Poland – Diesel oil – Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Issued by Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 2 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 604369-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju napędowego przeznaczonego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych będących w użytkowaniu Zamawiającego, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy – „Wymaganiach jakościowych dotyczących dostarczanego paliwa” (dalej „Olej napędowy”) oraz dostarczenie Oleju napędowego do zbiorników naziemnych i zbiornika podziemnego, określonych szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy- „Zbiornik naziemny/podziemny” (dalej „Zbiorniki”) znajdujących się w lokalizacjach, o których mowa w Rozdziale 2 ust. 2 SWZ, w ilości szacunkowej: 4 800 000 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej napędowy w sposób ciągły zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego, w tym w razie potrzeby również w soboty, niedziele i święta oraz w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienie”) do Zbiorników położonych w następujących lokalizacjach (dalej „Miejsce dostawy”): 1) w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23 – 2 Zbiorniki naziemne o pojemności 5.000 litrów każdy, 2) w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D – 1 Zbiornik podziemny o pojemności 30.000 litrów, 3) w Lesznie przy ul. Zacisze 15E – 1 Zbiornik naziemny o pojemności 5.000 litrów. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany Miejsca dostawy wg. zasad i na warunkach określonych w §11 ust. 2 lit. c Wzoru umowy. 3. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: Miejsce dostawy, termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju napędowego. Zamówienia będą składane odrębnie dla każdego z Miejsc dostawy, a termin ich realizacji mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 6:00 do 16:00. 4. Zamawiający jest zobowiązany do składania Zamówień, o których mowa w ust. 2 na ilości Oleju napędowego stanowiące 80% z ilości określonej w ust. 1, (dalej „Ilość gwarantowana”). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości Oleju napędowego ponad Ilość gwarantowaną, tj. o ilość stanowiącą 20% ilości szacunkowej wskazanej w ust. 1, (dalej „Ilość opcjonalna”) - korzystając z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP (dalej „Opcja Ilości”). 5. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości jest uprawnieniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Ilości. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości, obliguje wykonawcę do dostarczenia Zamawiającemu tej części Ilości opcjonalnej Oleju napędowego, która odpowiada zakresowi wykorzystanego przez Kupującego z Opcji Ilości. 6. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania Opcji Ilości zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 7. Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe do: - zbiornika w lokalizacji Leszno zaleca się wykonywanie dostaw cysterną o pojemności nie większej niż 20 000 litrów – poglądowe zdjęcia dojazdu stanowią załącznik nr 9 do SWZ, - zbiorników w lokalizacji Poznań - poglądowe zdjęcie dojazdu stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 8. Dostarczany Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-EN 590:2022-08 oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym dla paliw ciekłych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), 9. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej napędowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych. 10. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy PZP, z zastrzeżeniem, że w Postępowaniu wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP; ponadto nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w: - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.; dalej „Rozporządzenie 833/2014”), - art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm., dalej „Ustawa sankcyjna”), 2) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone przez Zamawiającego.
Lots Lot 1 — Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju napędowego przeznaczonego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych będących w użytkowaniu Zamawiającego, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy – „Wymaganiach jakościowych dotyczących dostarczanego paliwa” (dalej „Olej napędowy”) oraz dostarczenie Oleju napędowego do zbiorników naziemnych i zbiornika podziemnego, określonych szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy- „Zbiornik naziemny/podziemny” (dalej „Zbiorniki”) znajdujących się w lokalizacjach, o których mowa w Rozdziale 2 ust. 2 SWZ, w ilości szacunkowej: 4 800 000 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej napędowy w sposób ciągły zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego, w tym w razie potrzeby również w soboty, niedziele i święta oraz w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienie”) do Zbiorników położonych w następujących lokalizacjach (dalej „Miejsce dostawy”): 1) w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23 – 2 Zbiorniki naziemne o pojemności 5.000 litrów każdy, 2) w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D – 1 Zbiornik podziemny o pojemności 30.000 litrów, 3) w Lesznie przy ul. Zacisze 15E – 1 Zbiornik naziemny o pojemności 5.000 litrów. 3. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: Miejsce dostawy, termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju napędowego. Zamówienia będą składane odrębnie dla każdego z Miejsc dostawy, a termin ich realizacji mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 6:00 do 16:00. 4. Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe do: - zbiornika w lokalizacji Leszno zaleca się wykonywanie dostaw cysterną o pojemności nie większej niż 20 000 litrów – poglądowe zdjęcia dojazdu stanowią załącznik nr 9 do SWZ, - zbiorników w lokalizacji Poznań - poglądowe zdjęcie dojazdu stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 5. Dostarczany Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-EN 590:2022-08 oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym dla paliw ciekłych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), 6. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej napędowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych.
Buyer: Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 09134100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Koleje Wielkopolskie sp. z o.o., going back to August 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Energy & Power and Transport & Logistics. There are 91 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 28 days.
More from this buyer
Similar Energy & Power tenders
- Poland – Electricity – Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa).· closes 22 Sept
- Poland – Street-lighting maintenance services – Montaż urządzeń do pomiaru prędkości na terenie m.st. Warszawy· closes 2 Oct
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów użyteczności publicznej, oświetlenia ulicznego oraz innych obiektów i urządzeń użytkowanych przez Zamawiającego,na okres dostawy od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.· closes 17 Sept
- Poland – Electronic, electromechanical and electrotechnical supplies – Dostawa przekaźników oraz zabezpieczeń elektrycznych i elektronicznych dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A. – nr grupy· closes 18 Sept
- Poland – Heating oil – Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby jednostek organizacyjnych Gminy Prusice· closes 16 Sept
Documents
- TED-official-notice-604369-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Comprehensive construction of ADSS Optical Fiber Cable in Core Network Transmission North Shimla, Himachal Pradesh for 35 KMBharat Sanchar Nigam Limited (Govt of India Enterprise) · Northern Telecom Maintenance Region · Sr.GM (M) Chandigarh · India
- Supplying and Fixing of Switch and Socket for charging point and LED tube lights for Transit Jawan Barracks at Bhondsi campus under FTR HQ BSF Kashmir.DG,BSF,MHA · Srinagar FTR(Srinagar),BSF,MHA · India
- Installation of 30.00 KVA Solar Power Plate at campus of Bokaro District Bar Association Camp-2 BokaroRDD Special Division · RDD SPL CE RANCHI · RDD SPL SE Hazaribag · RDD SPL EE Bokaro · India
- Construction Errection of HT LT Lines LT Sub Stations alongwith Other Associated Electrical Works as when Consumers request in JHATPATNIVESH MITRA Portal and Ohters under DEPOSIT SCHEME to be Primarily executed in the work areaMadhyanchal Vidyut Vitran Nigam Ltd · C E - LESA · S E (D) - 6 · India
- Navratri Festival 11.10. 2026 To 20.10.2026 Gandhi Ground and Sukha Sarovar Ground Arranging a Ramlila Mandal, Stage, Ground, Electrical, Sound Systems Other Work and Raslila at Dwarkadhish Temple, Conducting Lion Dance and Dhol Competition.Directorate Urban Administration and Development · Join Director-Narmadapuram Division - UAD · Hoshangabad-Nagar Palika Itarsi - UAD · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →