Poland – Banking and investment services – Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4 800 000 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Tykocin w 2026 roku.
Issued by Gmina Tykocin · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 597007-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
1. Przedmiot zamówienia: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4 800 000 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Tykocin w 2026 roku. Identyfikator (ID) postępowania: ocds-148610-b84b141e-1b2e-4f49-b017-7400be91e5cc 2.Zamawiający nie dopuszcza zastosowania przez Wykonawców prowizji przygotowawczej - oferty takie odrzuci i zastrzega realizację 60% zamówienia. 3.Wykonawca winien zapoznać się ze wszystkimi zapisami SWZ. Wykonawca powinien zdobyć wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy na realizację Zamówienia. Przedmiot umowy jest określony w przedmiotowej SWZ i jej załącznikach, które Zamawiający załączył celem prawidłowego skalkulowania ceny oferty. 4. Link do zarządzeń, uchwał, sprawozdań finansowych, wieloletnich prognoz finansowych (…). Na stronie BIP dostępne są dokumenty umożliwiające zbadanie zdolności kredytowej Gminy: Zarządzenie nr 57/2026 Burmistrza Tykocina z dnia 10 lipca 2026 r. Zamawiający przewiduje zastosowanie „procedury odwróconej”: 5. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. 7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów: uprawień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; - Wykonawca posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski, a także realizacji usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.) art. 36 , a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe lub dokumenty równoważne (potwierdzające prawo do prowadzenia na terenie Polski działalności bankowej w zakresie obsługi bankowej i udzielenia kredytów zgodnie z przepisami powołanej wyżej ustawy). Zgodnie z art. 117. ust. 2 ustawy Pzp - w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp, posiada zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski a także realizacji usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1646 z późn. zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 2.2 zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1)w art. 108 ust. 1 p.z.p. – obligatoryjne; 2)w art. 109 ust. 1 pkt. 1 p.z.p. – fakultatywne; j. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności 3)w art. 109 ust. 1 pkt. 4 p.z.p. – fakultatywne; tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; 4)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 5)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) Rady (UE): 2022/1269, 2023/1214, 2025/395, 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 9. Zamawiający przy wyborze oferty najkorzystniejszej będzie kierował się następującymi kryteriami, które będą posiadały określone niżej znaczenie: Cena – 100 % (max. 100 pkt). Zamawiający przyzna punkty w tym kryterium w oparciu o informacje zawarte w formularzu ofertowym: Kryterium „Cena” będzie obliczane według wzoru: Cn C = --------- x 100 x 100% Co gdzie: C – punkty przyznane w kryterium „Cena” , Cn – najniższa cena (spośród nie odrzuconych ofert) – wartość brutto A wartość z formularza ofertowego, Co – cena oferty.
Lots Lot 1 — Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4 800 000 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Tykocin w 2026 roku.: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4 800 000 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Tykocin w 2026 roku”. Zamawiający nie dopuszcza zastosowania przez Wykonawców prowizji przygotowawczej - oferty takie odrzuci i zastrzega realizację 60% zamówienia. Wykonawca winien zapoznać się ze wszystkimi zapisami SWZ. Wykonawca powinien zdobyć wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy na realizację Zamówienia. Przedmiot umowy jest określony w przedmiotowej SWZ i jej załącznikach, które Zamawiający załączył celem prawidłowego skalkulowania ceny oferty.
Buyer: Gmina Tykocin
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 66100000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 72 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 34 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Poland – Financial leasing services – Dostawa w formie leasingu operacyjnego nowego pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarka, rok produkcji 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach· closes 15 Sept
- Poland – Printing and delivery services – Druk kalendarzy promocyjnych na 2027 r.· closes 29 Sept
- Poland – Security services – Ochrona fizyczna i monitorowanie systemów bezpieczeństwa obiektów Banku Gospodarstwa Krajowego· closes 12 Sept
- Poland – Security services – Świadczenie całodobowej, stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie· closes 9 Sept
- Poland – Insurance services – Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Powiatu Brzeskiego na lata· closes 19 Sept
Documents
- TED-official-notice-597007-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- Procurement of Outsourcing( Physical service) 2026-27 at Upozila Health complex, Dokhin surma, SylhetMinistry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Procurement of Outsourcing( Physical service) 2026-27 at Civil surgeon office, Sylhet, TB Hospital,sylhet, UHC Biswnath, UHC Balagong, UHC Fenchganj, UHC Golapgonj, UHC Beanibazar, UHC Zakigonj, UHC Kanaighat, UHC Jaintapur, UHC Gowainghat & UHC Companygonj Sylhet.Ministry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Readvertisement - Consultancy Services to Facilitate the Recruitment Process Of Staff Within the Africa Continental Free Trade Area (AfCFTA) SecretariatAUDA-NEPAD (African Union Development Agency) · Ghana
- Consultancy services to provide Expert Service Pool (ESP) for Early-Stage Project Preparation in African Island and Archipelagic Economies, with an Optional Call-Off Window for Selected Projects in African Landlocked CountriesAUDA-NEPAD (African Union Development Agency)
- Consultancy services to deliver AUDA-NEPAD 25-Year Review Colloquium & PublicationsAUDA-NEPAD (African Union Development Agency)
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →