Croatia – Sewage plant equipment – Projektiranje i izgradnja UPOV-a 53.000 ES s postrojenjem za solarno sušenje mulja, probni radi i NUS
Issued by VODOVOD d.o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 3,20,92,000
- Reference
- 602707-2026
- Location
- Croatia
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Predmet nabave je „Projektiranje i izgradnja UPOV 53.000 ES, s postrojenjem za solarno sušenje mulja, probni rad i NUS“ u okviru Projekta „POBOLJŠANJE VODNOKOMUNALNE INFRASTRUKTURE AGLOMERACIJE VIR“
Lots Lot 1 — Projektiranje i izgradnja UPOV-a 53.000 ES s postrojenjem za solarno sušenje mulja, probni radi i NUS (estimated 32092000): Od Izvođača se zahtijeva da isporuči Naručitelju potpuno funkcionalno i ispitano Postrojenje na lokaciji Postrojenja Vir, definirano ovom dokumentacijom o nabavi. Radovi obuhvaćeni Ugovorom uključuju: • Projektiranje i svi potrebni istražni i terenski radovi, uključivo ishođenje svih potrebnih dozvola i suglasnosti a) Provedba svih potrebnih istražnih i terenskih radova koji uključuju: - Geodetski radovi i usluge - Geotehnički istražni radovi i usluge b) Izrada izmjena i/ili dopuna postojećeg Idejnog projekta UPOV-a 53.000 ES, s postrojenjem za solarno sušenje mulja i NUS ili izrada novog Idejnog projekta, ukoliko Izvođač drži potrebitim uključujući dobivanje posebnih uvjeta javnopravnih tijela te ishođenje lokacijske dozvole na trošak Izvođača (unutar ugovorenog roka izgradnje) c) Izrada svih Glavnih projekata UPOV i NUS uključujući ishođenje potvrda javnopravnih tijela na Glavne projekte te ishođenje građevinske/ih dozvole/a na trošak Izvođača (po strukovnim odrednicama) d) Izrada svih potrebnih Izvedbenih projekta za gradnju UPOV-a UPOV 53.000 ES, s postrojenjem za solarno sušenje mulja i NUS ( po strukovnim odrednicama) e) Izrada Projekata izvedenog stanja ( po strukovnim odrednicama) • Građenje UPOV-a i NUS uključivo ishođenje uporabnih dozvola a) Građenje UPOV-a 53.000 ES, s postrojenjem za solarno sušenje mulja i NUS b) Testovi po dovršetku uključivo Pokusni rad UPOV-a (termin koji se rabi kroz ovu dokumentaciju o nabavi i ima minimalno zakonsku podlogu za ispitivanje građevine prije izdavanja Uporabne dozvole) s obukom osoblja Naručitelja za rad sa UPOV-om i NUS, s dokazivanjem funkcionalnog rada UPOV-a i dokazivanje jamčenih operativnih troškova za UPOV tijekom pokusnog rada, sukladno zahtjevu Naručitelja. • Otklanjanje nedostataka tijekom razdoblja obavještavanja o nedostacima za UPOV i NUS. Detaljan opis Radova dan je u Knjizi 3 (Tehničke specifikacije / Zahtjevi Naručitelja) i Knjizi 4 Troškovnik i Knjizi 5 – Dokumentacija naručitelja (Knjiga 5 je dostupna na sljedećem linku: https://www.vir.hr/dokumenti/aglomeracija2026-1.zip) ove Dokumentacije o nabavi.
Buyer: VODOVOD d.o.o.
Buyer country: HRV
Procedure: open
CPV code: 45252130
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 38 open Construction & Infrastructure tenders in Croatia. This one closes in 32 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Croatia – Construction work for highways, roads – Izgradnja Čvora Andrijevci, autocesta A5 Beli Manastir – Osijek – Svilaj· closes 6 Oct
- Croatia – Construction work for pharmaceutical plant – Dogradnja proizvodno-skladišnog farmaceutskog objekta u Dugopolju· closes 8 Sept
- Croatia – Sea wall construction work – Uređenje obalnog pojasa Kaštel Stari - Kaštel Novi - radovi· closes 22 Sept
- Croatia – Construction work for highways, roads – Rekonstrukcija i dogradnja autoceste A1, Zagreb – Karlovac· closes 30 Sept
- Croatia – Road-maintenance works – Rekonstrukcija državne ceste oznake DC117, dionica: Odvojak za Rukavac-Vis, duljine cca 4,9 km· closes 18 Sept
Documents
- TED-official-notice-602707-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Construction of (Hybrid Modality) Project in Ghazni ProvinceIOM · Afghanistan
- Construction of Embankment Check Dams and Supper PassageUNDP · Afghanistan
- GTP-ITB-Civil Works on four Public Buildings in Bosnia and HerzegovinaUNDP · Global / multi-country
- Travaux de réhabilitation durable de 35,5 km de pistes rurales et de construction d'ouvrages hydraulique résilients et le renforcement de capacités des PME…UNOPS · Guinea-Bissau
- Construction of Protection Wall in Bodala Village, Taloqan district, Takhar provUNDP · Afghanistan
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →