FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Credit granting services – Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań

Issued by Gmina Myślenice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
5 Sept 2026
Closes
7 Oct 2026, 23:59 UTC
Value
PLN 68,03,468.67
Reference
608032-2026
Location
Poland
Sector
Financial & Professional Services
Type
services

Details

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2. Uruchomienie kredytu do dnia 29 grudnia 2026r., 3. spłata rat kapitałowych – karencja w roku 2027, od styczna 2028 miesięcznie - na koniec każdego miesiąca, w okresie styczeń 2028 - grudzień 2044. 4. Kredyt w kwocie 10.148.966,00zł. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uruchomienia kredytu w transzach w zależności od potrzeb zamawiającego. 5. Odsetki płatne miesięcznie, na koniec każdego miesiąca na podstawie dostarczonego na co najmniej 10 dni przed terminem płatności zawiadomienia banku o ich wysokości - zawiadomienie w formie pisemnej lub przesłanie na adres info@myslenice.pl. 6. Oprocentowanie kredytu - WIBOR 1M+marża banku. Na potrzeby sporządzenia oferty należy przyjąć WIBOR 1M z dnia 25.06.2026r. w wysokości 3,78%, rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu oraz w poszczególnych latach i datę uruchomienia 29.12.2026r. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu spłaty (po uprzednim przedłożeniu pozytywnej opinii RIO) oraz do wcześniejszej, przedterminowej spłaty bez dodatkowych opłat i prowizji. 8. Zabezpieczenie kredytu: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. 9. Wszelkie płatności wynikające z umowy będą płatne w złotych polskich. 10. Zamawiający informuję, że posiada stosowną opinię RIO, którą zamieścił na stronie internetowej postępowania.

Lots Lot 1 — Udzielenie kredytu długoterminowego pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań (estimated 6803468.67): Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2. Uruchomienie kredytu do dnia 29 grudnia 2026r., 3. spłata rat kapitałowych – karencja w roku 2027, od styczna 2028 miesięcznie - na koniec każdego miesiąca, w okresie styczeń 2028 - grudzień 2044. 4. Kredyt w kwocie 10.148.966,00zł. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uruchomienia kredytu w transzach w zależności od potrzeb zamawiającego. 5. Odsetki płatne miesięcznie, na koniec każdego miesiąca na podstawie dostarczonego na co najmniej 10 dni przed terminem płatności zawiadomienia banku o ich wysokości - zawiadomienie w formie pisemnej lub przesłanie na adres info@myslenice.pl. 6. Oprocentowanie kredytu - WIBOR 1M+marża banku. Na potrzeby sporządzenia oferty należy przyjąć WIBOR 1M z dnia 25.06.2026r. w wysokości 3,78%, rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu oraz w poszczególnych latach i datę uruchomienia 29.12.2026r. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu spłaty (po uprzednim przedłożeniu pozytywnej opinii RIO) oraz do wcześniejszej, przedterminowej spłaty bez dodatkowych opłat i prowizji. 8. Zabezpieczenie kredytu: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. 9. Wszelkie płatności wynikające z umowy będą płatne w złotych polskich. 10. Zamawiający informuję, że posiada stosowną opinię RIO, którą zamieścił na stronie internetowej postępowania.

Buyer: Gmina Myślenice

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 66113000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 97 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 33 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Financial & Professional Services tenders

All Financial & Professional Services tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →