Poland – Waste-tip management services – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie Miasta Cieszyna w latach
Issued by Miasto Cieszyn · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 1 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 602648-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbiór bezpośrednio sprzed nieruchomości odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie Miasta Cieszyna w latach 2027- 2028 oraz ich zagospodarowanie; 2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanym w Cieszynie przy ul. Motokrosowej 27. 2. Prognozowana masa odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie realizacji umowy [Mg]: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 12 588,00 2) odpady zbierane selektywnie inne niż w pkt 3.1.3. ppkt 3) i ppkt 4) - 12 900,00 3) odpady zbierane selektywnie zaliczane do odpadów niebezpiecznych za wyjątkiem odpadów w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego klasyfikowanego jako odpad niebezpieczny - 17,00 4) bioodpady – 4 485,00 3. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie przez Wykonawcę zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ - OPZ. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, aby wykonawca lub podwykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, do wykonywania następujących czynności: 1) osoby zatrudnione przy odbiorze odpadów z terenu nieruchomości, oraz 2) kierowcy i operatorzy samochodów bezpylnych i innych, którymi posłuży się wykonawca przy realizacji zadania, oraz 3) osoby nadzorujące realizację przedmiotu umowy, w tym pracownicy logistyki, administracji i biura obsługi klienta. UWAGA: Szczegółowe informacje określone zostały w § 7 projektu umowy stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ „Wymóg zatrudniania osób na umowę o pracę”.
Lots Lot 1 — Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie Miasta Cieszyna w latach 2027-2028: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Miasta Cieszyna, w okresie od dnia 1 stycznia 2027 roku, z zastrzeżeniem obowiązków, jakie Wykonawca obowiązany jest wykonać przed faktycznym rozpoczęciem realizacji zamówienia, do dnia 31 grudnia 2028 roku. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbiór bezpośrednio sprzed nieruchomości odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie Miasta Cieszyna w latach 2027- 2028 oraz ich zagospodarowanie; 2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanym w Cieszynie przy ul. Motokrosowej 27. 3. Prognozowana masa odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie realizacji umowy [Mg]: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 12 588,00 2) odpady zbierane selektywnie inne niż w pkt 3.1.3. ppkt 3) i ppkt 4) - 12 900,00 3) odpady zbierane selektywnie zaliczane do odpadów niebezpiecznych za wyjątkiem odpadów w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego klasyfikowanego jako odpad niebezpieczny - 17,00 4. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie przez Wykonawcę zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ - OPZ. 5. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, aby wykonawca lub podwykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, do wykonywania następujących czynności: 1) osoby zatrudnione przy odbiorze odpadów z terenu nieruchomości, oraz 2) kierowcy i operatorzy samochodów bezpylnych i innych, którymi posłuży się wykonawca przy realizacji zadania, oraz 3) osoby nadzorujące realizację przedmiotu umowy, w tym pracownicy logistyki, administracji i biura obsługi klienta. UWAGA: Szczegółowe informacje określone zostały w § 7 projektu umowy stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ „Wymóg zatrudniania osób na umowę o pracę”.
Buyer: Miasto Cieszyn
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90533000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Miasto Cieszyn, going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Financial & Professional Services and Water & Environment. There are 183 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 27 days.
More from this buyer
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Miasta Łodzi w sektorach: Bałuty i Śródmieście w okresie od 01.02.2027 r. do 31.01.2029 r· closes 25 Sept
- Poland – Snow-clearing services – „Usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych – w sezonie 2026/2027 i sezonie 2027/2028”· closes 9 Sept
- Poland – Accommodation, building and window cleaning services – Usługi utrzymania czystości w obiektach szpitala· closes 11 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Oświęcim w instalacji komunalnej, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r.· closes 10 Sept
- Poland – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tłuchowo w 2027r.· closes 10 Oct
Documents
- TED-official-notice-602648-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
- Germany – Street-cleaning services – Ölspurbeseitigung auf dem Essener StadtgebietStadt Essen, Zentrales Vergabemanagement · Germany
- Belgium – Snow-clearing services – Raamovereenkomst winterdiensten rijwegen (2026-2030)Gemeente Boortmeerbeek · Belgium
- France – Environmental issues consultancy services – Accord-cadre génie écologique sur le territoire d'intervention de l'EPFNAÉTABLISSEMENT PUBLIC FONCIER DE NOUVELLE-AQUITAINE · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →