Poland – Construction work – Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach.
Issued by Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 2 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 593175-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach - realizowanego w ramach projektu: „Zabudowa zespołu pompy ciepła, wykorzystującego ciepło odpadowe ścieków komunalnych Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach” dla zadania „Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego wykorzystującego OZE wraz z magazynem ciepła PEC – Gliwice Sp. z o.o.” – Część III z III. W ramach zadania jest realizacja inwestycji w formule „wybuduj”. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), postanowieniami SWZ, warunkami wynikającymi ze zgłoszeń robót budowlanych nr IFXV.7843.4.17.2026 z dnia 17.04.2026 r. oraz nr AB.6743.6.4.2026 z dnia 12.06.2026 r., a także pozostałymi decyzjami, uzgodnieniami i opiniami stanowiącymi dokumentację postępowania, warunkami określonymi przez gestorów sieci i właścicieli nieruchomości, wskazanymi w załączniku 2.7. do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 8 do SWZ, obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
Lots Lot 1 — Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach: Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach realizowanego w ramach projektu: „Zabudowa zespołu pompy ciepła, wykorzystującego ciepło odpadowe ścieków komunalnych Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach” dla zadania „Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego wykorzystującego OZE wraz z magazynem ciepła PEC – Gliwice Sp. z o.o.” – Część III z III.
Buyer: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice, going back to August 2026 — 2 of them still open. There are 143 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 1 day.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Construction work – Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania nieruchomości dawnej octowni na siedzibę Muzeum Okręgowego w Lesznie.· closes 19 Sept
- Poland – Construction work – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wydobywczych do budowy bryły rekultywacyjnej „Marcel” dla PGG S.A. Oddział KWK ROW Ruch Marcel w Radlinie wraz z robotami towarzyszącymi· closes 1 Oct
- Poland – Architectural, construction, engineering and inspection services – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Przebudowa Pawilonu nr XVII z przeznaczeniem na stacjonarny oddział psychiatryczny stanowiący komórkę organizacyjną Centrum Zdrowia Psychicznego· closes 1 Oct
- Poland – Construction work – Wykonanie robót dla Zadania pn.: „Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa” realizowanego w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2032 roku· closes 8 Oct
- Poland – Construction work – ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.· closes 11 Sept
Documents
- TED-official-notice-593175-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Germany – Floor-covering work – BK 14.2 Tanzboden - Schwingboden am Hochbunker AgathofMagistrat der Stadt Kassel · Germany
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →