiz przestrzennych w środowisku GIS, 10) sporządzenie sprawozdania częściowego oraz raportu końcowego wraz z dokumentacją fotograficzną i bazami danych. 2. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w załączniku nr 1 do specyfikacji. 3. Zamawiający przewiduje konieczność przeniesienia praw własności intelektualnej do wykonanego przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis warunków umownych ujęto w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. 4. Zamawiający nie określa czynności, w zakresie realizacji zamówienia, wymagających zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Lots Lot 1 — Ocena liczebności i rozmieszczenia bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim: 1. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim oraz opracowanie raportu (dokumentacji) z tej inwentaryzacji, w szczególności: 1) analizę dostępnych materiałów źródłowych i danych archiwalnych, w tym danych przekazanych przez Zamawiającego, pochodzących z dokumentacji planów ochrony i planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 oraz innych opracowań i inwentaryzacji przyrodniczych, 2) opracowanie metodyki prowadzenia badań terenowych, 3) wykonanie inwentaryzacji terenowej w dwóch sezonach badawczych, 4) ocenę rozmieszczenia oraz liczebności populacji obu gatunków, 5) ocenę jakości i stanu zachowania siedlisk, 6) identyfikację korytarzy ekologicznych, 7) identyfikację zagrożeń i konfliktów związanych z występowaniem gatunków, 8) ocenę znaczenia działalności bobra europejskiego dla retencji wód, w tym wpływu tam i rozlewisk bobrowych na lokalne stosunki wodne, 9) opracowanie analiz przestrzennych w środowisku GIS, 10) sporządzenie sprawozdania częściowego oraz raportu końcowego wraz z dokumentacją fotograficzną i bazami danych. 2. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w załączniku nr 1 do specyfikacji. 3. Zamawiający przewiduje konieczność przeniesienia praw własności intelektualnej do wykonanego przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis warunków umownych ujęto w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. 4. Zamawiający nie określa czynności, w zakresie realizacji zamówienia, wymagających zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Buyer: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 71313000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 182 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 27 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Pipes – Dostawa fabrycznie nowych rur na potrzeby realizacji zadania „Przebudowa gazociągu DN400 relacji Sędziszów - Tarnów”· closes 8 Sept
- Poland – Architectural services for buildings – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie Osiedla Karolówka w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy· closes 10 Sept
- Poland – Multi-dwelling buildings construction work – Budowa zespołu ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych (w tym dwa z usługami – handel o powierzchni sprzedaży do 700 m²) z garażami podziemnymi i niezbędną infrastrukturą· closes 2 Oct
- Poland – Road construction works – Budowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska· closes 8 Sept
- Poland – Roof repair and maintenance work – Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 20 000 000 euro na budowę zadaszenia nad schodami oraz przebudowę schodów wejściowych do budynku E i F Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi przy al. Piłsudskiego 71· closes 15 Sept
Documents
- TED-official-notice-594999-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Conservation and Restoration of Vjecna Vatra BuildingUNDP · Global / multi-country
- Repair and Reinforcing of Damaged Houses & Construction of New Core Houses with Sanitary BlocksUNOPS · Afghanistan
- New construction of a multi-apartment residential building in Staryi SambirIOM · Ukraine
- Supply, Installation and commissioning of Solar Energy Systems for six selected Health Facilities including staff quarters in TongaUNICEF · Tonga
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →