Czechia – Intercity railway works – Elektrizace trati Havlíčkův Brod – Ždírec nad Doubravou – Hlinsko
Issued by Správa železnic, státní organizace · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 29 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 611731-2026
- Location
- Czechia
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Cílem Díla je prostá elektrizace úseku Havlíčkův Brod – Hlinsko v Čechách (včetně) a traťového úseku odb. Tunel – odb. Kubešův Mlýn. Součástí stavby bude výstavba nového trakčního vedení, výměna nevyhovující kabeláže, stavba nové spínací stanice SpS Havlíčkův Brod a úprava nebo náhrada nevyhovujících silničních nadjezdů. Předmětem této veřejné zakázky je rovněž poskytnutí souvisejících projektových činností, a to zpracování projektové dokumentace stavby. Projektovou dokumentací stavby se rozumí projektová dokumentace stavby dle interního předpisu zadavatele směrnice SŽ SM011 Dokumentace staveb Správy železnic, státní organizace a dle přílohy č. 1 a č. 3 vyhlášky č. 227/2024 Sb., v kompletním rozsahu určující stavbu do technických, ekonomických a architektonických podrobností, které jsou jednoznačně vymezeny předmětem veřejné zakázky dle zadávací dokumentace. Projektová dokumentace bude určovat hmotové, materiálové, stavebnětechnické, technologické, dispoziční a provozní vlastnosti díla a jakost zohledňující vliv stavby na životní prostředí a umožňovat vyhotovení soupisu prací s výkazem výměr, podrobného položkového rozpočtu jednotlivých objektů stavební části (SO) a objektů technických a technologických zařízení (PS) a souhrnného rozpočtu jako podkladů pro dílčí fakturaci v průběhu realizace stavby. Projektová dokumentace bude respektovat schválenou dokumentaci pro Záměr projektu, včetně schválených investičních nákladů. Součástí projektových prací jsou veškeré činnosti a doklady zajišťující komplexní veřejnoprávní projednání, projednání s vlastníky dotčených nemovitých věcí a zajištění všech potřebných podkladů a certifikátů nutných k vydání povolení stavby (je-li pro plnění veřejné zakázky potřebné), a to na základě plné moci objednatele. Součástí činnosti zhotovitele je i výkon dozoru projektanta ve smyslu zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů. Zhotovitel v rámci zpracování projektové dokumentace zajistí zpracování podkladů pro realizaci stavby v potřebném množství a podobě. Zhotovitel stavby zajistí zpracování žádostí o potřebné povolení záměru a zajistí jeho vydání, je-li pro plnění veřejné zakázky potřebné. Bližší specifikace předmětu plnění veřejné zakázky je upravena v dalších částech zadávací dokumentace.
Lots Lot 1 — Elektrizace trati Havlíčkův Brod – Ždírec nad Doubravou – Hlinsko: Cílem Díla je prostá elektrizace úseku Havlíčkův Brod – Hlinsko v Čechách (včetně) a traťového úseku odb. Tunel – odb. Kubešův Mlýn. Součástí stavby bude výstavba nového trakčního vedení, výměna nevyhovující kabeláže, stavba nové spínací stanice SpS Havlíčkův Brod a úprava nebo náhrada nevyhovujících silničních nadjezdů. Předmětem této veřejné zakázky je rovněž poskytnutí souvisejících projektových činností, a to zpracování projektové dokumentace stavby. Projektovou dokumentací stavby se rozumí projektová dokumentace stavby dle interního předpisu zadavatele směrnice SŽ SM011 Dokumentace staveb Správy železnic, státní organizace a dle přílohy č. 1 a č. 3 vyhlášky č. 227/2024 Sb., v kompletním rozsahu určující stavbu do technických, ekonomických a architektonických podrobností, které jsou jednoznačně vymezeny předmětem veřejné zakázky dle zadávací dokumentace. Projektová dokumentace bude určovat hmotové, materiálové, stavebnětechnické, technologické, dispoziční a provozní vlastnosti díla a jakost zohledňující vliv stavby na životní prostředí a umožňovat vyhotovení soupisu prací s výkazem výměr, podrobného položkového rozpočtu jednotlivých objektů stavební části (SO) a objektů technických a technologických zařízení (PS) a souhrnného rozpočtu jako podkladů pro dílčí fakturaci v průběhu realizace stavby. Projektová dokumentace bude respektovat schválenou dokumentaci pro Záměr projektu, včetně schválených investičních nákladů. Součástí projektových prací jsou veškeré činnosti a doklady zajišťující komplexní veřejnoprávní projednání, projednání s vlastníky dotčených nemovitých věcí a zajištění všech potřebných podkladů a certifikátů nutných k vydání povolení stavby (je-li pro plnění veřejné zakázky potřebné), a to na základě plné moci objednatele. Součástí činnosti zhotovitele je i výkon dozoru projektanta ve smyslu zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů. Zhotovitel v rámci zpracování projektové dokumentace zajistí zpracování podkladů pro realizaci stavby v potřebném množství a podobě. Zhotovitel stavby zajistí zpracování žádostí o potřebné povolení záměru a zajistí jeho vydání, je-li pro plnění veřejné zakázky potřebné. Bližší specifikace předmětu plnění veřejné zakázky je upravena v dalších částech zadávací dokumentace.
Buyer: Správa železnic, státní organizace
Buyer country: CZE
Procedure: open
CPV code: 45234110
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 18 notices from Správa železnic, státní organizace, going back to August 2026 — 15 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, Energy & Power and IT & Telecom. There are 152 open Construction & Infrastructure tenders in Czechia. This one closes in 54 days.
More from this buyer
- Czechia – Intercity railway works – Optimalizace a elektrizace trati České Velenice (mimo) – Veselí nad Lužnicí (mimo) – Infrastruktura· closes 8 Oct
- Czechia – Construction work for electricity power lines – Optimalizace a elektrizace trati České Velenice (mimo) – Veselí nad Lužnicí (mimo) – Energetika· closes 26 Sept
- Czechia – Intercity railway works – "Rekonstrukce žst. Turnov – Infrastruktura" a "Rekonstrukce výpravní budovy ŽST Turnov, 3. etapa"· closes 23 Sept
- Czechia – Railway signalling works – „Zvýšení kapacity trati Týniště n. O. – Častolovice - Solnice, 3. část“, II. etapa – ZABEZPEČOVACÍ A SDĚLOVACÍ ZAŘÍZENÍ· closes 26 Sept
- Czechia – Railway signalling works – Optimalizace a elektrizace trati České Velenice (mimo) – Veselí nad Lužnicí (mimo) – Zabezpečovací zařízení· closes 3 Oct
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Czechia – Engineering design services – Přeložka silnice II/180 Kyšice - Chrást - DPS, PDPS· closes 9 Oct
- Czechia – Construction supervision services – FN Brno - Rekonstrukce přípravny jídla a rozšíření jídelny, výkon TDS, KOO BOZP· closes 6 Oct
- Czechia – Restoration work – Rekonstrukce Fakulty stavební – budova B – opakování· closes 17 Sept
- Czechia – Construction work – Dům Svobody Cheb· closes 9 Sept
- Czechia – Construction work for bridges – Most ev. č. 302-005 Meziměstí· closes 24 Sept
Documents
- TED-official-notice-611731-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Invitation to BID - EPC Construction of Kono University of Science and Technology. Koidu, Kono. Sierra LeoneMINISTRY OF TECHNICAL AND HIGHER EDUCATION · Sierra Leone
- Selection of a Private Partner for the Operation, Maintenance and Management (Om&M) of the National Stadium Complex, FreetownMINISTRY OF SPORTS · Sierra Leone
- Invitation for Expressions of Interest and Submission of Proposals Consultancy Services for the Design Development, Procurement and Construction Supervision of a Mixed-Use Development (Escom House Office Complex) in Blantyre, MalawiElectricity Supply Corporation of Malawi (ESCOM) · Malawi
- Construction, Rehabilitation, Reshaping, Graveling and Grading of Various Road and Bridges in various constituencies under reformed CDF under RFQThyolo District Council · Malawi
- Construction, Rehabilitation, Reshaping, Graveling and Grading of Various Road and Bridges in various constituencies under reformed CDFThyolo District Council · Malawi
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →