Romania – Document management services – Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare - ACORD CADRU - 48 luni
Issued by MUNICIPIUL BRASOV · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 17 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 594235-2026
- Location
- Romania
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare. Atribuirea unui acord-cadru având ca obiect Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare pe o perioadă de 48 de luni, în baza căruia vor fi atribuite contracte subsecvente de prestări servicii de prelucrarea arhivistica, digitalizare, arhivare electronica, depozitare si servicii conexe aferente documentelor create si deținute de Primăria Municipiului Brasov. Prezentul Acord Cadru se va încheia fără reluarea competiției, cu un singur operator economic, in baza căruia, se vor atribui unul sau mai multe contracte subsecvente distincte, in funcție de necesitați. Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, autoritatea contractanta stabilește un termen - limita in care va asigura răspunsul clar si complet la solicitările de clarificare/informații suplimentare ale ofertanților astfel : Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Lots Lot 1 — Default lot: Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare. Atribuirea unui acord-cadru având ca obiect Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare pe o perioadă de 48 de luni, în baza căruia vor fi atribuite contracte subsecvente de prestări servicii de prelucrarea arhivistica, digitalizare, arhivare electronica, depozitare si servicii conexe aferente documentelor create si deținute de Primăria Municipiului Brasov. Prezentul Acord Cadru se va încheia fără reluarea competiției, cu un singur operator economic, in baza căruia, se vor atribui unul sau mai multe contracte subsecvente distincte, in funcție de necesitați. Valoare totala maxima ACORD CADRU estimata pentru 4 ani 20.666.596,71 lei fără TVA, Aferentă următoarelor cantități: 1) Valoarea estimată a celui mai MIC contract subsecvent este de 4.133.319,34 lei fără TVA, 2) Valoarea estimată a celui mai MARE contract subsecvent este de 5.166.649,18 lei fără TVA, 3) Valoarea MINIMA a acordului cadru, estimată pe durata a 4 ani, este de 16.533.277,37 lei fără TVA, 4) Valoarea MAXIMA a acordului cadru, estimată pe durata a 4 ani, este de 20.666.596,71 lei fără TVA. *Cantitatile ce urmeaza a fi ofertate se regasesc in "Sectiunea Formulare" , Formularul 11 - Formular de oferta financiara - Anexa 1.
Buyer: MUNICIPIUL BRASOV
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 72512000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from MUNICIPIUL BRASOV, going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and IT & Telecom. There are 29 open IT & Telecom tenders in Romania. This one closes in 16 days.
More from this buyer
Similar IT & Telecom tenders
- Romania – Software-related services – “Servicii de suport tehnic pentru produse software Oracle” CR· closes 20 Oct
- Romania – Software package and information systems – Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1) si Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)· closes 3 Sept
- Romania – Desktop computer – Contract de achiziţie publică de furnizare şi instalare echipamente pentru laboratorul de microbiologie în cadrul proiectului ”Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică -Ginecologie Cuza Vodă Iași”, cod SMIS 327873, Echipamente IT· closes 2 Oct
- Romania – Computer-related services – Achiziția unui ansamblu de elemente software și hardware în cadrul proiectului “VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR SECTORULUI 2”· closes 22 Sept
- Romania – Miscellaneous software development services and computer systems – Servicii de dezvoltare și implementare a Sistemului Informatic Integrat inclusiv software de bază și instruire utilizatori” în cadrul proiectului ”Date și Informații Statistice Tehnologizate de Interes Național pentru Cunoaștere și Transparență” (DISTINCT), COD SMIS· closes 16 Sept
Documents
- TED-official-notice-594235-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- RFP - LTA Agences de VoyageUNFPA · Togo
- Development of the Data Warehouse System for the MoLSPUNDP · Moldova
- SERVICIO INTEGRAL DE PLATAFORMA TECNOLÓGICA PARA LA GESTIÓN ADMINISTRATIVA DEL PUNFPA · Honduras
- Consultancy Service to develop and rollout out a Land Information System Development and Participatory Community Land Use Planning in Pastoral and Displacement-Affected Areas of South Sudan.FAO · South Sudan
- ROAS New Server Room Electrical Installation in the ILO Office in BeirutILO · Lebanon
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →