Poland – Construction work for water projects – Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze
Issued by Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 24 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 603203-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Przedmiotem zamówienia jest: 1) część A: wykonanie robót budowlanych polegających na przesunięciu istniejących linii zabudowy nabrzeży: Remontowego, Czołowego, Zachodniego o łącznej długości ok. 168 m w głąb akwenu Basenu II o maksymalnie ok. 180 m i zalądowieniu części Basenu II o powierzchni ok. 3 ha wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej, w ramach zadania „Zalądowienia Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” na terenie działek ewidencyjnych nr: 2960, 3059/4, 3059/5,3069, 3070, 3071, 3072, 3073, 3074, 3075, 3076, 3077, 3078 obręb 0026, jedn. ewid.: 226201_1 Gdynia, w granicach portu morskiego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), zgodnie z zapisami decyzji Nr 151/2025/JS z dnia 22 grudnia 2025 r. (WI-II.7840.1.73.2025.JS) wydanej przez Wojewodę Pomorskiego zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz zgodnie z zapisami decyzji zamiennej, o której mowa w pkt. 2) poniżej, w przypadku uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę; 2) część B: opracowanie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) stanowiącego załącznik nr 24 do SWZ dokumentacji projektowej i budowa na jej podstawie układu drogowego obejmującego m.in. skrzyżowanie o ruchu okrężnym na terenie zalądowionym Basenu II w zakresie branży drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, stanowiącego kontynuację zadania pod nazwą: „Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, a także uzyskanie zamiennej decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, o której mowa w pkt. 1) powyżej, decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w zakresie objętym postanowieniami zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, jeśli pozwolenie na użytkowanie będzie wymagane. UWAGA: a) Dokumentację projektową układu drogowego należy skoordynować z realizowaną przez Zamawiającego odrębnie dokumentacją projektową pn: „Obsługa komunikacyjna zewnętrznych pirsów Portu Gdynia – część drogowa”. Wykonawca powinien rozwiązać wszystkie ewentualne kolizje, przeanalizować punkty styku z istniejącą oraz zaprojektowaną dla wykonania Robót w ramach Części A Przedmiotu zamówienia infrastrukturą i dostosować istniejące rozwiązania projektowe do potrzeb budowy układu drogowego w zakresie wszystkich branż. b) Zakres zamówienia obejmuje również uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich opinii, warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i zgód niezbędnych dla wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie Wymaganiami Zamawiającego i SWZ, w tym zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę dla całego zakresu inwestycji; c) Wykonawca zobowiązany jest wykonać Roboty i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzję lokalizacyjną (jeśli będzie wymagana). W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich prac potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania układu drogowego wraz z niezbędną infrastrukturą (w tym oświetlenie, kanalizacja kablowa, odwodnienie, monitoring, ogrodzenie terenu) z uwzględnieniem wzmocnienia gruntu w zakresie niezbędnym dla układu drogowego; d) W SWZ nazwy nabrzeży: Remontowe, Czołowe, Zachodnie są używane zgodnie z dokumentacją projektową wskazaną w Rozdz. IV, ust. 4, pkt 2) SWZ, jednak w związku z wprowadzonymi zmianami na morskich mapach nawigacyjnych mogą być użyte zamiennie nazwy, np. nabrzeże Remontowe / nabrzeże Północne; nabrzeże Czołowe / nabrzeże Zachodnie; nabrzeże Zachodnie / nabrzeże Remontowe.
Lots Lot 1 — Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze: Przedmiotem zamówienia jest: 1) część A: wykonanie robót budowlanych polegających na przesunięciu istniejących linii zabudowy nabrzeży: Remontowego, Czołowego, Zachodniego o łącznej długości ok. 168 m w głąb akwenu Basenu II o maksymalnie ok. 180 m i zalądowieniu części Basenu II o powierzchni ok. 3 ha wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej, w ramach zadania „Zalądowienia Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” na terenie działek ewidencyjnych nr: 2960, 3059/4, 3059/5,3069, 3070, 3071, 3072, 3073, 3074, 3075, 3076, 3077, 3078 obręb 0026, jedn. ewid.: 226201_1 Gdynia, w granicach portu morskiego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), zgodnie z zapisami decyzji Nr 151/2025/JS z dnia 22 grudnia 2025 r. (WI-II.7840.1.73.2025.JS) wydanej przez Wojewodę Pomorskiego zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę lub w przypadku uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, zgodnie z postanowieniami tej decyzji; 2) część B: opracowanie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) stanowiącego załącznik nr 24 do SWZ dokumentacji projektowej i budowa na jej podstawie układu drogowego obejmującego m.in. skrzyżowanie o ruchu okrężnym na terenie zalądowionym Basenu II w zakresie branży drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, stanowiącego kontynuację zadania pod nazwą: „Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni” oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w zakresie objętym postanowieniami zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, jeśli pozwolenie na użytkowanie będzie wymagane.
Buyer: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45240000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 236 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 20 days.
More from this buyer
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Energy and related services – Usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru w okresie od 01.01.2027 do· closes 22 Sept
- Poland – Parking lot construction work – „Budowa Centrum Komunikacyjnego etap I z parkingiem wielopoziomowym typu Park&Ride w Busku-Zdroju - dokończenie robot”· closes 9 Oct
- Poland – Construction work – Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze w formule zaprojektuj i wybuduj· closes 6 Oct
- Poland – Road construction works – Budowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska· closes 29 Sept
- Poland – Works for complete or part construction and civil engineering work – DFP.271.141.2026.AB - Budowa bunkrów terapeutycznych oraz doposażenie obszaru teleradioterapii - w systemie zaprojektuj, wybuduj i wyposaż, w budynku NSSU przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie.· closes 16 Sept
Documents
- TED-official-notice-603203-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Construction of Training room and one no. storage room in CHP area and one no. storage room for C and I-II Division Behind first-aid center at RGTPP Khedar,Hisar- RESERVED FOR COOPERATIVE LC SOCIETYHaryana Board Corporation · HPGCL · RGTPP Hisar · India
- Construction of soild waste management yard at DCRTPP colony, HPGCL, Yamauna Nagar.Haryana Board Corporation · HPGCL · DCRTPP WYC Yamunanagar · India
- Construction of 3 CWSN Toilets ,8 no Boy toilets and 2 no Girl ToiletsHaryana Board Corporation · HSSPP Panchkula · India
- Building Work Boys Toilet Girls toilet CWSN Toilet Ambala2 Barara Ambala1 Frame StructureHaryana Board Corporation · HSSPP Panchkula · India
- RESTORATION OF F/W SUPPLY WORKS FOR DAMAGED PORTION OF 600MM. DIA. RESERVE MAIN PIPE LINE NEAR 73/1, PARUI PUCCA RD. WITH SOME ALLIED WORKS IN WD. NO. 128. (BR. XIV).KOLKATA MUNICIPAL CORPORATION · WATER SUPPLY · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →