Poland – Computer servers – Dostawa serwerów i macierzy dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
Issued by Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 21 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 610687-2026
- Location
- Poland
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- goods
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: Część 1: Serwery, Część 2: Macierz. 3. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 do SWZ. Wydruk zawierający listę wyników procesorów w teście Passmark CPU Mark znajduje się w załączniku 6 do SWZ. 4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 3 do SWZ. 5. Zamawiający zastrzega, że może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z art. 139 ustawy Pzp. 6. W przypadkach, kiedy w dokumentach zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, symbole, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujący określone produkty lub usługi, dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert, z produktami równoważnymi. Ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”, przy czym kryterium stosowanym w celu oceny równoważności jest spełnienie co najmniej tych samych cech (tj. właściwości funkcjonalnych i użytkowych), co podane w opisie przedmiotu zamówienia i parametrów technicznych na poziomie co najmniej takim, jak wskazane przez Zamawiającego (w tym zakresie Zamawiający dopuszcza również rozwiązania lepsze niż opisane przez niego, w szczególności wynikające z unowocześnienia technologicznej linii produkcyjnej). Wykonawca oferujący produkty równoważne zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwę równoważnego produktu, nazwę producenta oraz wykazać równoważność poprzez określenie właściwości produktu równoważnego w szczególności za pomocą informacji pochodzącej od producenta np. opis produktu lub wydruk/ów ze stron internetowych producenta lub karta katalogowa producenta lub opis/specyfikacja techniczna produktu lub inny przedmiotowy środek dowodowy. Przedmiotowe środki dowodowe o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. 7. W przypadkach, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, oznacza to, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia w równoważnym stopniu wymagania określone przez Zamawiającego. Przedmiotowe środki dowodowe o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. 8. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć: 222 523,00 zł brutto w tym: Część 1: 130 000,00 zł brutto, Część 2: 92 523,00 zł brutto. 9. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja Wykonawców z Zamawiającym będzie się odbywała za pośrednictwem platformy on-line ProPublico (dalej: „Platforma”) działającej pod adresem https://e-propublico.pl (szczegóły Rozdział 8 SWZ) 10.Termin związania ofertą upływa w dniu 19.12.2026 r. Szczegóły SWZ
Lots Lot 1 — Część 1: Serwery: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. 2. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 3 do SWZ. 4. Termin realizacji zamówienia w dzień roboczy, nie później niż do 13.11.2026 włącznie. Przez dni robocze Zamawiający rozumie dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 296). Lot 2 — Część 2: Macierz: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa macierzy dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. 2. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 3 do SWZ. 4. Termin realizacji zamówienia w dzień roboczy, nie później niż do 13.11.2026 włącznie. Przez dni robocze Zamawiający rozumie dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 296).
Buyer: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 48822000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 321 open IT & Telecom tenders in Poland. This one closes in 16 days.
More from this buyer
Similar IT & Telecom tenders
- Poland – System and support services – Zapewnienie wsparcia i aktualizacji rozwiązania informatycznego Fudo Security obejmującego funkcjonalność monitorowania i nagrywania sesji zdalnych nawiązywanych do systemów informatycznych oraz świadczenie innych usług· closes 16 Sept
- Poland – Computer servers – Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Eko-Strug” Sp. z o.o.· closes 19 Sept
- Poland – Computer-related equipment – Dostawa sprzętu używanego IT - 100 stacji roboczych PC oraz 100 laptopów, w podziale na 2 zadania .· closes 9 Oct
- Poland – Desktop computer – Zakup sprzętu komputerowego· closes 16 Sept
- Poland – Software implementation services – Wdrożenie e-usług wraz z dostawą sprzętu komputerowego dofinansowanego w ramach projektu „Cyfrowe Muzeum Rzemiosła w Krośnie”· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-610687-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Sakarya Akyazı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İhtiyacı "2021 ve Üzeri Model 1 Adet Hafif Ticari Araç 01.01.2027 Tarihinden Başlamak Üzere Şoför ve Akaryakıt Hariç 12 Ay Süreli Olarak" KiralanacaktırDevlet Malzeme Ofisi (DMO) · Türkiye
- TC Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü İhtiyacı "2 Adet Yapay Zeka Sunucusu ve 4 Adet Uygulama Sunucusu" Satın AlınacaktırDevlet Malzeme Ofisi (DMO) · Türkiye
- DMO Erzurum İrtibat Büro Müdürlüğü Tarafından TC Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 24. Bölge (Kars) Müdürlüğü İhtiyacı "2 Adet GNSS Alıcısı ve Ünite Bileşenleri" Satın AlınacaktırDevlet Malzeme Ofisi (DMO) · Türkiye
- FEMA Region 2 Naval Weapons Station Earle Building C-54 HVAC Rooftop Units Replacement and Mini Split Units for Server Room & WarehouseHOMELAND SECURITY, DEPARTMENT OF · FEDERAL EMERGENCY MANAGEMENT AGENCY · REGION 2 · United States
- Equipment: 7T MRI System with a dedicated, high-performance, local gradient subsystem.HEALTH AND HUMAN SERVICES, DEPARTMENT OF · NATIONAL INSTITUTES OF HEALTH · NATIONAL INSTITUTES OF HEALTH NICHD · United States
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →