Poland – Technical inspection services – Usługi związane z przeglądami klasowymi jednostek pływających i usługi serwisowania jednostek pływających w podziale na części
Issued by Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 22 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 610278-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 19.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 5. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34d ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności inspekcyjnych (dotyczy części 1), - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 26a ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności pomiaru statku (dotyczy części 3), - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34j ust. 5, posiada upoważnienie właściwego dyrektora urzędu żeglugi śródlądowe do wykonywania przeglądów technicznych statków (dotyczy części 2 i 4). 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę na podstawie: - art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, - w następujących okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 ustawy Pzp, 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, na podstawie - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), - art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/395 z dnia 24 lutego 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.395) oraz Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.2033)
Lots Lot 1 — Część 1 - Przegląd inspekcyjny lodołamaczy należących do Zarządu Zlewni we Włocławku: Przedmiotem zamówienia są czynności inspekcyjne dla uaktualnienia unijnych świadectw zdolności żeglugowych nw. statków żeglugi śródlądowej. 1. Lodołamacz GEPARD nr rej. WA-01-0003 2. Lodołamacz BAWÓŁ nr rej. WA-01-0005 3. Lodołamacz NIEDŹWIEDŹ nr rej. WA-01-0006 4. Lodołamacz JAGUAR nr rej. WA-01-0007 5. Lodołamacz MORS nr rej. WA-01-0018 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ) Lot 2 — Część 2 - Przegląd techniczny statku należącego do Zarządu Zlewni we Włocławku: Przedmiotem zamówienia jest przegląd techniczny dla uaktualnienia uproszczonego świadectwa zdolności żeglugowej nw. statku żeglugi śródlądowej. 1. Łódź robocza ALU nr rej. WA-02-0446 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ) Lot 3 — Część 3 - Wykonanie protokołu z pomiarami dla barki Mewa: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie niezbędnych pomiarów statku przeznaczonego do przewozu ładunków na pływającej barce pchanej MEWA nr rej. WA-03-0100 oraz przygotowanie protokołu z dokonanych pomiarów w celu uzyskania świadectwa zdolności żeglugowej dla barki. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ) Lot 4 — Część 4 - Przegląd techniczny 2 szt. łodzi wykorzystywanych przez Zespół ds. Obiektu Hydrotechnicznego Sulejów: Przedmiotem zamówienia jest przegląd techniczny 2 szt. łodzi wraz z silnikiem i wyposażeniem w celu uzyskania Uproszczonego Świadectwa Zdolności Żeglugowej wykorzystywanych przez Zespół ds. Obiektu Hydrotechnicznego Sulejów – Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ)
Buyer: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 71631000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 37 notices from Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, going back to August 2026 — 31 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Agriculture & Food and IT & Telecom. There are 310 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 17 days.
More from this buyer
- Poland – Tree-cutting services – Wycinka drzew i krzewów, karczowanie terenu u podstawy zapory bocznej Osieczany· closes 7 Oct
- Poland – Electricity – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb 11 jednostek organizacyjnych Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w okresie od 01 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.· closes 26 Sept
- Poland – Miscellaneous food products – Dostawa posiłków profilaktycznych i herbaty na potrzeby pracowników Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach· closes 6 Oct
- Poland – Prepared meals – Dostawa posiłków i herbaty na potrzeby pracowników RZGW w Lublinie i jednostek podległych· closes 2 Oct
- Poland – Services related to printing – Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych dla jednostek RZGW w Gdańsku na lata· closes 18 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Digital mapping services – Opracowanie i weryfikacja integracji zasobów pzgik – skanowanie materiałów pzgik (ZAKRES V)· closes 7 Oct
- Poland – Engineering works and construction works – Wykonanie ekranów termoizolacyjnych metodą iniekcji na budowli - bryle rekultywacyjnej Marcel Oddziału KWK ROW Ruch Marcel· closes 10 Oct
- Poland – Construction materials and associated items – Dostawy do kopalń JSW S.A. wyrobów hutniczych z terminem realizacji 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.· closes 16 Sept
- Poland – Construction work – Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Zabudowa systemu ERTMS/ETCS poziomu 2 na liniach kolejowych nr 133 i 91 odc. Kraków Główny – Podłęże” w ramach projektu „Zabudowa systemu ERTMS”.· closes 18 Sept
- Poland – Engineering design services for the construction of civil engineering works – AKTUALIZACJA DOKUMENTACJI DLA ETAPU 2 BUDOWY REGIONALNEJ DROGI RACIBÓRZ-PSZCZYNA NA ODCINKU OD UL. PSTRĄZKIEJ W RZUCHOWIE (DW 923) DO UL. RACIBORSKIEJ W RYDUŁTOWACH (DW 935)· closes 17 Sept
Documents
- TED-official-notice-610278-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Construction of Community Toilet Nearby Circus MaidanUDD Secretary · UDD Chairperson eProc Cell · India
- توريد طفايات حريق وكشافات انذار وادوات سلامة لفرع الإدارة الهندسية بالشرقيةقوات الدفاع الجوي · Saudi Arabia
- Supply & repair work of Mitsubishi Pajero jeep D M-Gha-11-3445, Mitsubishi Microbus D M-Cha-51-8445, Mitsubishi Pajero jeep D M-Gha-15-3489, Nissan Sunny Car D M-Kha-11-8949, Mitsubishi Pickup D M-Tha-13-6138, Hyundai TUCSON-25 D M-Gha-16-6786,Mitsubishi Pajero jeep D M-Gha-11-2865, Mitsubishi Pajero jeep D M-Gha-11-0343, Mitsubishi Pajero jeep D M-Gha-13-0749, Nissan Pickup D M-Tha-11-3998, MitsuMinistry of Road Transport and Bridges, Road Transport and Highways Division, Roads & Highways Department (RHD), Workshop Division, Tejgaon, Dhaka · Bangladesh
- Installation of electrical euipment for capacity Project.Ministry of Housing and Public Works, Urban Development Directorate, Project Director Capacity Development Project · Bangladesh
- Annual Dead Line Checking Work of the Transmission Lines of Rajendrapur, Bhaluka, Sreepur, and Joydebpur Grid Substations under GMD, Dhaka (North), Power Grid.Ministry of Energy, Power and Mineral Resources, Power Division, Power Grid Bangladesh PLC, Grid Maintenance Division, Dhaka North · Bangladesh
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →