Poland – Public road transport services – świadczenie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej ZTM w Katowicach
Issued by Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 8 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 605531-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- services
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej ZTM w Katowicach wskazanych przez Zamawiającego na zasadach ustalonych w SWZ i zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego rozkładem jazdy w szacowanej łącznej liczbie 543 000,00 wzkm łącznie przez okres 12 miesięcy, w tym: 1.1. 508 000,00 wzkm wykonywanych przy wykorzystaniu 5 autobusów typu BN – przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy; 1.2. 35 000,00 wzkm wykonywanych przy wykorzystaniu 1 autobusu typu MN – przez okres 7 miesięcy, począwszy od dnia 01.03.2027r.; Poszczególne zakresy świadczenia usług będą uruchamiane sukcesywnie, w terminach określonych w pkt 1.1–1.2, co wynika z różnych terminów wygaśnięcia obowiązujących umów na obsługę poszczególnych linii.Podana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego w czasie trwania umowy może ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu maksymalnie o 20%. 2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany z zachowaniem wszelkich przepisów obowiązujących w przewozach osobowych, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 roku o czasie pracy kierowców (tekst jednolity: Dz.U. z 2026r. poz. 477 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2025r. poz. 1490 z późn. zm.) oraz zgodnie z postanowieniami określonymi we wzorze Umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
Lots Lot 1 — Świadczenie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej ZTM w Katowicach: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej ZTM w Katowicach wskazanych przez Zamawiającego na zasadach ustalonych w SWZ i zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego rozkładem jazdy w szacowanej łącznej liczbie 543 000,00 wzkm łącznie przez okres 12 miesięcy, w tym: 1.1. 508 000,00 wzkm wykonywanych przy wykorzystaniu 5 autobusów typu BN – przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy; 1.2. 35 000,00 wzkm wykonywanych przy wykorzystaniu 1 autobusu typu MN – przez okres 7 miesięcy, począwszy od dnia 01.03.2027r.; Poszczególne zakresy świadczenia usług będą uruchamiane sukcesywnie, w terminach określonych w pkt 1.1–1.2, co wynika z różnych terminów wygaśnięcia obowiązujących umów na obsługę poszczególnych linii.Podana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego w czasie trwania umowy może ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu maksymalnie o 20%. 2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany z zachowaniem wszelkich przepisów obowiązujących w przewozach osobowych, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 roku o czasie pracy kierowców (tekst jednolity: Dz.U. z 2026r. poz. 477 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2025r. poz. 1490 z późn. zm.) oraz zgodnie z postanowieniami określonymi we wzorze Umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
Buyer: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 60112000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 113 open Transport & Logistics tenders in Poland. This one closes in 34 days.
Similar Transport & Logistics tenders
- Poland – Firefighting vehicles – „Zwiększenie odporności na zmiany klimatu poprzez doposażenie w sprzęt strażacki jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Rokiciny”· closes 22 Sept
- Poland – Special-purpose motor vehicles – Zakup i dostawa pojazdu specjalistycznego typu WUKO przeznaczonego do czyszczenia sieci kanalizacyjnej· closes 12 Sept
- Poland – Motor vehicles – Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Dawidach· closes 3 Oct
- Poland – Rolling stock – Dostawa trzech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnym· closes 12 Sept
- Poland – Firefighting vehicles – Dostawa ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych (GCBA).· closes 2 Oct
Documents
- TED-official-notice-605531-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- France – Fleet management, repair and maintenance services – Accord-cadre à bons de commande mono-attributaire pour la gestion d'un service de location et de maintenance des vélos à assistance électriqueMauges Communauté · France
- Poland – Rolling stock – Dostawa trzech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnymWojewództwo Zachodniopomorskie - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie · Poland
- Latvia – Motor vehicle insurance services – Gulbenes novada pašvaldībai piederošo sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) un brīvprātīgās atbildības (KASKO) apdrošināšanaGulbenes novada pašvaldība · Latvia
- France – Construction work for railways workshop – Marché de conception - réalisation pour la construction d'un site de maintenance et de remisage ferroviaireRégion Occitanie · France
- Spain – Storage and warehousing services – Servicio de almacenamiento, manipulación y transporte del material promocional y corporativo del Patronat de Turisme Costa Brava GironaPatronat de Turisme Costa Brava Girona, SA · Spain
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →