Poland – Construction work – ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.
Issued by Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 10 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 1,39,02,439.02
- Reference
- 593404-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1, 2 i 3 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału na części: Zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ stanowi jedno kompleksowe przedsięwzięcie inwestycyjne realizowane w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, wymagające zachowania spójności projektowej i wykonawczej oraz koordynacji wszystkich branż. Podział zamówienia mógłby skutkować trudnościami organizacyjnymi, wydłużeniem realizacji inwestycji oraz rozproszeniem odpowiedzialności za osiągnięcie zakładanych efektów. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji, gdyż przedmiot zamówienia odpowiada standardowemu zakresowi działalności podmiotów funkcjonujących na rynku budowlanym, a wykonawcy mogą ubiegać się o jego realizację samodzielnie, wspólnie w ramach konsorcjum lub przy udziale podwykonawców.
Lots Lot 1 — ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”. (estimated 13902439.02): Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowana w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”. Zadanie obejmuje: a) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania robót budowlanych, w tym opracowanie projektu budowlanego (jeśli wymagane), dokumentacji wykonawczej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami przy odbiorze pomieszczeń przez Organy Administracji Państwowej, w tym m.in. SANEPID, UDT (jeśli będzie wymagana)., b) uzyskanie w imieniu Zamawiającego odpowiednich pozwoleń, ekspertyz, opinii i uzgodnień niezbędnych do realizacji inwestycji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, uzyskanie w imieniu Zamawiającego stosownych zgód na odstępstwa od przepisów techniczno–budowlanych, c) wykonanie robót budowlanych, rozbiórkowych, modernizacyjnych i montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych związanych z przedmiotowym zadaniem wraz z rozruchem technologicznym i przekazaniem do użytkowania, d) kompleksowe i kompletne wyposażenie pomieszczeń wraz z umeblowaniem i sprzętem, zgodnie z opracowanym projektem i wymaganiami Zamawiającego, e) dostawę oraz montaż białego montażu wraz z armaturą i akcesoriami, zgodnie z opracowanym projektem i technologią, f)wykonanie koniecznych instrukcji i przeszkolenia personelu Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1, 2, 3 do SWZ. Zamawiający określa aspekty społeczne w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych i aspekty społeczne w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy - szczegóły w Programie Funkcjonalno-Użytkowym i Projektowanych Postanowieniach Umowy (zał. 1 i 2 do swz).
Buyer: Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Healthcare & Pharma. There are 143 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 9 days.
More from this buyer
- Poland – Pharmaceutical products – ZP/CZD/100/26 Dostawa odczynników, kalibratorów, płynów systemowych, akcesoriów i materiałów kontrolnych niezbędnych do wykonywania badań z zakresu biochemii i immunochemii w surowicy i moczu wraz z dzierżawą dwóch analizatorów biochemiczno-immunochemicznych głównego i pomocniczego (backup).· closes 29 Sept
- Poland – Construction work – ZP/CZD/077/26 Modernizacja i doposażenie infrastruktury w IPCZD – Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Oddziału Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii w IPCZD w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach Funduszu Medycznego.· closes 9 Sept
- Poland – Construction work – ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.· closes 8 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Construction work – Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania nieruchomości dawnej octowni na siedzibę Muzeum Okręgowego w Lesznie.· closes 19 Sept
- Poland – Architectural, construction, engineering and inspection services – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Przebudowa Pawilonu nr XVII z przeznaczeniem na stacjonarny oddział psychiatryczny stanowiący komórkę organizacyjną Centrum Zdrowia Psychicznego· closes 1 Oct
- Poland – Construction work – Wykonanie robót dla Zadania pn.: „Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa” realizowanego w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2032 roku· closes 8 Oct
- Poland – Construction work – Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach.· closes 3 Sept
- Poland – Building completion work – Budowa budynku szpitalnego z dostosowaniem infrastruktury towarzyszącej w zakresie opieka psychiatryczna dla dorosłych oraz rozszerzenie działalności o poradnie dla dzieci i młodzieży w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu· closes 10 Sept
Documents
- TED-official-notice-593404-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Germany – Floor-covering work – BK 14.2 Tanzboden - Schwingboden am Hochbunker AgathofMagistrat der Stadt Kassel · Germany
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →