Romania – Road-maintenance works – Achiziționare piatră spartă și beton de ciment
Issued by MUNICIPIUL BRAILA · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 16 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 11,76,000
- Reference
- 606439-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Obiectul contractului este reprezentat de “Achiziționare piatră spartă și beton de ciment C16/20”. Specificațiile privind lucrările ce urmează a fi achiziționate se regăsesc în caietul de sarcini. Cantitățile ce se doresc a fi achiziționate sunt următoarele: - Piatră spartă: 12.000 mp - Beton de ciment C16/20: 12.000 mp Numărul zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări transmise în termen cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Lots Lot 1 — Default lot (estimated 1176000): Obiectul contractului este reprezentat de “Achiziționare piatră spartă și beton de ciment C16/20”, conform cerințelor solicitate în caietul de sarcini. Cantitățile ce se doresc a fi achiziționate sunt următoarele: - Piatră spartă: 12.000 mp - Beton de ciment C16/20: 12.000 mp
Buyer: MUNICIPIUL BRAILA
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 45233141
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 106 open Construction & Infrastructure tenders in Romania. This one closes in 12 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Romania – Hydro-electric plant construction work – ,,Execuție lucrări pentru reabilitarea și modernizarea microhidrocentralei cu puterea instalată de 9,9 MW de la SE Turceni, inclusiv elaborare documentație tehnică și furnizare de echipamente/instalații’’· closes 22 Oct
- Romania – Hospital facilities construction work – Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: “Amenajare centru de cercetare producție ATMP Hub Terapie celulară avansată (Nextgen) Refuncționalizare clădire existentă corp C3 Institutul Clinic Fundeni”· closes 22 Sept
- Romania – Overhaul and refurbishment work – Execuția lucrărilor la obiectivul de investiții ” Creșterea eficienței energetice a blocurilor de locuințe nr. 1 și nr. 5, Strada Calea Romanilor, Oraș Geoagiu, Județul Hunedoara, COD SMIS 2021· closes 6 Oct
- Romania – Gas cylinders – Butelii de înaltă presiune și regulatoare de presiune (inclusiv stații/rampe de reducere a presiunii) în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS· closes 25 Sept
- Romania – General construction work for pipelines – ATM-CL-06: “Extindere și reabilitare rețele de apă și de canalizare, conducte de aducțiune și gospodării de apă în orașul Copșa Mică și comunele Târnava, Valea Viilor, Axente Sever și Șeica Mare, județul Sibiu”· closes 24 Sept
Documents
- TED-official-notice-606439-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Poland – Cycle path construction work – Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy NasielskGMINA NASIELSK · Poland
- Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Ramavtal besiktning elnätsanläggningarC4 Elnät AB · Sweden
- Germany – Carpentry installation work – BAU - VOB - LV27 Schreinerarbeiten Mobile Trennwand - Schule HUMBBS Bau- und Betriebsservice GmbH · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →