Bulgaria – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – СЕРВИЗНО ОБСЛУЖВАНЕ НА ОБЩА МЕДИЦИНСКА АПАРАТУРА В УМБАЛ „СВЕТА МАРИНА“ ЕАД ЗА ПЕРИОД ОТ 2 /ДВЕ/ ГОДИНИ
Issued by УНИВЕРСИТЕТСКА МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ "СВЕТА МАРИНА ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 25 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 7,000
- Reference
- 595456-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Facility Management & Cleaning
- Type
- services
Details
Обект на обществената поръчка „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ е услуга по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от Закона за обществените поръчки (ЗОП) с прогнозна стойност 68 172, 25 евро ( шестдесет и осем хиляди сто седемдесет и две евро и двадесет и пет евроцента) без включен ДДС. Предмет на възлагане с настоящата обществена поръчка е избор на изпълнители за извънгаранционно сервизно обслужване на медицинска апаратура, по обособени позиции, както следва: Обособена позиция №1 Диагностична апаратура – Прогнозна стойност 7 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №2 Апаратура марка Mindray – Прогнозна стойност 6 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №3 Апарати за електрохирургия Medtronic – Прогнозна стойност 7 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №4 Нискотемпературен стерилизатор – Прогнозна стойност 9000 € без вкл. ДДС Обособена позиция №5 Операционен микроскоп – Прогнозна стойност 7 172,25 € без вкл. ДДС Обособена позиция №6 Транспортен респиратор – Прогнозна стойност 3 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №7 ЕЕГ, ЕМГ апарати – Прогнозна стойност 7 500,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №8 Ехограф Philips – Прогнозна стойност 5 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №9 Ехограф BK Medical – Прогнозна стойност 3 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №10 Перфузори – Прогнозна стойност 1 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №11 ЕЛЕКТРОНОЖ – Прогнозна стойност 1 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №12 Волуметрични помпи Fresenius– Прогнозна стойност 5 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №13 Апарати за обработка на кръвни продукти – Прогнозна стойност 2 000,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №14 Ехограф SonoScape – Прогнозна стойност 1 500,00 € без вкл. ДДС Обособена позиция №15 Апаратура марка Haier – Прогнозна стойност 3 000,00 € без вкл. ДДС Общата прогнозна стойност на настоящата обществена поръчка за срока й на изпълнение е 68 172, 25 евро ( шестдесет и осем хиляди сто седемдесет и две евро и двадесет и пет евроцента) без вкл. ДДС и е максимално допустима, като възложителя се лимитира с нея, но не се обвързва да я изчерпи. Минималният брой сервизни часове (включително часовете за профилактика) за обособени позиции, за които Възложителят е предвидил заплащане за извънгаранционно сервизно обслужване при необходимост, са описани в Колона № 12 от Общата техническа спецификация. Максимално допустимата стойност по всяка обособена позиция (максимално допустима цена за сервизно обслужване при необходимост), предвидени от Възложителя е описана в Колона № 9 и 10 от Общата техническа спецификация, като възложителя се лимитира с нея, но не се обвързва да я изчерпи. Срокът за изпълнение на обществената поръчка е 2 (две) години, но не по-късно от посочената крайна дата, съгласно Проекта на договор и Техническата спецификация - 31.10.2028 год. включително. При договор, сключен за повече с повече от една номенклатурна единица по обособената позиция, договорът може да влиза в сила по различно време за всяка от тях, в зависимост от посоченото в Приложенията към техническата спецификация и е със срок на действие до 31.10.2028 г. вкл. Доставката на резервни части не е предмет на настоящата обществена поръчка и стойността им не е включена в посочената прогнозна стойност. Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда валиден за индивидуалната стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 79 998,77 евро за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата стойност на поръчката. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката тя се възлага по реда, приложим към общата прогнозна стойност на цялата поръчка. Имайки предвид горното, прогнозната стойност на обособените позиции с номера 1,2,3,4,5,6,7,8,9, които Възложителят предвижда да възложи по реда на чл.74 от ЗОП е 54 672,25 евро без включен ДДС, като същата представлява 80,20 % от общата стойност на поръчката. Прогнозната стойност на обособените позиции с номера 10, 11, 12, 13, 14, 15 е 13 500,00 евро без включен ДДС, като същата представлява 19,80% от общата стойност на поръчката и стойността на всяка обособена позиция попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. С оглед изложеното и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, обособени позиции с номера 10, 11, 12, 13, 14, 15 ще бъдат възложени по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП, а именно чрез директно възлагане. В изпълнение на чл. 21, ал. 6 от ЗОП, остатъчната стойност (явяваща се прогнозна стойност за обособени позиции с номера 1,2,3,4,5,6,7,8,9 предвид нейния размер и общата стойност на поръчката, се възлага чрез провеждане на настоящата открита процедура по реда на чл. 74 от ЗОП.
Lots Lot 1 — Обособена позиция №1 Диагностична апаратура (estimated 7000.00): 1. Описание на апаратурата - Диагностична апаратура 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 5 бр. 3. Брой сервизни часове - 60; Lot 2 — Обособена позиция №2 Апаратура марка Mindray (estimated 6000.00): 1. Описание на апаратурата - Апаратура марка Mindray 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 15 бр. 3. Брой сервизни часове - 70; Lot 3 — Обособена позиция №3 Апарати за електрохирургия Medtronic (estimated 7000.00): 1. Описание на апаратурата - Апарати за електрохирургия Medtronic 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 2 бр. 3. Брой сервизни часове - 60; Lot 4 — Обособена позиция №4 Нискотемпературен стерилизатор (estimated 9000.00): 1. Описание на апаратурата - Нискотемпературен стерилизатор 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 1 бр. 3. Брой сервизни часове - 60; Lot 5 — Обособена позиция №5 Операционен микроскоп (estimated 7172.25): 1. Описание на апаратурата - Операционен микроскоп 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 1 бр. 3. Брой сервизни часове - 50; Lot 6 — Обособена позиция №6 Транспортен респиратор (estimated 3000.00): 1. Описание на апаратурата - Транспортен респиратор 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 3 бр. 3. Брой сервизни часове - 30; Lot 7 — Обособена позиция №7 ЕЕГ, ЕМГ апарати (estimated 7500.00): 1. Описание на апаратурата - ЕЕГ, ЕМГ апарати 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 2 бр. 3. Брой сервизни часове - 60; Lot 8 — Обособена позиция №8 Ехограф Philips (estimated 5000.00): 1. Описание на апаратурата - Ехограф Philips 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 1 бр. 3. Брой сервизни часове - 40; Lot 9 — Обособена позиция №9 Ехограф BK Medical (estimated 3000.00): 1. Описание на апаратурата - Ехограф BK Medical 2. Брой апарати за сервизно обслужване - 1 бр. 3. Брой сервизни часове - 30;
Buyer: УНИВЕРСИТЕТСКА МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ "СВЕТА МАРИНА ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 50400000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 8 open Facility Management & Cleaning tenders in Bulgaria. This one closes in 23 days.
Similar Facility Management & Cleaning tenders
- Bulgaria – Washing and dry-cleaning services – Изпиране, дезинфекция, сушене и гладене на болнично бельо и работно облекло· closes 29 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of video equipment – Извънгаранционна и техническа поддръжка на съществуваща система за облачно видеонаблюдение за нуждите на ТП „ДЛС Искър“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services – „Абонаментна поддръжка и осигуряване на резервни части и консумативи за кли-матици и климатични инсталации, монтирани в работни помещения на ТП на НОИ – Смолян (извън обхвата на центровете за данни)“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Repair and maintenance services of cars – „Следгаранционно техническо обслужване и ремонт на служебните автомобили на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.· closes 11 Sept
- Bulgaria – Fleet management, repair and maintenance services – "Техническо обслужване и ремонт на служебните моторни превозни средства,собственост на „СЦДП” ДП -Габрово, с включени резервни части, материали и консумативи, необходими за извършването им, за срок от 12 календарни месеца”· closes 30 Sept
Documents
- TED-official-notice-595456-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this facility management & cleaning opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Facility Management & Cleaning tenders
- صيانة الجُسور والهياكل الإنشائيّة في منطقة الظفرةADPIC - Al Dhafra Region Municipality (DRM) · United Arab Emirates
- C G CITY Yojna ke dakchini bhag me 45.0 mtr, 30.0 mtr, 18.0 mtr chaudi sadak, footpath aadi ki safai ka karya ( Two Year)Lucknow Development Authority · India
- Repair and Maintenance of infrastructure assets in R-IV Division during 2026-27. Sub Head- Repairing of Periphery wall of LKM towards Gymkhana Club PM house and other works inside PM house.New Delhi Municipal Council · Civil-I · R-IV · India
- Repair and Maintenance of SWD Cover Slab at KK Nagar in Ward No.9.MAWS · Tiruttani Municipality · India
- Repair and Maintenance of Residential Qtrs. Of Shakti Nagar colony under Gevra Area (for Two Years).South Eastern Coalfields Limited · Gevra Area · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →