FreeTender
Accepting bidsitbRomania

Romania – Medical equipments – Furnizare dotari din cadrul proiectului „Dezvoltarea și operaționalizarea secției de îngrijiri paliative din cadrul Spitalului Orășenesc Victoria”, cod proiect 343596 - reluare lot 2

Issued by ORASUL VICTORIA · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
5 Sept 2026
Closes
16 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
RON 18,17,833.67
Reference
607882-2026
Location
Romania
Sector
Healthcare & Pharma
Type
goods

Details

Datorita restrictiei de 5000 caractere, se va vedea Caietul de sarcini si Anexa caietului de sarcini Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a contractelor având ca obiect Furnizare, amplasare, punere în funcțiune dotari medicale din cadrul proiectului „Dezvoltarea și operaționalizarea secției de îngrijiri paliative din cadrul Spitalului Orășenesc Victoria”, cod proiect 343596. În acest sens, obiectivul general al contractului este reprezentat de dotarea și operaționalizarea secției de îngrijiri paliative din cadrul Spitalului Orășenesc Victoria, prin furnizarea, amplasarea și punerea în funcțiune a echipamentelor medicale de monitorizare și evaluare clinică necesare creșterii capacității secției de la 5 la 26 de paturi Data limita de primire a solicitarilor de clarificari: operatorii economici interesati vor transmite solicitarile de clarificari cu cel tarziu 9 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, modificata si completata. Data limita de raspuns la solicitarile de clarificari: AC va raspunde complet tuturor solicitarilor de clarificari, o singura data, cu 5 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. AC va raspunde doar solicitarilor de clarificari transmise prin intermendiul SEAP pana la data limita stabilita.

Lots Lot 1 — Default lot (estimated 1817833.67): Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a contractului de furnizare. In acest sens se va vedea caietul de sarcini si anexele acestuia. Nr. fisa Denumire echipament Cant Pret unitar fara TVA Pret total LEI fara TVA 1 Defibrilator- automat AED 1 29,859.00 29,859.00 2 Seringi automate cu TCI si PCA se utilizeaza impreuna cu seringa, pentru a controla doza de lichid perfuzat in corpul pacientului 26 11,445.95 297,594.70 3 Monitoare functii vitale 26 49,765.00 1,293,890.00 4 Statie centrala monitorizare functii vitale 1 159,663.87 159,663.87 5 Aparat ECG smart cu interpretare 1 30,854.30 30,854.30 6 Carucior ECG 1 5,971.80 5,971.80

Buyer: ORASUL VICTORIA

Buyer country: ROU

Procedure: open

CPV code: 33100000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 93 open Healthcare & Pharma tenders in Romania. This one closes in 12 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Healthcare & Pharma tenders

All Healthcare & Pharma tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →