FreeTender
Accepting bidsitbRomania

Romania – Laboratory reagents – acord cadru furnizare reactivi de laborator si consumabile pentru analizorul ABL 800 FLEX SI reactivi laborator Anatomie patologica

Issued by Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
4 Sept 2026
Closes
6 Oct 2026, 23:59 UTC
Value
RON 24,96,148
Reference
600985-2026
Location
Romania
Sector
Healthcare & Pharma
Type
goods

Details

acord cadru furnizare reactivi de laborator si consumabile pentru analizorul ABL 800 FLEX SI reactivi laborator Anatomie patologica - 2 loturi–conf.caiet sarcini : LOT 1 Reactivi de laborator si consumabile pentru analizorul ABL 800 FLEX : 1.1 Solutie de curatare pentru sistemul de masurare 1.2 Solutie de calibrare 1 1.3 Solutie de calibrare 2 1.4 Solutie clatire (Rinse) 1.5 Gaz de calibrare 1 1.6 Gaz de calibrare 2 1.7 Solutie Hipoclorit 1.8 Membrana pentru electrod de referinta 1.9 Membrana electrod K+ 1.10 Membrana electrod Ca2+ 1.11 Membrana electrod Cl- 1.12 Membrana electrod Na+ 1.13 Membrana electrod pCO2 1.14 Membrana electrod pO2 1.15 Membrana electrod Glucoza 1.16 Membrana electrod Lactat 1,17 Solutie de control calitate nivel 1 1.18 Solutie de control calitate nivel 2 1.19 Solutie de control calitate nivel 3 1.20 Solutie de control calitate nivel 4 1.21 Container reziduuri LOT 2 reactivi chimici si consumabile anatomie patologica : 2.1 Alcool etilic absolut 2.2 Alcool etilic 96 2.3 Formalina 10% neutral tamponata flacon de 2,5 l 2.4 Neo Clear sau echivalent 2.5 Neo Mount sau echivalent 2.6 Acetone 2.7 Toluen pur 2.8 Parafina histologica 56-58 gr 2.9 X-Free inlocuitor xilen 2,5 l 2.10 Lamele 24/50 mm 2.11 Bureti includere 500 buc./punga 2.12 Lame cutit orientare 130 mm 2.13 Marker tesut 2.14 Hartie de filtru 50/50 cm 2.15 Casete includere parafina cu capac, tip gratar 2.16 Kit Orcein 2.17 Kit Pass 2.18 Reactiv Giemsa 2.19 Alcool izopropilic 2.20 Endokit 2.21 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 125ml 2.22 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 250 ml 2.23 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 500 ml 2.24 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 1000 ml 2.25 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 3000 ml 2.26 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 5000 ml In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Procedura - online

Lots Lot 1 — LOT1 Reactivi de laborator si consumabile pentru analizorul ABL 800 FLEX (estimated 2496148): –conf.caiet sarcini, cantitatile pt. CS min/max si AC min /max. se regasesc in caietul de sarcini LOT 1 Reactivi de laborator si consumabile pentru analizorul ABL 800 FLEX care cuprinde : 1.1 Solutie de curatare pentru sistemul de masurare 1.2 Solutie de calibrare 1 1.3 Solutie de calibrare 2 1.4 Solutie clatire (Rinse) 1.5 Gaz de calibrare 1 1.6 Gaz de calibrare 2 1.7 Solutie Hipoclorit 1.8 Membrana pentru electrod de referinta 1.9 Membrana electrod K+ 1.10 Membrana electrod Ca2+ 1.11 Membrana electrod Cl- 1.12 Membrana electrod Na+ 1.13 Membrana electrod pCO2 1.14 Membrana electrod pO2 1.15 Membrana electrod Glucoza 1.16 Membrana electrod Lactat 1,17 Solutie de control calitate nivel 1 1.18 Solutie de control calitate nivel 2 1.19 Solutie de control calitate nivel 3 1.20 Solutie de control calitate nivel 4 1.21 Container reziduuri Lot 2 — LOT 2 reactivi chimici si consumabile anatomie patologica (estimated 11828208): –conf.caiet sarcini, cantitatile pt. CS min/max si AC min /max. se regasesc in caietul de sarcini LOT 2 reactivi chimici si consumabile anatomie patologica care cuprinde : 2.1 Alcool etilic absolut 2.2 Alcool etilic 96 2.3 Formalina 10% neutral tamponata flacon de 2,5 l 2.4 Neo Clear sau echivalent 2.5 Neo Mount sau echivalent 2.6 Acetone 2.7 Toluen pur 2.8 Parafina histologica 56-58 gr 2.9 X-Free inlocuitor xilen 2,5 l 2.10 Lamele 24/50 mm 2.11 Bureti includere 500 buc./punga 2.12 Lame cutit orientare 130 mm 2.13 Marker tesut 2.14 Hartie de filtru 50/50 cm 2.15 Casete includere parafina cu capac, tip gratar 2.16 Kit Orcein 2.17 Kit Pass 2.18 Reactiv Giemsa 2.19 Alcool izopropilic 2.20 Endokit 2.21 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 125ml 2.22 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 250 ml 2.23 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 500 ml 2.24 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 1000 ml 2.25 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 3000 ml 2.26 Container PP serigrafiat pt stocare probe histo, 5000 ml

Buyer: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu"

Buyer country: ROU

Procedure: open

CPV code: 33696500

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 3 notices from Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu", going back to September 20263 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Transport & Logistics. There are 81 open Healthcare & Pharma tenders in Romania. This one closes in 33 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Healthcare & Pharma tenders

All Healthcare & Pharma tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →