FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Construction work – ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA)

Issued by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
23 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
594150-2026
Location
Poland
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy drogi ekspresowej S1 na odcinku od km 549+830,00 do km 554+570,00. Powyższy odcinek stanowi fragment drogi ekspresowej S1 łączący istniejący przebieg drogi S1 od węzła Pyrzowice do węzła Brzęczkowice z budowanym odcinkiem tej drogi od węzła Kosztowy II do Bielska Białej. Zamówienie jest realizowane w formule projektu i buduj. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III -V SWZ. 3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchnia trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamówienie, o którym mowa wyżej jest zamówieniem o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty dla robót budowlanych, tj. 20 000 000 euro.

Lots Lot 1 — ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA): 1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy drogi ekspresowej S1 na odcinku od km 549+830,00 do km 554+570,00. Powyższy odcinek stanowi fragment drogi ekspresowej S1 łączący istniejący przebieg drogi S1 od węzła Pyrzowice do węzła Brzęczkowice z budowanym odcinkiem tej drogi od węzła Kosztowy II do Bielska Białej. Zamówienie jest realizowane w formule projektu i buduj. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III -V SWZ. 3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchnia trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamówienie, o którym mowa wyżej jest zamówieniem o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty dla robót budowlanych, tj. 20 000 000 euro.

Buyer: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 45000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 15 notices from Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, going back to August 202614 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Water & Environment and Transport & Logistics. There are 182 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 22 days.

More from this buyer

Similar Construction & Infrastructure tenders

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →