FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Construction work for power plant – Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie

Issued by Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
5 Sept 2026
Closes
11 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
606177-2026
Location
Poland
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

Przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie. Budowa obejmuje również prowadzenie trasy kablowej do stacji transformatorowej, trasa kablowa będzie realizowana przez działki 1946/106, 1712/106, 1943/108, 1940/118 będące własnością Inwestora. Farma fotowoltaiczna jest obiektem bezobsługowym mającym za zadanie produkcję energii elektrycznej. Elektrownia składa się z paneli fotowoltaicznych mocowanych na konstrukcji wsporczej. Konstrukcja wsporcza składa się z metalowych pionowych profili nośnych wbijanych za pomocą kafara oraz stalowych nachylonych ram poziomych, do których montowane będą poszczególne panele za pomocą elementów mocujących. Zastosowane konstrukcje wsporcze są rozwiązaniem standardowym, systemowym i wszystkie elementy konstrukcji wykonane są z elementów prefabrykowanych. Dopuszcza się wykonanie konstrukcji z innych materiałów, o właściwościach nośnych nie gorszych niż stal. Zakres wszystkich prac do wykonania w ramach zamówienia: - wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie dokumentacji projektowej; - przyłączenie nowo wybudowanej farmy fotowoltaicznej do nowo zabudowanej rozdzielnicy na terenie oczyszczalni ścieków; - uzgodnienie z TAURON Polska Energia S.A. włączenie farmy do istniejącej sieci energetycznej, - przeprowadzenie wymaganych prób, badań i rozruchu oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem budowanej farmy fotowoltaicznej w użytkowanie ; - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej; - uruchomienie instalacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Dokumentacji Projektowej.

Lots Lot 1 — Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie: Przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 436,17 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby oczyszczalni ścieków „Centrum” w Mikołowie. Budowa obejmuje również prowadzenie trasy kablowej do stacji transformatorowej, trasa kablowa będzie realizowana przez działki 1946/106, 1712/106, 1943/108, 1940/118 będące własnością Inwestora. Farma fotowoltaiczna jest obiektem bezobsługowym mającym za zadanie produkcję energii elektrycznej. Elektrownia składa się z paneli fotowoltaicznych mocowanych na konstrukcji wsporczej. Konstrukcja wsporcza składa się z metalowych pionowych profili nośnych wbijanych za pomocą kafara oraz stalowych nachylonych ram poziomych, do których montowane będą poszczególne panele za pomocą elementów mocujących. Zastosowane konstrukcje wsporcze są rozwiązaniem standardowym, systemowym i wszystkie elementy konstrukcji wykonane są z elementów prefabrykowanych. Dopuszcza się wykonanie konstrukcji z innych materiałów, o właściwościach nośnych nie gorszych niż stal. Zakres wszystkich prac do wykonania w ramach zamówienia: - wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie dokumentacji projektowej; - przyłączenie nowo wybudowanej farmy fotowoltaicznej do nowo zabudowanej rozdzielnicy na terenie oczyszczalni ścieków; - uzgodnienie z TAURON Polska Energia S.A. włączenie farmy do istniejącej sieci energetycznej, - przeprowadzenie wymaganych prób, badań i rozruchu oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem budowanej farmy fotowoltaicznej w użytkowanie ; - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej; - uruchomienie instalacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Dokumentacji Projektowej.

Buyer: Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 45251100

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 261 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 7 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →