FreeTender
Accepting bidsitbHungary

Hungary – Electricity – Rövidtávú villamosenergia beszerzése

Issued by MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
3 Sept 2026
Closes
30 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
598328-2026
Location
Hungary
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

„Rövidtávú villamosenergia beszerzése 2028.” Jelen „Rövidtávú villamosenergia beszerzése 2028.” tárgyú közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő Mérlegkör Tagsági Megállapodás alapján maximum 348 129 000 kWh mennyiség rövidtávú (optimalizációs célú) villamosenergia beszerzésre és értékesítésre Közös Ajánlatkérők – mint Mérlegkör Tagok részére - 2028. január 1. napja 00:00 óra és a 2028. december 31. napja 24:00 óra közötti felhasználási időszakban, valamint Közös Ajánlatkérők által, „Hosszútávú villamosenergia beszerzése 2028.” (EKR001575352026) tárgyában lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő, öt darab keretszerződés alapján beszerzett hosszútávú villamosenergia termékek mérlegköri befogadása 2028. január 1. napja 00:00 óra és a 2028. december 31. napja 24:00 óra közötti felhasználási időszakban. Fenti felhasználási időszakra (a 2028. január 1. napja 00:00 óra és a 2028. december 31. napja 24:00 óra közötti) a mérlegköri feladatokhoz figyelembe vehető, várható teljes kezelendő villamosenergia mennyiség 12 hónapra maximálisan 1 270 550 000 kWh. [A várható hosszútávú villamos energia mennyiség adott felhasználási időszakra (922 421 000), plusz a várható rövidtávú villamos energia mennyiség adott felhasználási időszakra (348 129 000 kWh)]. A rövidtávú (optimalizációs célú) villamos energia termékek tehát tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő keretszerződés (a továbbiakban: Mérlegkör Tagsági Megállapodás) alapján kerülnek beszerzésre és értékesítésre fenti felhasználási időszakban Ajánlatkérő részére.

Lots Lot 1 — Rövidtávú villamosenergia beszerzése 2028.: Tárgyi közbeszerzési eljárás Nyertes Ajánlattevőjének (mint Mérlegkör felelősnek) feladatai: - villamosenergia beszerzésre és értékesítésre Közös Ajánlatkérők részére, - mérlegköri feladatok ellátása az alábbiakban részletezettek szerint: 1.) Közös Ajánlatkérők által, Hosszútávú villamosenergia beszerzése 2028.” (EKR001575352026) tárgyában lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő, öt darab keretszerződés alapján beszerzett hosszútávú villamosenergia termékek mérlegköri befogadása. Közös Ajánlatkérők részére a hosszútávú villamosenergia beszerzése tehát a „Hosszútávú villamosenergia beszerzése 2028.” (EKR001575352026) tárgyában lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő öt darab keretszerződés alapján történik, 12 hónapos – 2028. január 1. napja 00:00 órától 2028. december 31. napja 24:00 óráig tartó – felhasználási időszakban, mindösszesen maximum 922 421 000 kWh mennyiségben (azaz keretszerződésenként maximálisan 184 484 200 kWh mennyiségben). Közös Ajánlatkérők együttesen, keretszerződésenként 100 000 000 kWh mennyiségű villamosenergia termék lehívására vállalnak kötelezettséget a keretszerződések hatálya alatt. 2.) A rövidtávú (optimalizációs célú) villamosenergia tehát tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő Mérlegkör Tagsági Megállapodás alapján kerülnek beszerzésre és értékesítésre Közös Ajánlatkérők – mint Mérlegkör Tagok részére – fenti felhasználási időszakban, maximum 348 129 000 kWh mennyiségben. Közös Ajánlatkérők – együttesen – 190 000 000 kWh villamosenergia mennyiségre vállalnak lehívási kötelezettséget. Tárgyi közbeszerzési eljárás Nyertes Ajánlattevőjének (mint Mérlegkör felelősnek) feladata másrészről a Közös Ajánlattevők – mint Mérlegkör Tagok – tényleges villamos energia igényéhez szükséges rövidtávú (optimalizációs célú) villamosenergia termékek biztosítása és a mérlegkör felelősi feladatok ellátása a 2028. január 1. napja 00:00 óra és a 2028. december 31. napja 24:00 óra közötti felhasználási időszakban. Nyertes Ajánlattevő (Mérlegkör felelős) tehát a rövidtávú villamos energia termékeket saját nevében szerzi be, majd értékesíti Közös Ajánlatkérők (Mérlegkör Tagok) részére. A rendelkezésre álló keretmennyiség (azaz 348 129 000 kWh /12 hónap) terhére történő egyedi megrendelések (menetrendek) kibocsátására vonatkozó részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok részeként közzétett Mérlegkör Tagsági Megállapodás tervezete tartalmazza. Az eljárás eredményeként kötendő Mérlegkör Tagsági Megállapodás terhére kizárólag a 2028. január 1. nap 00:00 órától 2028. december 31. napja 24:00 óráig felhasználásra kerülő villamosenergia termékek kerülhetnek beszállításra, illetőleg a Mérlegkör Tagsági Megállapodás terhére kizárólag olyan termék vásárolható, amelynek felhasználhatósága nem kezdődik korábban, illetve később a fenti időpontoknál. Fenti felhasználási időszakra (a 2028. január 1. napja 00:00 óra és a 2028. december 31. napja 24:00 óra közötti) a mérlegköri feladatokhoz figyelembe vehető, várható teljes kezelendő villamosenergia mennyiség 12 hónapra maximálisan 1 270 550 000 kWh. [A várható hosszútávú villamos energia mennyiség adott felhasználási időszakra (922 421 000), plusz a várható rövidtávú villamos energia mennyiség adott felhasználási időszakra (348 129 000 kWh)]. Az Ajánlattevők által megajánlott villamos energia termékek műszaki paramétereinek meg kell felelniük az MSZ 1:2002 és az MSZ EN 50160:2011 szabványok előírásainak. A teljesítéssel kapcsolatos elvárások, előírások részletezését a KD és az ennek részeként rendelkezésre bocsátott Műszaki leírás, valamint a keretszerződés tartalmazza.

Buyer: MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Buyer country: HUN

Procedure: open

CPV code: 09310000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság, going back to September 20262 of them still open. There are 6 open Energy & Power tenders in Hungary. This one closes in 28 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →