Poland – Construction work for highways, roads – Kontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) dł. ok. 12,5 km
Issued by Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa, Prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie 35-959 Rzeszów, ul. Legionów 20 · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 12 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 602477-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
W ramach zamówienia należy kontynuować projektowanie (w tym ewentualna optymalizacja w zakresie rozwiązań projektowych ujętych w Projekcie Budowlanym) drogi ekspresowej S19 od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) o długości około 12,5 km, na odcinku od km 45+365,40 do km 57+900 (odpowiada 57+897,54 wg. Projektu Budowlanego) i wykonać: • budowę drogi ekspresowej o przekroju 2x2, szerokości pasa 3,5 m, szerokości pasa awaryjnego 2,5 m i 5 m pasa dzielącego; • rozebranie nieodebranych przez Zamawiającego elementów obiektów inżynierskich oraz innych robót wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, wyszczególnionych w inwentaryzacji wykonanych robót. Dopuszcza się ich ponowne wykorzystanie po uprzednim wykonaniu badań sprawdzających, akceptacji Inżyniera Kontraktu oraz Zamawiającego; • drogowe obiekty inżynierskie; • przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z trasą S19; • dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy; • utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania; • infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów; • urządzenia ochrony środowiska w tym przejścia dla zwierząt; • ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe; • infrastrukturę dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi, przepompownie wody i ścieków, kanały technologiczne i inne; • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej – wyburzenia budynków i budowli; • oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; • system zarządzania ruchem; • kanały technologiczne; • nasadzenia zieleni; • inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym; • usunięcie z terenu budowy i utylizację wszelkich zidentyfikowanych roślin będących inwazyjnymi gatunkami obcymi, w tym rośliny inwazyjnej IGO – rdestowca japońskiego oraz zabezpieczenia robót stałych realizowanych w ramach zamówienia przed destrukcyjnym działaniem roślin inwazyjnych występujących na nieruchomościach sąsiadujących z inwestycją m.in. w korycie rzeki Rosielna; • usunięcie z terenu budowy i utylizacja zidentyfikowanych we wcześniej opracowanej dokumentacji odpadów. Wartość zamówienia powyżej 5 404 000 euro Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchni trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu.
Lots Lot 1 — Kontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) dł. ok. 12,5 km: W ramach zamówienia należy kontynuować projektowanie (w tym ewentualna optymalizacja w zakresie rozwiązań projektowych ujętych w Projekcie Budowlanym) drogi ekspresowej S19 od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) o długości około 12,5 km, na odcinku od km 45+365,40 do km 57+900 (odpowiada 57+897,54 wg. Projektu Budowlanego) i wykonać: • budowę drogi ekspresowej o przekroju 2x2, szerokości pasa 3,5 m, szerokości pasa awaryjnego 2,5 m i 5 m pasa dzielącego; • rozebranie nieodebranych przez Zamawiającego elementów obiektów inżynierskich oraz innych robót wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, wyszczególnionych w inwentaryzacji wykonanych robót. Dopuszcza się ich ponowne wykorzystanie po uprzednim wykonaniu badań sprawdzających, akceptacji Inżyniera Kontraktu oraz Zamawiającego; • drogowe obiekty inżynierskie; • przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z trasą S19; • dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy; • utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania; • infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów; • urządzenia ochrony środowiska w tym przejścia dla zwierząt; • ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe; • infrastrukturę dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi, przepompownie wody i ścieków, kanały technologiczne i inne; • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej – wyburzenia budynków i budowli; • oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; • system zarządzania ruchem; • kanały technologiczne; • nasadzenia zieleni; • inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym; • usunięcie z terenu budowy i utylizację wszelkich zidentyfikowanych roślin będących inwazyjnymi gatunkami obcymi, w tym rośliny inwazyjnej IGO – rdestowca japońskiego oraz zabezpieczenia robót stałych realizowanych w ramach zamówienia przed destrukcyjnym działaniem roślin inwazyjnych występujących na nieruchomościach sąsiadujących z inwestycją m.in. w korycie rzeki Rosielna; • usunięcie z terenu budowy i utylizacja zidentyfikowanych we wcześniej opracowanej dokumentacji odpadów. Wartość zamówienia powyżej 5 404 000 euro Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchni trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług, W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu.
Buyer: Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa, Prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie 35-959 Rzeszów, ul. Legionów 20
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45233100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 261 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 37 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Works for complete or part construction and civil engineering work – Poznań – kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Kotowo w Poznaniu oraz ul. Niezłomnych w Luboniu oraz budowa ulicy Niezłomnych w Luboniu· closes 15 Oct
- Poland – Energy and related services – Usługa bilansowania i obrotu energią elektryczną pomiędzy Punktami poboru członków Klastra Energii – Gliwice wraz z usługą sprzedaży brakującego wolumenu energii oraz odkupem nadwyżek energii elektrycznej powstałych po zbilansowaniu produkcji i zapotrzebowania na energię na wskazanych punktach poboru w okresie od 01.01.2027 do· closes 22 Sept
- Poland – Construction work – Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze w formule zaprojektuj i wybuduj· closes 6 Oct
- Poland – Road construction works – Budowa I etapu wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska· closes 29 Sept
- Poland – Hospital facilities construction work – Projekt i przebudowa pomieszczeń szpitala na potrzeby utworzenia Centrum Spersonalizowanej Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w lokalizacji Ceglana 35· closes 25 Sept
Documents
- TED-official-notice-602477-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Poland – Cycle path construction work – Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy NasielskGMINA NASIELSK · Poland
- Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Ramavtal besiktning elnätsanläggningarC4 Elnät AB · Sweden
- Germany – Carpentry installation work – BAU - VOB - LV27 Schreinerarbeiten Mobile Trennwand - Schule HUMBBS Bau- und Betriebsservice GmbH · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →