Poland – Energy and related services – Usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru w okresie od 01.01.2027 do
Issued by Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 21 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 604832-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia jest usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii z rynku oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru wymienionych w załączniku do SWZ – opis przedmiotu zamówienia w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. ul. Królewskiej Tamy 135; 44 – 100 Gliwice działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz niżej wymienionych Zamawiających (występujących w imieniu własnym): 1. Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o., ul. Chorzowska 150,44- 100 Gliwice, KRS: 0000102832, REGON: 273604433, NIP: 6312125476, 2. Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Rybnicka 47, 44-100 Gliwice, KRS: 0000027652, REGON: 27106257700000, NIP: 6310102608, 3. Przedsiębiorstwem Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Rybnicka 199a, 44-122 Gliwice, KRS: 0000195957, REGON: 27816576000000, NIP: 6312397074, 4. Śląską Siecią Metropolitalną Sp. z o.o. ul. Bojkowska 37p, 44-100 Gliwice, KRS: 0000322774, REGON: 24106924900000, NIP: 6312578261, 5. Śląskim Centrum Logistyki S.A., ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice, KRS: 0000047612, REGON: 00141584900000, NIP: 6310000121, 6. Smart EPC sp. z o.o., ul. Portowa 28, 44-102 Gliwice, KRS: 0000732348, NIP: 6312679625, REGON: 38024346100000, występująca jako koordynator Klastra Energii w Gliwicach utworzonego na mocy porozumienia z dnia 8 grudnia 2022 r. 7. Miasto Gliwice, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice działające w imieniu i na rzecz niżej wymienionych jednostek posiadających status zamawiającego, tj.: a) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gliwicach, b) Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, c) Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach, d) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 w Gliwicach, e) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gliwicach, f) Szkoła Podstawowa nr 3 w Gliwicach, g) Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, h) Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Organizacyjny, i) Dom Dziecka Nr 1 w Gliwicach. Postępowanie prowadzone przez Grupę zakupową.
Lots Lot 1 — Usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru w okresie od 01.01.2027 do 31.12.2027: Przedmiotem zamówienia jest usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii z rynku oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru wymienionych w załączniku do SWZ – opis przedmiotu zamówienia w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. ul. Królewskiej Tamy 135; 44 – 100 Gliwice działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz niżej wymienionych Zamawiających (występujących w imieniu własnym): 1. Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o., ul. Chorzowska 150,44- 100 Gliwice, KRS: 0000102832, REGON: 273604433, NIP: 6312125476, 2. Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Rybnicka 47, 44-100 Gliwice, KRS: 0000027652, REGON: 27106257700000, NIP: 6310102608, 3. Przedsiębiorstwem Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Rybnicka 199a, 44-122 Gliwice, KRS: 0000195957, REGON: 27816576000000, NIP: 6312397074, 4. Śląską Siecią Metropolitalną Sp. z o.o. ul. Bojkowska 37p, 44-100 Gliwice, KRS: 0000322774, REGON: 24106924900000, NIP: 6312578261, 5. Śląskim Centrum Logistyki S.A., ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice, KRS: 0000047612, REGON: 00141584900000, NIP: 6310000121, 6. Smart EPC sp. z o.o., ul. Portowa 28, 44-102 Gliwice, KRS: 0000732348, NIP: 6312679625, REGON: 38024346100000, występująca jako koordynator Klastra Energii w Gliwicach utworzonego na mocy porozumienia z dnia 8 grudnia 2022 r. 7. Miasto Gliwice, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice działające w imieniu i na rzecz niżej wymienionych jednostek posiadających status zamawiającego, tj.: a) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gliwicach, b) Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, c) Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach, d) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 w Gliwicach, e) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gliwicach, f) Szkoła Podstawowa nr 3 w Gliwicach, g) Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, h) Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Organizacyjny, i) Dom Dziecka Nr 1 w Gliwicach. Postępowanie prowadzone przez Grupę zakupową.
Buyer: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 71314000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice, going back to August 2026 — 2 of them still open. There are 236 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 17 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Parking lot construction work – „Budowa Centrum Komunikacyjnego etap I z parkingiem wielopoziomowym typu Park&Ride w Busku-Zdroju - dokończenie robot”· closes 9 Oct
- Poland – Construction work – Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze w formule zaprojektuj i wybuduj· closes 6 Oct
- Poland – Road construction works – Budowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska· closes 29 Sept
- Poland – Engineering design services for the construction of civil engineering works – Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy łącznic kolejowych w obszarze węzła kolejowego w Ełku w ramach projektu pn.: „Usprawnienie węzła kolejowego na stacji Ełk – dokumentacja projektowa”· closes 9 Sept
- Poland – Works for complete or part construction and civil engineering work – DFP.271.141.2026.AB - Budowa bunkrów terapeutycznych oraz doposażenie obszaru teleradioterapii - w systemie zaprojektuj, wybuduj i wyposaż, w budynku NSSU przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie.· closes 16 Sept
Documents
- TED-official-notice-604832-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Construction of Training room and one no. storage room in CHP area and one no. storage room for C and I-II Division Behind first-aid center at RGTPP Khedar,Hisar- RESERVED FOR COOPERATIVE LC SOCIETYHaryana Board Corporation · HPGCL · RGTPP Hisar · India
- Construction of soild waste management yard at DCRTPP colony, HPGCL, Yamauna Nagar.Haryana Board Corporation · HPGCL · DCRTPP WYC Yamunanagar · India
- Construction of 3 CWSN Toilets ,8 no Boy toilets and 2 no Girl ToiletsHaryana Board Corporation · HSSPP Panchkula · India
- Building Work Boys Toilet Girls toilet CWSN Toilet Ambala2 Barara Ambala1 Frame StructureHaryana Board Corporation · HSSPP Panchkula · India
- RESTORATION OF F/W SUPPLY WORKS FOR DAMAGED PORTION OF 600MM. DIA. RESERVE MAIN PIPE LINE NEAR 73/1, PARUI PUCCA RD. WITH SOME ALLIED WORKS IN WD. NO. 128. (BR. XIV).KOLKATA MUNICIPAL CORPORATION · WATER SUPPLY · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →