FreeTender
Accepting bidsitbHungary

Hungary – Natural gas – Földgázenergia beszerzése 2027. II.

Issued by Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
3 Sept 2026
Closes
16 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
599001-2026
Location
Hungary
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

Vezetékes földgáz beszerzése az ajánlatkérők részére a 2026.10.01. 06:00-tól (CET) 2027.10.01. 06:00-ig (CET) terjedő időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz energia kereskedelmi szerződés keretében, összesen 326.555 m3 mennyiségű földgáz beszerzése céljából (szerződött mennyiség). Az ajánlatkérő pótdíjmentesen jogosult legfeljebb +30% mennyiségi eltérés gyakorlására. A felhasználási helyeken a lekötött kapacitás 4-42 m3/h közötti. A meghatározott mennyiségeket gáztechnikai normál állapotra számolva kell értelmezni (gnm³). A földgáz minőségi paramétereinek meg kell felelniük az MSZ1648:2016 szabvány 2H gázcsoportra vonatkozóan rögzített határértékeknek. A forgalomarányos rendszerhasználati díj és a molekula díj HUF/GJ-ban megadott értékét, valamint a fix rendszerhasználati díj HUF/MJ/h/év-ben megadott értékét, a szerződésben szereplő 34,82 MJ/m3 fűtőértékkel szükséges HUF/m3-re átváltani és a Kalkulációs táblában feltüntetni. Részletek az egyéb közbeszerzési dokumentumokban.

Lots Lot 1 — Földgázenergia beszerzése 2027. II.: Vezetékes földgáz beszerzése az ajánlatkérők részére a 2026.10.01. 06:00-tól (CET) 2027.10.01. 06:00-ig (CET) terjedő időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz energia kereskedelmi szerződés keretében, összesen 326.555 m3 mennyiségű földgáz beszerzése céljából (szerződött mennyiség). Az ajánlatkérő pótdíjmentesen jogosult legfeljebb +30% mennyiségi eltérés gyakorlására. A felhasználási helyeken a lekötött kapacitás 4-42 m3/h közötti. A meghatározott mennyiségeket gáztechnikai normál állapotra számolva kell értelmezni (gnm³). A földgáz minőségi paramétereinek meg kell felelniük az MSZ1648:2016 szabvány 2H gázcsoportra vonatkozóan rögzített határértékeknek. A forgalomarányos rendszerhasználati díj és a molekula díj HUF/GJ-ban megadott értékét, valamint a fix rendszerhasználati díj HUF/MJ/h/év-ben megadott értékét, a szerződésben szereplő 34,82 MJ/m3 fűtőértékkel szükséges HUF/m3-re átváltani és a Kalkulációs táblában feltüntetni. Részletek az egyéb közbeszerzési dokumentumokban.

Buyer: Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat

Buyer country: HUN

Procedure: open

CPV code: 09123000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 6 open Energy & Power tenders in Hungary. This one closes in 14 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →