Romania – Catheters – Materiale Sanitare Chirurgie - 5 Loturi (CUI 58)
Issued by Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 12,75,000
- Reference
- 607235-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
Materiale sanitare Chirurgie -5 Loturi Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor (raspunsurile clare si complete ale tuturor solicitarilor de clarificare se vor atasa in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor). Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
Lots Lot 1 — Cateter intravenos periferic cu mecanism de protectie G18 1,3 x 32 mm (estimated 1275000): cant. min. ac. 5.000 buc./ max. ac. 300.000 buc., cant. min. ctr. sub. 1.000 buc/ max. ctr. sub. 30.000 buc. Valoare minima acord cadru 21.250,00 lei / valoare maxima acord cadru 1.275.000,00 Valoare maxima ctr. subs 127.500,00 lei Lot 2 — Cateter intravenos periferic cu mecanism de protectie G18 1,3 x 45 mm (estimated 637500): cant. min. ac. 3.000 buc./ max. ac. 150.000 buc., cant. min. ctr. sub. 1.000 buc/ max. ctr. sub. 15.000 buc. Valoare minima acord cadru 12.750,00 lei / valoare maxima acord cadru 637.500,00 Valoare maxima ctr. subs 63.750,00 lei Lot 3 — Cateter intravenos periferic cu mecanism de protectie G20 1,1 x 32 mm (estimated 1700000): cant. min. ac. 10.000 buc./ max. ac. 400.000 buc., cant. min. ctr. sub. 1.000 buc/ max. ctr. sub. 40.000 buc. Valoare minima acord cadru 42.500,00 lei / valoare maxima acord cadru 1.700.000,00 Valoare maxima ctr. subs 170.000,00 lei Lot 4 — Cateter intravenos periferic cu mecanism de protectie G22 0,9 x 25 mm (estimated 1700000): cant. min. ac. 10.000 buc./ max. ac. 400.000 buc., cant. min. ctr. sub. 1.000 buc/ max. ctr. sub. 40.000 buc. Valoare minima acord cadru 42.500,00 lei / valoare maxima acord cadru 1.700.000,00 Valoare maxima ctr. subs 170.000,00 lei Lot 5 — Set cateter cu camera implantabila din titan, pentru administrare chimioterapie si tratament de lunga durata (estimated 500000): cant. min. ac. 50 buc./ max. ac. 400 buc., cant. min. ctr. sub. 10 buc/ max. ctr. sub. 100 buc. Valoare minima acord cadru 62.500,00 lei / valoare maxima acord cadru 500.000,00 Valoare maxima ctr. subs 125.000,00 lei
Buyer: Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 33141200
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila", going back to September 2026 — 3 of them still open. There are 93 open Healthcare & Pharma tenders in Romania. This one closes in 9 days.
More from this buyer
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Romania – Medical equipments – Contract de furnizare - Echipamente medicale pentru Laboratorul de Explorari Audio - Vestibulare Expertiza audiologica si Expertiza Protezarii Auditive· closes 3 Oct
- Romania – Magnetic resonance imaging equipment – Furnizare sistem de imagistica medicala RMN 3 Tesla si servicii conexe· closes 18 Sept
- Romania – Antineoplastic agents – Acord cadru de furnizare medicamente antineoplazice· closes 3 Oct
- Romania – Diphtheria-pertussis-tetanus vaccines – Achiziția publică de vaccin combinat diftero – tetano - pertussis acelular (dTPa)· closes 18 Sept
- Romania – Social work services with accommodation – Servicii sociale de găzduire și suport în locuințe protejate (maxim), pentru un număr de 20 de persoane adulte cu dizabilități· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-607235-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Germany – Pharmaceutical products – Abschluss nicht-exklusiver Rabattvereinbarungen nach § 130a Abs. 8 SGB V zu den genannten Wirkstoffen mit Abschlussmöglichkeit im Rahmen des sogenannten Open-House-Verfahrens.KKH Kaufmännische Krankenkasse · Germany
- Poland – Antiseptics and disinfectants – DOSTAWY PREPARATÓW MYJĄCYCH ORAZ DEZYNFEKCYJNYCH DLA WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W LEGNICYWOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W LEGNICY · Poland
- Poland – Chemical reagents – Sukcesywna dostawa standardowych odczynników chemicznych i podłoży mikrobiologicznych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - liczba części 22Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu · Poland
- North Macedonia – Food, beverages, tobacco and related products – Purchase of Food productsPHI Psychiatric Hospital Negorci · North Macedonia
- Italy – Social work services with accommodation – Procedura ad evidenza pubblica per l’affidamento, mediante concessione di valorizzazione di un bene immobile di proprietà del Comune di Ugento denominata Dott. Francesco Mazzeo, adibito a R.S.A. di mantenimento anziani – di tipo A, di cui al Regolamento Regionale, n.CUC - Unione dei Comuni Terra di Leuca · Italy
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →