Romania – Blood-grouping reagents – reactivi pentru imunohematologie si reactivi compatibili cu linie micrometoda ID DIAMED SYSTEM – 2 loturi
Issued by Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 2 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 11,51,040
- Reference
- 596354-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
reactivi pentru imunohematologie si reactivi compatibili cu linie micrometoda ID DIAMED SYSTEM aflat in dotarea spitalului– 2 loturi : "Nr. LOT " Produsul 1 Seruri determinare grup sanguin AOB-Rh metoda directă BETH-VINCENT 1.1 Ser Anti A monoclonal 1.2 Ser B monoclonal 1.3 Ser Anti AB monoclonal 1.4 Ser Anti D – Anti-D IgG/IgM (Duoclone) Monoclonal 1.5 Ser Control Negativ pentru seruri monoclonale Anti A, Anti B, Anti AB, Anti D 1.6 Ser Anti-C 1.7 Ser Anti-c 1.8 Ser Anti-E Clona 1.9 Ser Anti-e Clona 1.10 Ser Anti-Kell LOT 2 Reactivi pentru diagnostic imuno-hematologic, prin tehnica de aglutinare in coloana de gel (micrometoda) 2.1 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh pacienti- 2.2 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh- si DAT la nou nascuti 2.3 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh+ si DAT la nou nascuti 2.4 CARD determinare fenotip Rh + K. 2.5 Cartela reactiv AHG polispecific 2.6 Cartela test salin/enzimatic/anticorpi la rece 2.7 Cartela grupaj sanguin ABO/D cu proba serica ABO/D+REVERSE.GRP 2.8 Diluant 1, solutie bromelina 2.9 Diluent 2, Solutie Liss modificata pentru micrometoda 2.10 Control intern modular 2.11 SET Hematii test ID-DiaCell ABO (A1,B,O) - micrometoda- 2.12 SET Hematii test pentru depistare Anticorpi Iregulari 2.13 SET Hematii test papainate pentru depistare Anticorpi Iregulari 2.14 Control extern imunohematologie 2.15 Varfuri pipeta electronica 2.16 Eprubete dilutie – 3 ml 2.17 Cartele test ABO+D la patul bolnavului 2.18 Bete omogenizare probe determinare grupe sanguine 2.19 Pipete nesterile pentru determinare grupe sanguine 2.20 Placa de unica folosinta pentru determinarea grupelor de sange, cu 10 godeuri 2.21 Set suspensie conventionala de 3 hematii test (A1, B, O) In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Procedura - online
Lots Lot 1 — -Seruri determinare grup sanguin AOB-Rh metoda directă BETH-VINCENT care cuprinde :1.1 Ser Anti A monoclonal 1.2 Ser B monoclonal 1.3 Ser Anti AB monoclonal 1.4 Ser Anti D – Anti-D IgG/IgM (Duoclone) Monoclonal 1.5 Ser Control Negativ pentru seruri monoclonale Anti A, Anti B, Anti AB, Anti D (estimated 1151040): 1 Seruri determinare grup sanguin AOB-Rh metoda directă BETH-VINCENT 33696100-6 min. max. min. max. 1.1 Ser Anti A monoclonal 33696100-6 flacon 4 6 192 288 1.2 Ser B monoclonal 33696100-6 flacon 4 6 192 288 1.3 Ser Anti AB monoclonal 33696100-6 flacon 4 6 192 288 1.4 Ser Anti D – Anti-D IgG/IgM (Duoclone) Monoclonal 33696100-6 flacon 1 2 48 96 1.5 Ser Control Negativ pentru seruri monoclonale Anti A, Anti B, Anti AB, Anti D 33696100-6 flacon 2 4 96 192 1.6 Ser Anti-C 33696100-6 flacon 2 4 96 192 1.7 Ser Anti-c 33696100-6 flacon 2 4 96 192 1.8 Ser Anti-E Clona 33696100-6 flacon 2 4 96 192 1.9 Ser Anti-e Clona 33696100-6 flacon 2 4 96 192 1.10 Ser Anti-Kell 33696100-6 flacon 2 4 96 192 Lot 2 — -2 Reactivi pentru diagnostic imuno-hematologic, prin tehnica de aglutinare in coloana de gel (micrometoda) (estimated 5032609.92): lot 2 Reactivi pentru diagnostic imuno-hematologic, prin tehnica de aglutinare in coloana de gel (micrometoda) care cuprind : 2.1 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh pacienti- 33696100-6 cartela 200 240 9600 2.2 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh- si DAT la nou nascuti 33696100-6 cartela 100 192 4800 2.3 CARD determinare grup sanguin ABO/Rh+ si DAT la nou nascuti 33696100-6 cartela 24 48 1152 2.4 CARD determinare fenotip Rh + K. 33696100-6 cartela 500 768 24000 2.5 Cartela reactiv AHG polispecific 33696100-6 cartela 200 240 9600 2.6 Cartela test salin/enzimatic/anticorpi la rece 33696100-6 cartela 200 240 9600 2.7 Cartela grupaj sanguin ABO/D cu proba serica ABO/D+REVERSE.GRP 33696100-6 cartela 500 768 24000 2.8 Diluant 1, solutie bromelina 33696100-6 flacon 2 4 96 2.9 Diluent 2, Solutie Liss modificata pentru micrometoda 33696100-6 flacon 2 4 96 2.10 Control intern modular 33696100-6 kit 1 2 12 2.11 SET Hematii test ID-DiaCell ABO (A1,B,O) - micrometoda- 33696100-6 set 2 4 96 2.12 SET Hematii test pentru depistare Anticorpi Iregulari 33696100-6 set 1 2 48 2.13 SET Hematii test papainate pentru depistare Anticorpi Iregulari 33696100-6 set 1 2 48 2.14 Control extern imunohematologie 33696100-6 kit 1 2 3 2.15 Varfuri pipeta electronica 33696100-6 bucata 3500 3840 168000 2.16 Eprubete dilutie – 3 ml 33696100-6 bucata 1000 1500 48000 2.17 Cartele test ABO+D la patul bolnavului 33696100-6 bucata 100 200 4800 2.18 Bete omogenizare probe determinare grupe sanguine 33696100-6 bucata 600 1000 28800 2.19 Pipete nesterile pentru determinare grupe sanguine 33696100-6 bucata 200 500 9600 2.20 Placa de unica folosinta pentru determinarea grupelor de sange, cu 10 godeuri 33696100-6 buc 100 200 4800 2.21 Set suspensie conventionala de 3 hematii test (A1, B, O) 33696100-6 set 1 2 12
Buyer: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu"
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 33696100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu", going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Transport & Logistics. There are 67 open Healthcare & Pharma tenders in Romania. This one closes in 31 days.
More from this buyer
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Romania – Laboratory reagents – Acord cadru de furnizare Reactivi si consumabile compatibile cu analizorul de coagulare Sysmex CS 2500 aflat in dotarea laboratorului· closes 6 Oct
- Romania – Various medicinal products – Furnizare de diverse medicamente și produse farmaceutice, tehnico-medicale și echipamente de protecție· closes 29 Sept
- Romania – Medical equipments – Dotare ambulatoriu cu echipamente medicale în cadrul proiectului „Extindere și dotare ambulatoriu, Spital Municipal Mangalia”, Cod SMIS· closes 17 Sept
- Romania – Surgical tracking and tracing systems – Furnizare Sistem de Chirurgie Robotica· closes 22 Sept
- Romania – Renal dialysis consumables – Materiale sanitare pentru supleere functie renala· closes 3 Oct
Documents
- TED-official-notice-596354-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Feasibility Study for Local Production of Ready-to-Use Therapeutic Food (RUTF) and Supplementary Food (RUSF) in AfghanistanUNICEF · Afghanistan
- Supply, Installation, Testing and Commissioning of Solar PV Systems at KHC Facilities (Saudi Maternity Hospital, Blood Bank and Training Room), Kassala State…UNOPS · Sudan
- Laboratory Supplies for Q1IOM · Philippines
- France – Pharmaceutical products – FOURNITURE DE PRODUITS RADIO-PHARMACEUTIQUES POUR LE CHU DE NIMESCentre Hospitalier Universitaire de Nîmes · France
- Poland – Ultrasonic unit – Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →