Croatia – Programming services – Izrada novog elektroničkog sustava Hrvatske zaklade za znanost za prijavu projektnih prijedloga, vođenje i praćenje financiranih projekata
Issued by Hrvatska zaklada za znanost · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 2 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 3,84,000
- Reference
- 594769-2026
- Location
- Croatia
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Predmet nabave je izrada novog elektroničkog sustava Hrvatske zaklade za znanost za prijavu projektnih prijedloga, vrednovanje i praćenje financiranih projekata. Hrvatska zaklada za znanost (HRZZ) kao Naručitelj, središnja je nacionalna organizacija za financiranje znanstvenih, visokoškolskih i tehnoloških programa i projekata u Hrvatskoj. Svake godine HRZZ raspisuje niz natječaja za potporu znanstvenim istraživanjima čime se osigurava stabilno financiranje istraživačkih skupina koje se bave međunarodno i/ili nacionalno značajnom znanstvenom problematikom koje kroz temeljna, primijenjena ili razvojna istraživanja stvaraju nova i unaprjeđuju postojeća znanja. Kako bi se osigurali odabir i financiranje najboljih projekata, HRZZ je razvio postupak vrednovanja projektnih prijedloga koji se temelji na međunarodno prihvaćenoj praksi istorazinskog vrednovanja (engl. peer review), u kojem sudjeluju znanstvenici iz Hrvatske te iz inozemstva. Postupak prijave na natječaje HRZZ-a, vrednovanje i odabir projektnih prijedloga te praćenje provedbe ugovorenih projekata odvija se preko Elektroničkog sustava za prijavu i praćenje projekata (dalje u tekstu: EPP sustav). Pritom, postojeći EPP sustav izrađen je 2011. godine te je tijekom godina nadograđivan nekoliko puta. Ukupni serverski prostor koji trenutačno zauzima je ~720 GB. Ukupni broj aktivnih registriranih korisnika u sustavu je 21.875, dok na godišnjoj razini sa sustavom radi oko 7.000 korisnika u raznim ulogama te 30-ak djelatnika HRZZ-a. Međutim, nastavno na navedeno, potrebno je izgraditi novi modularni sustav koji Naručitelj može samostalno prilagođavati tipu natječaja, vrsti postupka vrednovanja i uključenim korisnicima. Sustav mora omogućiti da Naručitelj iz unaprijed definiranih elemenata odabire elemente koji će se koristiti u pojedinom natječajnom roku (npr. kriteriji za provjeru prihvatljivosti prijavitelja, kartice odnosno obrasci koje korisnik popunjava, obvezna polja, dokumentacija za učitavanje i sl.). Nastavno na navedeno, detaljan opis predmeta nabave sadržan je u dokumentu Tehničke specifikacije, koji čini Dodatak I. ovoj Dokumentaciji o nabavi.
Lots Lot 1 — Izrada novog elektroničkog sustava Hrvatske zaklade za znanost za prijavu projektnih prijedloga, vođenje i praćenje financiranih projekata (estimated 384000): Predmet nabave je izrada novog elektroničkog sustava Hrvatske zaklade za znanost za prijavu projektnih prijedloga, vrednovanje i praćenje financiranih projekata. Hrvatska zaklada za znanost (HRZZ) kao Naručitelj, središnja je nacionalna organizacija za financiranje znanstvenih, visokoškolskih i tehnoloških programa i projekata u Hrvatskoj. Svake godine HRZZ raspisuje niz natječaja za potporu znanstvenim istraživanjima čime se osigurava stabilno financiranje istraživačkih skupina koje se bave međunarodno i/ili nacionalno značajnom znanstvenom problematikom koje kroz temeljna, primijenjena ili razvojna istraživanja stvaraju nova i unaprjeđuju postojeća znanja. Kako bi se osigurali odabir i financiranje najboljih projekata, HRZZ je razvio postupak vrednovanja projektnih prijedloga koji se temelji na međunarodno prihvaćenoj praksi istorazinskog vrednovanja (engl. peer review), u kojem sudjeluju znanstvenici iz Hrvatske te iz inozemstva. Postupak prijave na natječaje HRZZ-a, vrednovanje i odabir projektnih prijedloga te praćenje provedbe ugovorenih projekata odvija se preko Elektroničkog sustava za prijavu i praćenje projekata (dalje u tekstu: EPP sustav). Pritom, postojeći EPP sustav izrađen je 2011. godine te je tijekom godina nadograđivan nekoliko puta. Ukupni serverski prostor koji trenutačno zauzima je ~720 GB. Ukupni broj aktivnih registriranih korisnika u sustavu je 21.875, dok na godišnjoj razini sa sustavom radi oko 7.000 korisnika u raznim ulogama te 30-ak djelatnika HRZZ-a. Međutim, nastavno na navedeno, potrebno je izgraditi novi modularni sustav koji Naručitelj može samostalno prilagođavati tipu natječaja, vrsti postupka vrednovanja i uključenim korisnicima. Sustav mora omogućiti da Naručitelj iz unaprijed definiranih elemenata odabire elemente koji će se koristiti u pojedinom natječajnom roku (npr. kriteriji za provjeru prihvatljivosti prijavitelja, kartice odnosno obrasci koje korisnik popunjava, obvezna polja, dokumentacija za učitavanje i sl.). Nastavno na navedeno, detaljan opis predmeta nabave sadržan je u dokumentu Tehničke specifikacije, koji čini Dodatak I. ovoj Dokumentaciji o nabavi.
Buyer: Hrvatska zaklada za znanost
Buyer country: HRV
Procedure: open
CPV code: 72243000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 20 open IT & Telecom tenders in Croatia. This one closes in 31 days.
Similar IT & Telecom tenders
- Croatia – Portable computers – Prijenosna računala· closes 8 Sept
- Croatia – Programming services of application software – Izrada Optimizacija programske podrške za upravljanje državnim potporama· closes 17 Sept
- Croatia – Data-processing machines (hardware) – Prijenosna znanstvena oprema i radne stanice za projekt DIGIT· closes 10 Sept
- Croatia – Telecommunications services – ELEKTRONIČKE KOMUNIKACIJSKE USLUGE U POKRETNOJ MREŽI I OPREMA· closes 29 Sept
- Croatia – Information technology services – SAP nadogradnja FI i MM modula za integraciju Bina-Istra d.d. i Autoceste Zagreb-Macelj d.o.o. sa sustavom naplate cestarine· closes 22 Sept
Documents
- TED-official-notice-594769-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- RFP - LTA Agences de VoyageUNFPA · Togo
- Development of the Data Warehouse System for the MoLSPUNDP · Moldova
- SERVICIO INTEGRAL DE PLATAFORMA TECNOLÓGICA PARA LA GESTIÓN ADMINISTRATIVA DEL PUNFPA · Honduras
- Consultancy Service to develop and rollout out a Land Information System Development and Participatory Community Land Use Planning in Pastoral and Displacement-Affected Areas of South Sudan.FAO · South Sudan
- ROAS New Server Room Electrical Installation in the ILO Office in BeirutILO · Lebanon
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →