Greece – Business and management consultancy and related services – Παροχή Υπηρεσιών συμβούλων για αξιοποίηση καινοτομιών και ΔΙ και Υπηρεσιών συμβούλων για επιχειρηματική ανάπτυξη.
Issued by ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΠΘ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,33,870.97
- Reference
- 610039-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Τμήμα Α:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε Αξιοποίηση Διανοητικής Ιδιοκτησίας & Ερευνητικών Αποτελεσμάτων μέσω της Συμβουλευτικής Αξιολόγησης Τεχνολογιών και Στρατηγικής Αξιοποίησης ΔΙ, των Δράσεων Εκπαίδευσης και Ενημέρωσης σε θέματα Κανονιστικής Συμμόρφωσης και Εισόδου στην Αγορά, της Συμβουλευτικής για την Ανάπτυξη Τεχνοβλαστών και της Δικτύωσης & εμπορικής αξιοποίησης ερευνητικών αποτελεσμάτων (133.870,97 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ), Τμήμα Β:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε: Δράσεις Επιχειρηματικής Ωρίμανσης σε πρώιμες ερευνητικές ομάδες μέσω της Διοργάνωσης τριών (3) Προγραμμάτων Επιχειρηματικής Ωρίμανσης (1/έτος) και τριών (3) Διαγωνισμών Επιχειρηματικότητας (1/έτος) (54.032,26 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ), Τμήμα Γ:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε: Δράσεις Επιχειρηματικής Ωρίμανσης σε εξειδικευμένες ερευνητικές ομάδες μέσω της Διοργάνωσης τεσσάρων (4) Ερευνητικών Διαγωνισμών Επιχειρηματικότητας (Lab to Market) (1/έτος) και της Συμβουλευτικής ερευνητικών ομάδων(75.000 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ).
Lots Lot 1 — Παροχή Υπηρεσιών συμβούλων για αξιοποίηση καινοτομιών και ΔΙ και Υπηρεσιών συμβούλων για επιχειρηματική ανάπτυξη.Τμήμα Α (estimated 133870.97): Τμήμα Α:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε Αξιοποίηση Διανοητικής Ιδιοκτησίας & Ερευνητικών Αποτελεσμάτων μέσω της Συμβουλευτικής Αξιολόγησης Τεχνολογιών και Στρατηγικής Αξιοποίησης ΔΙ, των Δράσεων Εκπαίδευσης και Ενημέρωσης σε θέματα Κανονιστικής Συμμόρφωσης και Εισόδου στην Αγορά, της Συμβουλευτικής για την Ανάπτυξη Τεχνοβλαστών και της Δικτύωσης & εμπορικής αξιοποίησης ερευνητικών αποτελεσμάτων (133.870,97 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ), Lot 2 — Παροχή Υπηρεσιών συμβούλων για αξιοποίηση καινοτομιών και ΔΙ και Υπηρεσιών συμβούλων για επιχειρηματική ανάπτυξη.Τμήμα Β (estimated 133870.97): Τμήμα Β:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε: Δράσεις Επιχειρηματικής Ωρίμανσης σε πρώιμες ερευνητικές ομάδες μέσω της Διοργάνωσης τριών (3) Προγραμμάτων Επιχειρηματικής Ωρίμανσης (1/έτος) και τριών (3) Διαγωνισμών Επιχειρηματικότητας (1/έτος) (54.032,26 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ) Lot 3 — Παροχή Υπηρεσιών συμβούλων για αξιοποίηση καινοτομιών και ΔΙ και Υπηρεσιών συμβούλων για επιχειρηματική ανάπτυξη.Τμήμα Γ (estimated 133870.97): Τμήμα Γ:Παροχή Υπηρεσιών που αφορά σε: Δράσεις Επιχειρηματικής Ωρίμανσης σε εξειδικευμένες ερευνητικές ομάδες μέσω της Διοργάνωσης τεσσάρων (4) Ερευνητικών Διαγωνισμών Επιχειρηματικότητας (Lab to Market) (1/έτος) και της Συμβουλευτικής ερευνητικών ομάδων(75.000 € πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ).
Buyer: ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΠΘ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 79400000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΠΘ, going back to September 2026 — 3 of them still open. They buy mostly in Energy & Power, Manufacturing & Supply and Financial & Professional Services. There are 17 open Financial & Professional Services tenders in Greece. This one closes in 31 days.
More from this buyer
- Greece – Boards for electrical apparatus – Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών του ΑΠΘ, αντικατάσταση των παλαιών ηλεκτρικών πινάκων και έλεγχος των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων για την ενεργειακή διαχείριση των καταναλώσεων στα κτίρια του ΑΠΘ· closes 1 Oct
- Greece – Seats – Προμήθεια και εγκατάσταση καθισμάτων· closes 30 Sept
Similar Financial & Professional Services tenders
- Greece – Fire-prevention services – Δ8497· closes 26 Sept
- Greece – Pecuniary loss insurance services – Δ8507· closes 19 Sept
- Greece – Guard services – Υπηρεσίες φύλαξης των κτιριακών εγκαταστάσεων και των εξωτερικών χώρων του Πανεπιστημίου Πατρών στις πόλεις Πάτρα (Πανεπιστημιούπολη Ρίο & Κουκούλι, Ριγανόκαμπο και Μπεγουλάκι), Μεσολόγγι & Αγρίνιο, για δύο (2) έτη με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος· closes 14 Oct
- Greece – Advertising consultancy services – Δράσεις ενημέρωσης – ευαισθητοποίησης Β’ ΦΑΣΗ· closes 20 Oct
- Greece – Legal advisory and information services – «Παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης νομικής υποστήριξης για την κάλυψη των αναγκών Διευθύνσεων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Οργανισμού»· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-610039-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- Ireland – Business and management consultancy and related services – INVITATION TO TENDER FOR THE PROVISION OF LEAN GREEN DIGITAL EXPORT MENTORING SERVICES FOR THE LOCAL ENTERPRISE OFFICE KILKENNYKilkenny County Council_1185 · Ireland
- France – Accident and health insurance services – Marché d'Assurances Prévoyance pour l'ensemble des salariés sous statut privé Habitat70 (OPH)OPH de la Haute-Saône · France
- Netherlands – Fire insurance services – Brandverzekering ten behoeve van N.V. JuvaN.V. Juva · Netherlands
- France – Technical analysis or consultancy services – Prestations de coordination documentaire et de suivi des livrables des opérations de travauxDirection régionale et interdépartementale de l'Environnement, de l’Aménagement et des Transports d’Île-de-France · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →