Poland – Construction work for highways, roads – Budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik
Issued by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 12 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 601878-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie świętokrzyskim, powiecie kieleckim, na terenie Miasta i Gminy Chmielnik. Planowana inwestycja rozpoczyna się w km 4+300 w obrębie drogi krajowej nr 78 w km ok. 227+975, następnie przebiega w kierunku południowo-wschodnim. Koniec projektowanej obwodnicy zlokalizowany jest w km ok. 43+600 DK nr 73. Trasa projektowanego wariantu przebiega w terenie płaskim i falistym. Realizacja ww. odcinka drogi umożliwi poprowadzenie ruchu tranzytowego omijającego gęstą zabudowę, zlokalizowaną wzdłuż istniejącej drogi. Budowa obwodnicy miejscowości Chmielnik, obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt, jezdni dodatkowych do obsługi terenów przyległych poprawi warunki ruchu oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: • budowę odcinka drogi głównej ruchu przyśpieszonego klasy GP, po nowym śladzie - obwodnica miejscowości Chmielnik; • budowa 2 obiektów inżynierskich: - 1 przejście dolne dla zwierząt małych PZM-10 o długości ok. 17m, świetle poziomym ok 1,5m, współczynnik względnej ciasnoty ≥ 0,09, - 1 przejście dolne dla zwierząt małych PZDs-11 o długości ok. 17m, świetle poziomym ok 6,0m, świetle pionowym ok. 3,5m, współczynnik względnej ciasnoty ≥ 1,25, • przebudowę istniejących dróg krzyżujących się z budowaną drogą głównej ruchu przyśpieszonego; • budowę dodatkowych jezdni/innych dróg publicznych do obsługi przyległego terenu; • budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu; • budowę chodników; • budowę systemu odwodnienia, w tym: zbiorników retencyjno-odparowujących, • budowę 1 miejsca kontroli i ważenia pojazdów, • budowę i przebudowę infrastruktury technicznej związanej i niezwiązanej z drogą, w tym kanałów technologicznych, a niezbędnej do realizacji inwestycji, • System Zarządzania Ruchem, w zakresie: kanałów technologicznych, koncepcji systemu zarządzania ruchem, zarządzania objazdami, pozyskiwania danych meteorologicznych, itp.
Lots Lot 1 — Budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik: Inwestycja zlokalizowana jest w województwie świętokrzyskim, powiecie kieleckim, na terenie Miasta i Gminy Chmielnik. Planowana inwestycja rozpoczyna się w km 4+300 w obrębie drogi krajowej nr 78 w km ok. 227+975, następnie przebiega w kierunku południowo-wschodnim. Koniec projektowanej obwodnicy zlokalizowany jest w km ok. 43+600 DK nr 73. Trasa projektowanego wariantu przebiega w terenie płaskim i falistym. Realizacja ww. odcinka drogi umożliwi poprowadzenie ruchu tranzytowego omijającego gęstą zabudowę, zlokalizowaną wzdłuż istniejącej drogi. Budowa obwodnicy miejscowości Chmielnik, obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt, jezdni dodatkowych do obsługi terenów przyległych poprawi warunki ruchu oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: • budowę odcinka drogi głównej ruchu przyśpieszonego klasy GP, po nowym śladzie - obwodnica miejscowości Chmielnik; • budowa 2 obiektów inżynierskich: - 1 przejście dolne dla zwierząt małych PZM-10 o długości ok. 17m, świetle poziomym ok 1,5m, współczynnik względnej ciasnoty ≥ 0,09, - 1 przejście dolne dla zwierząt małych PZDs-11 o długości ok. 17m, świetle poziomym ok 6,0m, świetle pionowym ok. 3,5m, współczynnik względnej ciasnoty ≥ 1,25, • przebudowę istniejących dróg krzyżujących się z budowaną drogą głównej ruchu przyśpieszonego; • budowę dodatkowych jezdni/innych dróg publicznych do obsługi przyległego terenu; • budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu; • budowę chodników; • budowę systemu odwodnienia, w tym: zbiorników retencyjno-odparowujących, • budowę 1 miejsca kontroli i ważenia pojazdów, • budowę i przebudowę infrastruktury technicznej związanej i niezwiązanej z drogą, w tym kanałów technologicznych, a niezbędnej do realizacji inwestycji, • System Zarządzania Ruchem, w zakresie: kanałów technologicznych, koncepcji systemu zarządzania ruchem, zarządzania objazdami, pozyskiwania danych meteorologicznych, itp. Wartość zamówienia powyżej 20 mln euro
Buyer: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45233100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 20 notices from Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, going back to August 2026 — 19 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Transport & Logistics and Water & Environment. There are 233 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 39 days.
More from this buyer
- Poland – Snow-clearing services – Całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie drogi ekspresowej S5 odc. węzeł Bydgoszcz Północ (bez węzła) – węzeł Mieleszyn (bez węzła) od km 47+720 do km 130+894 oraz drogi ekspresowej S10e odc. węzeł Bydgoszcz Błonie (z węzłem) – węzeł Bydgoszcz Południe (z węzłem) od km 0+000 do km 8+704 zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Bydgoszczy Rejon w Bydgoszczy, wraz ze wsz· closes 24 Sept
- Poland – Supervision of building work – Pełnienie nadzoru nad realizacją Robót oraz zarządzania Kontraktem pn. „Budowa węzła drogowego w miejscowości Jawornik w ciągu DK7”· closes 12 Sept
- Poland – Passenger cars – Zakup i dostawa 4 samochodów o napędzie elektrycznym wraz ze stacjami ładowania na potrzeby GDDKiA Oddział w Poznaniu ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań· closes 12 Sept
- Poland – Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment – Usługi w zakresie napraw, badań technicznych oraz przeglądów okresowych samochodów służbowych i przyczep GDDKiA Oddział w Poznaniu Rejon w Chodzieży.· closes 3 Oct
- Poland – Construction work – ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA)· closes 24 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Construction work for sports facilities – BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU· closes 19 Sept
- Poland – Construction management services – Usługi pełnienia funkcji inwestora zastępczego dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Państwowego Instytutu Geologicznego”· closes 2 Oct
- Poland – Sewage-treatment plant construction work – Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej· closes 26 Sept
- Poland – Construction work for power plant – Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Projektowanie, dostawa i budowa :instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61MW;instalacji fotowoltaicznej pn.PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9MW; Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn.ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472MW; ME Gr· closes 2 Oct
- Poland – Other electrical installation work – Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu”· closes 3 Oct
Documents
- TED-official-notice-601878-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- RBOSOL2026007: TENDER FOR PREMISES OF NEW VELAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026005: TENDER FOR PREMISES OF NEW BALE BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026006: TENDER FOR PREMISES OF NEW DAMANI NAGAR SOLAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →