Bulgaria – Washing and dry-cleaning services – Изпиране, дезинфекция, сушене и гладене на болнично бельо и работно облекло
Issued by Специализирана болница за активно лечение по акушерство и гинекология - Майчин дом ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 2,00,000
- Reference
- 598178-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Facility Management & Cleaning
- Type
- services
Details
Предметът на настоящата обществена поръчка е за предоставяне на ежедневни услуги по изпиране на болнично бельо и работно облекло на служителите, включително на инфекциозно бельо и включва всички дейности по изпиране, термодезинфекция и химиотермодезинфекция с препарати на ензимна и кислородна основа; отстраняване на трайно фиксирани замърсявания от биологичен и небиологичен произход; сушене и гладене на изпраното бельо и работно облекло; сортиране по клиники/отделения и опаковане в еднократна опаковка без риск за увреждане или замърсяване, етикетиране на опаковките; транспортиране от и до мястото на изпълнение за предаване и приемане на прането; изпълнение за предаване и приемане на прането. Услугите се отнасят за: Постелъчно болнично бельо - чаршаф, плик, калъфка, възглавница, одеяло, олекотена завивка; Операционно бельо - операционен чаршаф, операционен вагинален чаршаф, операционен компрес с дупка, операционен компрес без дупка, операционна престилка, операционна туника, операционен панталон; Работно медицинско облекло - престилка, туника, панталон, халат; Бебешко бельо – чаршаф, плик, калъфка, пелена, покривало за кувьоз, олекотена завивка, одеало, ританки, камизолка, гащеризон; Инфекциозно бельо – защитно предпазно облекло, постелъчно болнично бельо и медицинско облекло; Друго - покривки за маси, хавлиени кърпи. На основание чл.80, ал.1 от ППЗОП във връзка с чл. 12, ал.1, т.1 от ЗОП обществената поръчка е запазена за участие на специализирани предприятия или на кооперации на хора с увреждания, които отговарят на условията по чл. 12, ал. 5 и ал. 6 ЗОП. В процедура за възлагане на запазена поръчка могат да участват и други заинтересовани лица, но офертите им се разглеждат само ако няма допуснати оферти на лицата по чл.12, ал.1 ЗОП. Изпълнението на поръчката се извършва в съответствие с изискванията на Наредба № 12 от 16.11.2018 г. за здравните изисквания към обществените перални и Наредба № Н-4 от 30 март 2026 г. за организацията на профилактиката и контрола на инфекциите, свързани с медицинското обслужване и на възложителя, посочени в техническата спецификация. Прогнозното дневно количество пране е около 200 кг и прогнозно количество за 24 месеца е около 150 000 кг. Количествата са ориентировъчни и зависят от обема на дейността на възложителя. Извозването на мръсното пране и приемането на чистото пране се извършва в сградата на „СБАЛАГ - Майчин дом" ЕАД, гр.София, ул. „Здраве“ № 2, офис за приемане на пране, приземен етаж, товарен вход.
Lots Lot 1 — Изпиране, дезинфекция, сушене и гладене на болнично бельо и работно облекло (estimated 200000.00): Предметът на настоящата обществена поръчка е за предоставяне на ежедневни услуги по изпиране на болнично бельо и работно облекло на служителите, включително на инфекциозно бельо и включва всички дейности по изпиране, термодезинфекция и химиотермодезинфекция с препарати на ензимна и кислородна основа; отстраняване на трайно фиксирани замърсявания от биологичен и небиологичен произход; сушене и гладене на изпраното бельо и работно облекло; сортиране по клиники/отделения и опаковане в еднократна опаковка без риск за увреждане или замърсяване, етикетиране на опаковките; транспортиране от и до мястото на изпълнение за предаване и приемане на прането; изпълнение за предаване и приемане на прането. Услугите се отнасят за: Постелъчно болнично бельо - чаршаф, плик, калъфка, възглавница, одеяло, олекотена завивка; Операционно бельо - операционен чаршаф, операционен вагинален чаршаф, операционен компрес с дупка, операционен компрес без дупка, операционна престилка, операционна туника, операционен панталон; Работно медицинско облекло - престилка, туника, панталон, халат; Бебешко бельо – чаршаф, плик, калъфка, пелена, покривало за кувьоз, олекотена завивка, одеало, ританки, камизолка, гащеризон; Инфекциозно бельо – защитно предпазно облекло, постелъчно болнично бельо и медицинско облекло; Друго - покривки за маси, хавлиени кърпи. На основание чл.80, ал.1 от ППЗОП във връзка с чл. 12, ал.1, т.1 от ЗОП обществената поръчка е запазена за участие на специализирани предприятия или на кооперации на хора с увреждания, които отговарят на условията по чл. 12, ал. 5 и ал. 6 ЗОП. В процедура за възлагане на запазена поръчка могат да участват и други заинтересовани лица, но офертите им се разглеждат само ако няма допуснати оферти на лицата по чл.12, ал.1 ЗОП. Изпълнението на поръчката се извършва в съответствие с изискванията на Наредба № 12 от 16.11.2018 г. за здравните изисквания към обществените перални и Наредба № Н-4 от 30 март 2026 г. за организацията на профилактиката и контрола на инфекциите, свързани с медицинското обслужване и на възложителя, посочени в техническата спецификация. Прогнозното дневно количество пране е около 200 кг и прогнозно количество за 24 месеца е около 150 000 кг. Количествата са ориентировъчни и зависят от обема на дейността на възложителя. Извозването на мръсното пране и приемането на чистото пране се извършва в сградата на „СБАЛАГ - Майчин дом" ЕАД, гр.София, ул. „Здраве“ № 2, офис за приемане на пране, приземен етаж, товарен вход.
Buyer: Специализирана болница за активно лечение по акушерство и гинекология - Майчин дом ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 98310000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from Специализирана болница за активно лечение по акушерство и гинекология - Майчин дом ЕАД, going back to August 2026 — 3 of them still open. They buy mostly in Facility Management & Cleaning and Healthcare & Pharma. There are 8 open Facility Management & Cleaning tenders in Bulgaria. This one closes in 26 days.
More from this buyer
- Bulgaria – Surgical instruments – Доставка на специфични инструменти и консумативи за роботизирана гинекологична хирургия· closes 25 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of surgical equipment – Извънгаранционно абонаментно техническо обслужване на роботизирана хирургична система Da Vinci X модел IS· closes 22 Sept
Similar Facility Management & Cleaning tenders
- Bulgaria – Fleet management, repair and maintenance services – "Техническо обслужване и ремонт на служебните моторни превозни средства,собственост на „СЦДП” ДП -Габрово, с включени резервни части, материали и консумативи, необходими за извършването им, за срок от 12 календарни месеца”· closes 30 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – СЕРВИЗНО ОБСЛУЖВАНЕ НА ОБЩА МЕДИЦИНСКА АПАРАТУРА В УМБАЛ „СВЕТА МАРИНА“ ЕАД ЗА ПЕРИОД ОТ 2 /ДВЕ/ ГОДИНИ· closes 26 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of cars – „Следгаранционно техническо обслужване и ремонт на служебните автомобили на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.· closes 11 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of video equipment – Извънгаранционна и техническа поддръжка на съществуваща система за облачно видеонаблюдение за нуждите на ТП „ДЛС Искър“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services – „Абонаментна поддръжка и осигуряване на резервни части и консумативи за кли-матици и климатични инсталации, монтирани в работни помещения на ТП на НОИ – Смолян (извън обхвата на центровете за данни)“· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-598178-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this facility management & cleaning opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Facility Management & Cleaning tenders
- Providing round the clock security Services by deploying 07(Seven) Nos. unarmed Security guards for guarding of EWS building at Gitabita Township, Shibpur under Raipur Supur Gram Panchayet in the DistSRINIKETAN SANTINIKETAN DEVELOPMENT AUTHORITY · India
- Rania Town- Operation and ...Haryana Government · Engineer- in- Chief PHED Panchkula · Sirsa Circle · Sirsa PHED no. 2 · India
- AR and MO non-residential Govt. building during the year 2025-26 SH Providing Security guard without arms with dress at PWD Complex, Netaji Chowmuhani, Agartala. 6th CallChief Engineer, PWD (R and B) · SE, PWD (R and B), Second Circle · EE Agartala Division No I · India
- Poland – Security services – Świadczenie całodobowej, stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w oddziałach Muzeum Narodowego w KrakowieMuzeum Narodowe w Krakowie · Poland
- France – Street-sweeping services – NETTOYAGE DES VOIES PUBLIQUES DE LA COLLECTIVITE DE SAINT-MARTINCollectivité de Saint Martin (978) · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →