Poland – Credit granting services – „Udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu bankowego w wysokości 5.500.000 zł na pokrycie części planowanego deficytu”
Issued by Powiat Tucholski · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 29 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 599057-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu w walucie polskiej w kwocie 5.500.000 zł (słownie: pięć milionów pięćset tysięcy złotych) na pokrycie części planowanego deficytu w kwocie 11.957.246,88 zł. 2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie przedmiotu zamówienia oraz w PPU (Projektowanych Postanowieniach Umowy), stanowiących załączniki do SWZ. 3. Wykonawca postawi do dyspozycji Zamawiającego środki kredytu w dniu podpisania umowy. 4. Wykonawca dokona uruchomienia wszystkich transz kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez naliczania prowizji od niewykorzystanej części kredytu. 5. Wykonawca uruchomi środki kredytu w wysokości i terminach wskazanych przez Zamawiającego w dyspozycjach składanych do Wykonawcy, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 6. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 31.12.2026 r. 7. Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 8. Wykorzystanie kredytu następować będzie w walucie polskiej. 9. Kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. 10. Stopa procentowa o której mowa w pkt. 9 będzie równa wysokości stawki bazowej powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustaloną na podstawie złożonej oferty. 11. Zobowiązania Zamawiającego z tytułu odsetek od kredytu regulowane będą w miesięcznych okresach obrachunkowych jako suma zmiennej stawki bazowej WIBOR dla złotowych depozytów 1- miesięcznych na rynku międzybankowym, z ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane będą odsetki, powiększonej o stałą marżę Wykonawcy ustaloną na podstawie złożonej oferty. 12. Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 13. Kredyt zostanie spłacony do dnia 30.11.2033 r. 14. Harmonogram spłaty kredytu będzie stanowił załącznik do umowy.
Lots Lot 1 — „Udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu bankowego w wysokości 5.500.000 zł na pokrycie części planowanego deficytu”: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Powiatowi Tucholskiemu kredytu w walucie polskiej w kwocie 5.500.000 zł (słownie: pięć milionów pięćset tysięcy złotych) na pokrycie części planowanego deficytu w kwocie 11.957.246,88 zł. 2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie przedmiotu zamówienia oraz w PPU (Projektowanych Postanowieniach Umowy), stanowiących załączniki do SWZ. 3. Wykonawca postawi do dyspozycji Zamawiającego środki kredytu w dniu podpisania umowy. 4. Wykonawca dokona uruchomienia wszystkich transz kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez naliczania prowizji od niewykorzystanej części kredytu. 5. Wykonawca uruchomi środki kredytu w wysokości i terminach wskazanych przez Zamawiającego w dyspozycjach składanych do Wykonawcy, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 6. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 31.12.2026 r. 7. Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 8. Wykorzystanie kredytu następować będzie w walucie polskiej. 9. Kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. 10. Stopa procentowa o której mowa w pkt. 9 będzie równa wysokości stawki bazowej powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustaloną na podstawie złożonej oferty. 11. Zobowiązania Zamawiającego z tytułu odsetek od kredytu regulowane będą w miesięcznych okresach obrachunkowych jako suma zmiennej stawki bazowej WIBOR dla złotowych depozytów 1- miesięcznych na rynku międzybankowym, z ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane będą odsetki, powiększonej o stałą marżę Wykonawcy ustaloną na podstawie złożonej oferty. 12. Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 13. Kredyt zostanie spłacony do dnia 30.11.2033 r. 14. Harmonogram spłaty kredytu będzie stanowił załącznik do umowy.
Buyer: Powiat Tucholski
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 66113000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Powiat Tucholski, going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 72 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 27 days.
More from this buyer
Similar Financial & Professional Services tenders
- Poland – Financial leasing services – Dostawa w formie leasingu operacyjnego nowego pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarka, rok produkcji 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach· closes 15 Sept
- Poland – Customer services – Umowa ramowa - postepowanie na usługi agencyjne sprzedaży energii elektrycznej· closes 30 Sept
- Poland – Security services – Ochrona fizyczna i monitorowanie systemów bezpieczeństwa obiektów Banku Gospodarstwa Krajowego· closes 12 Sept
- Poland – Security services – Świadczenie całodobowej, stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie· closes 9 Sept
- Poland – Printing and delivery services – Druk kalendarzy promocyjnych na 2027 r.· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-599057-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- Procurement of Outsourcing( Physical service) 2026-27 at Upozila Health complex, Dokhin surma, SylhetMinistry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Procurement of Outsourcing( Physical service) 2026-27 at Civil surgeon office, Sylhet, TB Hospital,sylhet, UHC Biswnath, UHC Balagong, UHC Fenchganj, UHC Golapgonj, UHC Beanibazar, UHC Zakigonj, UHC Kanaighat, UHC Jaintapur, UHC Gowainghat & UHC Companygonj Sylhet.Ministry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Readvertisement - Consultancy Services to Facilitate the Recruitment Process Of Staff Within the Africa Continental Free Trade Area (AfCFTA) SecretariatAUDA-NEPAD (African Union Development Agency) · Ghana
- Consultancy services to provide Expert Service Pool (ESP) for Early-Stage Project Preparation in African Island and Archipelagic Economies, with an Optional Call-Off Window for Selected Projects in African Landlocked CountriesAUDA-NEPAD (African Union Development Agency) · South Africa
- Consultancy services to deliver AUDA-NEPAD 25-Year Review Colloquium & PublicationsAUDA-NEPAD (African Union Development Agency) · South Africa
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →