Poland – Insurance services – Świadczenie usług ubezpieczeniowych dla PKP Intercity S.A. w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności
Issued by "PKP Intercity" S.A. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 607239-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na cztery odrębne części. Poszczególne części obejmują następujące rodzaje ubezpieczeń: 1) część 1 – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 10 000 000,00 zł (polisa podstawowa); 2) część 2 – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa pierwsza); 3) część 3 - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 60 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa druga); 4) część 4 - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa trzecia).
Lots Lot 1 — Część 1 – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 10 000 000,00 zł (polisa podstawowa): Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 10 000 000,00 zł (polisa podstawowa) Lot 2 — Część 2 – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa pierwsza): Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa pierwsza) Lot 3 — Część 3 - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 60 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa druga): Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 60 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa druga) Lot 4 — Część 4 - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa trzecia): Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności o łącznej sumie ubezpieczenia 30 000 000,00 zł (polisa nadwyżkowa trzecia)
Buyer: "PKP Intercity" S.A.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 66510000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 8 notices from "PKP Intercity" S.A., going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Facility Management & Cleaning and Energy & Power. There are 97 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 32 days.
More from this buyer
- Poland – Consultative engineering and construction services – Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji „Przebudowa i rozbudowa bocznicy kolejowej PKP Intercity S.A. w Lublinie”· closes 9 Sept
- Poland – Repair and maintenance services of rolling stock – Wykonanie trzech kampanii napraw okresowych na 4-tym poziomie utrzymania 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii· closes 2 Oct
- Poland – Construction work – Przebudowa i rozbudowa bocznicy kolejowej PKP Intercity S.A. w Lublinie· closes 11 Sept
Similar Financial & Professional Services tenders
- Poland – Banking services – Obsługa bankowa budżetu Miasta Zduńska Wola w latach 2027-2030 oraz zaciągnięcie przez Miasto Zduńska Wola kredytu w rachunku bieżącym na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu.· closes 16 Sept
- Poland – Insurance services – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i ryzyk komunikacyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie· closes 15 Oct
- Poland – Insurance services – Usługa kompleksowego ubezpieczenia na potrzeby Szpitala Powiatowego w Zawierciu· closes 8 Sept
- Poland – Exhibition, fair and congress organisation services – Kompleksowa organizacja i obsługa międzynarodowej, jednodniowej konferencji organizowanej przez Województwo Mazowieckie we współpracy z regionem Île-de-France oraz krajem związkowym Brandenburgia, planowanej do realizacji na terenie m.st. Warszawy w terminie 16 listopada 2026 r.· closes 3 Oct
- Poland – Credit granting services – Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań· closes 8 Oct
Documents
- TED-official-notice-607239-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- France – Insurance services – Marché de service d'assurances - Relance suite lot infructueuxCDC Isle Double Landais · France
- France – Environmental issues consultancy services – Accord-cadre génie écologique sur le territoire d'intervention de l'EPFNAÉTABLISSEMENT PUBLIC FONCIER DE NOUVELLE-AQUITAINE · France
- France – Financial and insurance services – PRESTATIONS DE SERVICES D'ASSURANCESMAIRIE DE BOHARS COLLECTIVITE · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →